Haziran ayı artık insanları yıllık izinlerini kullanıp tatillerini yapacakları aylardan bir tanesi. Bu yıllık izin dönemi Eylül ayının ortalarına, havaların Ege ve Akdeniz kıyılarında da serinlediğinin hissedilmeye başlandığı zamanlara kadar sürmekte. Eğer öncesinde için bir tatil planı ve rezervasyon yaptırmadıysanız kalburüstü olarak tabir edilen bazı otellerde yer bulmanız mümkün olmayacaktır. Özellikle erken rezervasyon indirimi bulunan işletmelerde kış aylarından itibaren insanlar rezervasyon yaptırmaya başlıyorlar.

Haziran Ayında Gezilecek Yerler

Herhangi bir rezervasyonunuz olmasa dahi Ege ve Akdeniz’de butik otel olarak bilinen otellerde konaklama yapabilmeniz için şansınız var. Çoğu ev şeklinde tasarlanmış bu otellerde kalmak aynı zamanda size masrafsız bir tatil yapma fırsatını da sunacaktır. Şirin tatil beldelerinden hoşlanıyorsanız ve kalabalık size göre değilse İzmir Mordoğan Haziran ayında gezilecek yerler arasında bir seçenek olarak düşünülebilir.

Sıcaklardan Uzaklaşmak

Yaz ayları denize girmekle özdeşleşen aylardır. Ancak deniz ile arası çok fazla olmayanlar için Karadeniz’in serin yaylaları da Haziran ayında gezilecek yerler listesine alınabilir. Yaz aylarında doğa ile baş başa ve gerçekten serin bir tatil isteyenler için bu bölge son derece güzel. Yeşillikler içinde köy kahvaltısı etmek kimi zaman insanları çok mutlu eder.

Haziran Ayında Gezilecek Yerler

Haziran ayında gezilecek yerler arasında yurt dışı olarak önerebileceğimiz yer ise Ukrayna olacaktır. Bilindiği gibi ülkemizle Ukrayna arasındaki karşılıklı anlaşma sonucunda buraya vizesiz olarak gidilebilmekte. Bu sebepten dolayı nispeten ülkemize göre serin bir ortam arayanlar için Ukrayna da iyi bir seçenek olacaktır.

Haziran Ayında Gezilecek Yerler

Bir önceki yazımız olan İlkbaharda Gezilecek Yerler başlıklı makalemizde İlkbaharda gezilecek yerler ve ilkbaharda nereler gezilir? hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

1 YORUM

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın