Türkiye’deki sayılı plajlardan olan İztuzu yaklaşık 5 km uzanan bir plajdır.Dalyan boğazı ve dağlar ile birleşmiştir.İnsanın gezdikçe nasıl böyle bir güzellik olur diyebileceği harika bir yerdir.

Hayallerin Yeri İztuzu
Kumsal ortalama 5 km olup deniz ve kumsal tamamen kumdan oluşmaktadır. Derinlik 30-50m arası olmaktadır. Sahili koruma altında olup her an bir Caretta Caretta görme ihtimaliniz vardır.
Hayallerin Yeri İztuzu
İztuzu plajına giderken ister kara yolunu isterseniz de Dalyan üzerinden ile kullanabilirsiniz. Benim size tavsiyem ile gitmeniz yol üzerinde muhteşem Kaunos Kral Mezarları, Balık çiftliği gibi manzaraları görebilirsiniz. ile gitmek isterseniz  koop. tekneleri ve ya özel tekneler var. Özel tekneler biraz masraflı da olsa tercih sebebidir.Programları  Kaunos antik şehir. İztuzu plajı, Çamur banyosu ve kısa bir göl turu şeklindedir.Hatta kaptanla aranızı iyi tutarsanız carettalara mavi yengeçte atabilirsiniz.

Hayallerin Yeri İztuzu

 

Bir önceki yazımız olan Muğla'nın Köyceğiz'i başlıklı makalemizde dalyan, göl ve köyceğiz hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın