, doğa ile iç içe yürüyüş yapmayı sevenlerin tercihi arasında yer alır ve gerçek anlamda harika bir yer olduğunu söylemeliyiz.  Doğanın o eşsiz güzelliği ile bir araya gelen Likya yolu, 540 kilometrelik bir uzunluğa sahiptir. Uzun yürüyüş mesafesi ile dünyanın en uzun yürüyüş alanı olarak, en iyi 10’a girmeyi başarmıştır. Tarihin o güzelliği ve doğanın zenginliği ile bir araya gelmesiyle, gezilecek yerler kategorisinde ilklere girmeyi başaracak gibi..

Likya Yolu İle Keyifli Yolculuk

Likya Yolu Başka Güzel

Likya yolu, Muğla iline bağlı olan Fethiye ilçesinden başlayarak, Antalya iline kadar devam eden, 540 kilometrelik oldukça uzun bir yoldur. Buraya gelen ziyaretçiler, tarihi yolun eşsiz güzelliği ile birlikte, Ölüdeniz’in manzarası ile keyifli zaman geçirmenin mutluluğunu yaşıyorlar. Uzun yol boyunca, saymakla bitmeyen o kadar güzel yerler karşımıza çıkıyor ki; saymakla bitiremeyiz. Kısaca; Kelebekler vadisinden başlayarak, Cennet, Kabak ve korsan koylarından devam ederek, Seydikemer  ilçesi ve Letoon Antik kenti gibi tarihi yerler, görenleri hayrete düşürüyor. Hem doğanın güzelliği, hem de tarihi manzaralarda yolculuk etmek, gerçekten bambaşka bir güzellik.

Likya Yolu İle Keyifli Yolculuk

Doğa İle İç İçe Tarihi Manzaralar

Yolculuğa devam ederek, Antalya’nın Kaş ilçesinde yer alan, Xanthos Antik Kentine ulaşmanın mutluluğu bir başka oluyor. İnsanların karşısına çıkan bu tarihi manzaralar, kişide uzun süre burada kalma isteği oluşturuyor, dersek yalan söylemiş olmayız.

Bir önceki yazımız olan Nemrut Dağı Adıyaman'ın Simgesi başlıklı makalemizde Nemrut dağı hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın