, en çok ziyaretçiye sahip göllerden biri olmasının yanı sıra; zeytin ağaçlarının da eşlik etmesi farklı bir hava katmaktadır. Bu gölün, Muğla ve Aydın il sınırlar içerisinde yer aldığını ve Milas-Söke ilçelerine ait karayolu üzerinde bulunduğunu söylemek gerek. Bafa Gölü’nün, Didim’e çok yakın bir mesafede yer aldığını söylemeliyiz. Didim ile arasındaki mesafe; 10 kilometredir. Gezilecek yerler arasında bulunan Bafa Gölü, bulunduğu konum ile insanların tekrar gelmesine olanak sağlıyor.

Bafa Gölü Tabiat Parkı Güzelliği

Bu güzel gölün toplam uzunluğu; 16 kilometre olup, genişliğinin 6 kilometre olduğunu söylemek isteriz. Derinliğe önem verenler için, 25 metre bir derinliğe sahip olduğunu bilmek gerekir. Gölü çevreleyen alanda zeytin ağaçlarının ve kızılçam ağaçlarının olduğu ve göle oldukça güzel bir görünüm kazandırdığını belirtmek isteriz. Bafa Gölü’nün içerisinde 5 farklı adanın yer almaktadır ve bu adaların isimleri: Kapıkırı Adası, İkiz Ada, Uyuz Ada, Menet Adası ve Kahve Asar Adasıdır.

Bafa Gölü Tabiat Parkı Güzelliği

Kuş Cenneti Bafa Gölü

Ziyaretçilerin en çok tercih etmesinin sebebi; hem doğal güzelliğinin olması hem de arkeolojik zenginliği ile bir araya gelmesidir. Bunun yanı sıra, kuş cenneti olması bu göle büyük bir değer katmaktadır. Yüzlerce çeşit kuşları bir arada görmek ve doğa ile iç içe olmak isteyenlerin en önemli uğrak yeri haline gelmiştir.

Bir önceki yazımız olan Amasra Gezilecek Yer başlıklı makalemizde Amasra Gezilecek Yer hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın