Dünya üzerinde tatil için gidilebilecek yerler genellikle daha önce gidilmemiş yerler oluyor. Bu yerler hakkında ne kadar araştırma yapılırsa yapılsın nelerle karşılaşılacağını da önceden tahmin etmek zor. Güvenli tatil konusunda özellikle Güney Amerika ülkelerinin suç dosyaları oldukça kabarık.

Özellikle Brezilya’da turistlerin yaşadıkları gasp ve hırsızlık olayları tüm dünya tarafından bilinmekte. Tabi bir de işin diğer boyutu var. Son derece güvenli ülkeler de yok değil. Hatta sokağın ortasında bıraktığınız bir eşyanızın alınıp da polise götürülmediği ülkeler dahi var. Nasıl olsa sahibi gelir alır düşüncesinin hakim olduğu bu ülkelerden 5 tanesine bir göz atalım.

Danimarka

Güvenli Tatil Yapılacak 5 Ülke

Bir ülkede yaşam standartları ne kadar yüksek olursa ülkede görülen suç olayları da o kadar az olur. Danimarka da bu ülkelerden bir tanesi. Dünyanın en mutlu insanlarının yaşadığı Danimarka’da güvenli bir şekilde tatil yapmak mümkün.

Avusturya

Güvenli Tatil Yapılacak 5 Ülke

Avusturya dünya üzerinde silah ticaretinin ve silah kullanımının en az olduğu ülkelerden bir tanesi. Avusturya ordusu aynı İsviçre ordusu gibi sembolik olarak hizmet vermekte. Küçük Almanya diye adlandırılan bu ülkede tatil yapmak her zaman için güvenli.

Portekiz

Güvenli Tatil Yapılacak 5 Ülke

Portekiz’in güvenli tatil yapılacak yerler arasında olmasının en önemli sebebi ülkedeki siyasi tarafsızlığın en yüksek seviyede olması. Buraya gittiğinizde karşınızda siyasi görüş ayılıkları sebebiyle kutuplaşmış bir halk göremezsiniz. Bunun yanında bir de ülke ekonomisi iyi olunca suç oranları da kendiliğinden düşmekte.

Yeni Zelanda

Güvenli Tatil Yapılacak 5 Ülke

Burası adeta dünya tarafından unutulmuş, bir bakıma kendisini dünyadan soyutlamış bir ülke. Ülkede iç çatışma ve şiddet gibi olaylar neredeyse 50 yılı aşkın bir süredir yaşanmıyor. Bunun yanında bir de temiz hava ve doğasını da katınca, burası tatil için en güvenli yerler arasında olmakta.

İzlanda

Güvenli Tatil Yapılacak 5 Ülke

Cezaevlerinde kalan insan sayısının nüfusa oranla en az olduğu ülke İzlanda. 400 Bin nüfuslu ülkede var olan cezaevlerinin sayısı bir elinde parmaklarından daha az. Bu da suç oranının ne kadar düşük olduğunun göstergesi. Bunun yanında bir de refah seviyesinin üst düzeyde olduğunu düşünürsek İzlanda’nın güvenli tatil yapılacak ülkelerden bir tanesi olduğunu söylemek mümkün.

Bir önceki yazımız olan Balayı Tatili Geçirilecek 5 Güzel Yer başlıklı makalemizde Balayı tatili, Balayı tatilinde nereye gidilir? ve Balayında gidilecek yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın