Güney Kore Gezi Rehberi

Asya kıtasında bulunan Güney Kore, Kore yarımadasında yer almaktadır. 50 milyonu aşkın nüfusa sahip olan ülke, özellikle dünyaca ünlü birçok teknoloji firmasının da ana vatanıdır. Kore savaşında yardım için gönderilen Türk askerlerinden dolayı, Türklere karşı özel bir sempati ve sevgi besleyen Güney Kore, ayrıca gezip görülecek yerler açısından da oldukça zengin bir ülkedir. Sizler için hazırladığımız yazı dizisinde, bugün Güney Kore’de gezilecek yerlerin listesini hazırladık.

 

Güney Kore Gezi Rehberi

Gangwon kentinde bulunan Sambuyeon Şelalesi, Güney Kore’nin en büyük ve en güzel şelalesidir. Şelaleyle ilgili olarak halk arasında söylenen çok sayıda efsane bulunur. Muazzam bir görünüme sahip olan şelaleyi görmek için her sene on binlerce insan burayı ziyaret etmektedir.

 

Güney Kore Gezi Rehberi

Güney Kore’nin başkenti olan Seul, ayrıca ülkenin en büyük kentidir. Seul’un bir diğer önemi ise dünya sıralamasında da en büyük 13. kent olarak listeye girmiştir. Gezip görülecek yer bakımından sayısız alternatifler içeren kentte çok sayıda; müze, doğal güzellikler, ulusal parklar, şehir parkları, tarihi yapılar, modern yapılar bulunuyor. Seul’u ziyaret ettiğiniz de Kore Savaş Anıtı Müzesi’ni, Gyeongbokgung Sarayını, Deoksu Sarayını, Gangnam Caddesini, Seul Kulesini, Kore Ulusal Müzesini, Bukchon Hanok Köyünü ve Cheonhhyecheon Kanalını mutlaka görmenizi öneririz.

 

Güney Kore Gezi Rehberi

1440 ile 1521 seneleri arasında hüküm süren Joseon Krallığı döneminde yaşayan Kraliçe Jeongsun için yaptırılan anıt mezar, ülkenin en çok turist çeken noktalarından biridir. Seul’da bulunan bu anıt mezarı da gezip görülecek listemize alıyoruz. Bu harikulade yapıyı büyük bir şaşkınlıkla izlerken, bol bol resim çekerek de bu anı ölümsüzleştirebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Zambiya Gezi Rehberi başlıklı makalemizde gezi rehberi, Victoria Şelalesi ve Zambiya hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın