Türkiye’nin en güzel yerlerinden biri şüphesiz ki; Gölyazı Köyü’dür. diye düşünüyorsanız, buraya ulaşım oldukça kolaydır. Bursa ili üzerinden, Karacabey, Mustafakemalpaşa ve Bandırma yolunda ilerlerken Gölyazı Köyü yaklaşık 40 km uzağınızda bulunuyor. Ve Bursa istikametinden yola çıkarak, 1 saatte Gölyazı Köyü’ne kolayca ulaşmış oluyorsunuz.

Gölyazı Köyü Ulaşım Yolu

Gölyazı Köyü’ne Nasıl Gidebilirim

Başlangıç rotanız İstanbul ise; İstanbul-Gölyazı arası kaç km derseniz, yaklaşık, 200 km sürdüğünü söylemeliyiz. Yani toplamda, iki buçuk saat gibi bir sürede Gölyazı Köyü’ne ulaşabilirsiniz. Bursa’ya varmadan, Nilüfer, Gemlik ve Karacabey güzergahını izleyin. Bursa üzerinden, Bandırma istikameti doğrultusunda  giderken, Uluabat Gölü’nü beş kilometre geçtikten hemen sonra, sağ köşede kahverengi tabelada Gölyazı ve Ağlayan Çınar tabelasını görebilirsiniz. Bu yol üzerinden ilerleyerek, köprüyü geçmenizin hemen ardından, yaklaşık beş kilometre devam  edin ve zeytin ağaçlarıyla çevrili olarak gördüğünüz yolun sonunda, Gölyazı Köyü’ne varmış oluyorsunuz.

Gölyazı Köyü Ulaşım Yolu

İzmir üzerinden Gölyazı, yaklaşık 300 km yani 3-3,5 saat gibi bir zaman alıyor. Tabelada Bursa güzergahını takip etmelerinin ardından, Karacabey’i geçip, Uluabat Gölü’nü görebilir ve yolunuza devam ederek yarım saatlik gibi bir sürede Gölyazı Köyü’ne ulaşmış olursunuz.

Bir önceki yazımız olan Kapadokya Ulaşım Rehberi başlıklı makalemizde kapadokya ulaşım hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın