Türkiye’de gezilecek yerler dediğimizde öncelikle aklımıza İzmir, Antalya, Bursa, İstanbul ve bu illerin beldeleri gelmektedir. Oysaki ülkemizde bilinmeyen, fazla tanıtılmadığı için saklı kalan birçok yer vardır. Bunlardan biri de Sandras Dağı’nda mevsimin kokusunu rahatlıkla hissedebileceğiniz 50 dönümlük alanı kaplayan ’dır. Özellikle yazlık kamplardaki gibi güneşin çadıra vurması ile birlikte içeride havasızlıktan boğulmak istemeyenler için alternatif bir çadır kampı mekanıdır. Sabahları tertemiz bir manzaraya ve dinginliğe uyanabileceğiniz Gökçeova Göleti, her santimi huzur dolu bir yerdir.

Gökçeova Safari İçin En İdeal Yer!

Gökçeova Gölü Nerede?

Adını belki de Ayata Festival’inden anımsayabileceğiniz Gökçeova Gölü, Köyceğiz’in doğusunda yer almaktadır. Muğla Dalaman Havaalanı’na yaklaşık bir saat uzaklıktaki gölet adını, öyle bir havzada yer alıyor ki havasıyla ziyaretçilerinin nefesini açıyor. Sandras Dağı’nın tepesinde, 1750 metre deniz seviyesinden yüksekte bir havzada bulunuyor. Sandras Dağı’nın en yüksek tepesi olarak bilinen Çiçekbaba ise deniz seviyesinden 2295 m. yüksekliktedir.

Gökçeova Safari İçin En İdeal Yer!

Ülkemizin en önemli turizm merkezlerini incelediğimizde, birçoğunun Muğla iline bağlı olduğu görülmektedir. Özellikle hafta sonu Muğla’da gezilecek yerler için araştırma yapıyorsanız, binlerce senelik bir tarihin doğayla iç içe olduğu Gökçeova Göleti’ni mutlaka ziyaret etmelisiniz. Göletin üzerine gölgesini düşüren Altınsivri, yaşları 760 ile 1300 arasında değişen ağaçları ile Karaçam ve muazzam göl çevresi görülmeye değer! Ayrıca safari için nereye gidilir diyenlerde, safari turizmiyle ülke içinde ve ülke dışında yoğun ilgi gören Gökçeova Gölü’nü tercih edebilirler. Ortam safariye oldukça uygun, hatta edinilen bilgilere göre 1000 yaşından fazla yüzlerce ağacın bir arada yer aldığı tek orman burasıymış!

Gökçeova Safari İçin En İdeal Yer!

Gökova Körfezi’ne Kadar Uzanan Bir Manzara!

Gökçeova Göleti üzerinden yer alan Altinsivri’den benzersiz bir manzaraya eşlik edebilirsiniz. Tepenin rakımı 2041 olduğu için nefesini iyi derecede kontrol altında tutabilenlerin çıkmayı tercih ettiği, Altınsivri tepesinden Gökova körfezine kadar uzanan bir manzarayı izleme şansınız var. Oksijen depolamak ve tırmanış, safari, kamp gibi aktivitelerde bulunmak için Gökçeova Gölü kaçırılmayacak bir fırsat!

Gökçeova Safari İçin En İdeal Yer!

Bir önceki yazımız olan Maneviyat Kokan Tarih Urfa Balıklı Göl başlıklı makalemizde balıklıgöl, şanlıurfa ve urfa hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın