Gezip Görülecek En Güzel Şehirleri

 

Birbirinden farklı, ilginç ve muhteşem güzelliklerle dolu Orta Avrupa şehirleri, birçok turistin radara girdi. Son dönemlerde turizmde patlama yapan Orta Avrupa şehirleri, popülerliğini arttırmaya hız kesmeden devam ediyor.

 

1- – Çek Cumhuriyeti

Gezip Görülecek En Güzel Orta Avrupa Şehirleri

Yüzyıllar boyunca ’ya başkentlik yapan Prag, 2. Dünya Savaşı’ndan hiç hasar görmeden çıkmayı başarmıştır.

Prag’da gezip görülecek yerler arasında; St. Nicholas Kilisesi, Eski Kent Köprü Kulesi (Stare Mesto), Astronomik Saat, Charles Köprüsü, Eski Kent Meydanı (Staromestske Nam) ve 9. Yüzyıldan kalan kalelerini mutlaka görmelisiniz.

 

2- – Macaristan

Gezip Görülecek En Güzel Orta Avrupa Şehirleri

Orta Avrupa turlarının olmazsa olmazı Budapeşte… Tuna Nehri’nin iki yakasına dağılan Budin ve Peşte’nin birleşmesi ile oluşan bir şehirdir. En ilgi ve talep gören şehirlerin başında yer Budapeşte’ye ziyaret etmeyi düşünüyorsanız, kesinlikle Gellert Tepesi’ne çıkarak muazzam Tuna Nehri manzarasını izlemelisiniz. Bunun dışında Rönesans Saraylarını gezebilir ya da Tuna Nehri üzerinde tekne turu yapabilirsiniz.

 

3- Viyana – Avusturya

Gezip Görülecek En Güzel Orta Avrupa Şehirleri

Avusturya’nın en büyük kenti ve başkenti olan Viyana, kültür sanat merkezi olarak da bilinmektedir. Viyana’da gidilecek en popüler yerler arasında müzeler ve ’nın yazlık sarayı olan Schönbrunn Palace bulunur. Ziyaret etmeyi düşünenler için belirtmek isterim, Schönbrunn Palace birkaç saat içinde bitiremeyeceğiniz kadar büyüktür. Bunun dışında; Belvedere Sarayı, Kelebek Evi, Sanat Tarihi Müzesi, Belediye Binası, Opera Binası, Hofsburg Sarayı gibi çok sayıda gezip görülecek yerler mevcut.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Mart Ayında Gidilecek Yerler başlıklı makalemizde Mart ayı gezilecek yerler, Mart ayında gidilecek yerler nereler? ve Mart ayında nerelere gidilir? hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

2 YORUM

  1. Avrupaya giderseniz gezmeniz gereken ilk şehirlerden biri Budapeşte olmalı kesinlikle, gezecek o kadar fazla yer var ki.

  2. Viyana gözüm kapalı tavsiye edebileceğim tatil şehirlerinden birisi, hem otelleri hem gezecek yerleri çok muhteşem.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın