Rize denildiğinde akla ilk gelen yerlerden olan, , sizlere unutamayacağınız bir tur deneyimi yaşatma potansiyeline sahip. Harika doğası, delicesine akan su, çeşit çeşit hayvanlar ve çok daha fazlası, ve çevresinde bulunuyor.

Fırtına Deresi - Rize

Çoğu televizyon programında, sık sık tanıtılan Fırtına Deresi, Karadeniz’in en popüler turistik noktalarından. Yerli ve yabancı turistler tarafından sürekli talep gören derede ve dere çevresinde pek çok turistik tesis bulmak mümkün.

Fırtına Deresi - Rize

Genellikle bölge halkı tarafından işletilen pansiyonlar bulunuyor. İnsanların pek çoğu, Fırtına Deresi’nin yarattığı turizm potansiyelinden yararlanabilmek için, evlerini pansiyon haline getirip işletmeye başlamış. Aynı şekilde, yerel halktan pek çok kişi, Fırtına Deresi çevresinde, turistlerin yoğun olarak görüldüğü noktalarda, ufak tezgahlar ile el yapımı ürün satışları yapmakta. Çok ilginç ve özgün ürünlerin bulunabileceği bu tezgahları ziyaret etmeden geçmeyin.

Fırtına Deresi - Rize

Fırtına Deresi, her gün yüzlerce yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir. Bu durum, çevredeki tesis sayısının artmasına katkıda bulunmuş. Çevrede pek çok restoran ve kafe bulabilmek mümkün. Dere boyunca olmasa da, yerleşim olan noktalarda bu tesislere sık sık rastlayabilirsiniz. Bölgedeki restoranlarda hizmet kalitesi oldukça yüksek, yemekler ise fazlasıyla lezzetli. Yolculuğunuz sırasında acıkırsanız, mutlaka bu bölge çevresinde yakalanan balıklardan sipariş edin.

Fırtına Deresi - Rize

Fırtına Deresi’nde pek çok aktivite imkanı bulunuyor. Doğa yürüyüşü ve orman turları zaman zaman düzenlenmekte. Bu etkinliklere katılarak iyi vakit geçirebilirsiniz. Buna ek olarak, derenin son 23 kilometrelik bölgesinde rafting yapma imkanınız var.

Fırtına Deresi - Rize

Türkiye’deki en iyi rafting parkurlarından kabul edilen Fırtına Deresi’nde mutlaka raftinge vakit ayırmanız tavsiye edilmekte. Fırtına Deresi, rafting etkinliği için tüm dünyadan gelen turistleri ağırlıyor. Sıklıkla amerikan doğa tutkunlarının uğrak noktası olan bu bölge sebebiyle, pek çok ülkeden insanlar rafting yapabilmek için Rize’ye gelmekte.

Fırtına Deresi - Rize

Ülkemizin akciğerleri olarak kabul edilen, Karadeniz’in muhteşem doğasını en güzel yansıtan nokta şüphesiz Fırtına Deresi’dir. Eğer Rize’ye geliyorsanız, mutlaka Fırtına Deresi’ni ziyaret etmelisiniz. Eğer mümkünse dere çevresinde gerçekleştirilen doğa yürüşlerine katılın ve biraz adrenalin seviyorsanız, kesinlikle dünyanın en iyi rafting parkurlarından olan bu bölgede rafting yapın.

Fırtına Deresi - Rize

Bir önceki yazımız olan Ölüdeniz’in Sadece Denizi Değil, Doğası da Eşsiz! başlıklı makalemizde ölüdeniz hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın