Filipinler Gezi Rehberi

0
85

Filipinler Gezi Rehberi

 

Filipinler, 20’den fazla aktif volkanı, kalabalık mega şehirleri, 100’den fazla etnik toplulukları, dünya mirası 2 bin senelik pirinç tarlaları, güler yüzlü insanları ve şahane tropikal adaları ile Asya kıtasının kıyısında, ilginç denilebilecek ülkelerinden biri.

 

Gezilecek Yerler

 Filipinle 730x486 451x300 - Filipinler Gezi Rehberi

İster kayalıklardan atlamayı seven adrenalin tutkunu ister sualtına aşık bir dalışçı, ister bembeyaz plajlarda tembel tembel uzanmayı seven bir gezgin, ister bölgesel yemeklere düşkün bir gurme, isterse inançları ve etnik kültürleri öğrenmeyi seven biri olun; Filipinler, isteklerinizin hepsini karşılayabilecek bir ülke.

 

Manila

Manila 500x250 - Filipinler Gezi Rehberi

1589 yılından kalma San Agustin Church, Asya kıtasının ilk üniversitesi University of Santo Tomas, Filipin kahraman José Rizal’ın anıtının da yer aldığı Manila Bay ve Rizal Park, Greenbelt Park Ulusal Müze, Park ve 4,5 kilometre uzunluğuna sahip olup, okul, kilise ve bazı yerlere ev sahipliği yapmış tarihi Intramuros surları görülebilir

 

Banaue

Banau 500x196 - Filipinler Gezi Rehberi

Filipinliler Banue çeltik tarlaları, dünyanın 8. harikası olarak nitelendiriliyor. 2000 sene önce Ifugao kabilesi tarafından kullanılmaya başlanan bu tarlalar UNESCO kültür mirası listesinde bulunuyor.

 

Batad

Bata 400x300 - Filipinler Gezi Rehberi

Banaue’den özel turlar aracılığıyla Batad’a gidebilirsiniz. Oranın halk otobüslerine binip, Batad Köyü yol ayrımına gelip oradan bir saatlik bir trekking ile Batad köyüne varabilirsiniz. Yanınızda köyün akşam serin havasına uygun kıyafetler bulundurun. Köyde basit odalar ya da homestay tarzında konaklama alternatifleri de bulunuyor. Tappiyah Şelalesi’ni ise muhakkak görmelisiniz.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin