Gezi Rehberi

 

Filipinler, 20’den fazla aktif volkanı, kalabalık mega şehirleri, 100’den fazla etnik toplulukları, dünya mirası 2 bin senelik pirinç tarlaları, güler yüzlü insanları ve şahane tropikal adaları ile Asya kıtasının kıyısında, ilginç denilebilecek ülkelerinden biri.

 

 Filipinler Gezi Rehberi

İster kayalıklardan atlamayı seven adrenalin tutkunu ister sualtına aşık bir dalışçı, ister bembeyaz plajlarda tembel tembel uzanmayı seven bir gezgin, ister bölgesel yemeklere düşkün bir gurme, isterse inançları ve etnik kültürleri öğrenmeyi seven biri olun; Filipinler, isteklerinizin hepsini karşılayabilecek bir ülke.

 

Filipinler Gezi Rehberi

1589 yılından kalma San Agustin Church, Asya kıtasının ilk üniversitesi University of Santo Tomas, Filipin kahraman José Rizal’ın anıtının da yer aldığı Manila Bay ve Rizal Park, Greenbelt Park Ulusal Müze, Park ve 4,5 kilometre uzunluğuna sahip olup, okul, kilise ve bazı yerlere ev sahipliği yapmış tarihi Intramuros surları görülebilir

 

Banaue

Filipinler Gezi Rehberi

Filipinliler Banue çeltik tarlaları, dünyanın 8. harikası olarak nitelendiriliyor. 2000 sene önce Ifugao kabilesi tarafından kullanılmaya başlanan bu tarlalar UNESCO kültür mirası listesinde bulunuyor.

 

Batad

Filipinler Gezi Rehberi

Banaue’den özel turlar aracılığıyla Batad’a gidebilirsiniz. Oranın halk otobüslerine binip, Batad Köyü yol ayrımına gelip oradan bir saatlik bir trekking ile Batad köyüne varabilirsiniz. Yanınızda köyün akşam serin havasına uygun kıyafetler bulundurun. Köyde basit odalar ya da homestay tarzında konaklama alternatifleri de bulunuyor. Tappiyah Şelalesi’ni ise muhakkak görmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Ermenistan Gezi Rehberi başlıklı makalemizde Ermenistan gezi rehberi, Ermenistan nerede? ve Ermenistan'a nasıl gidilir? hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın