Fethiye, yaz kış sürekli olarak turist çeken merkezlerimizden bir tanesi. Bununla birlikte burada sürekli olarak ikamet eden ciddi bir yabancı popülasyonu da mevcut. Bu bakımdan , her daim hizmetlerine devam ediyorlar. Bu merkezlerde yaz aylarında denize girilip, kış aylarında ise daha çok çadır kampı yapılmakta.

Fethiye kamp merkezleri arasında en önemlilerinden bir tanesi. . Bu kamp merkezi Aksazlar Koyu üzerinde oldukça güzel bir yerde bulunuyor. Fethiye merkezine 11 kilometrelik bir uzaklıkta olan tesisin kendine ait bir plajı bulunuyor. Bu plajdan tesiste konaklama yapanlar ücretsiz olarak faydalanabiliyorlar. Ancak plajda bulunan şemsiye ya da şezlonglar ayrıca bir ücrete tabi. Bu durum zaman zaman insanların tepsini toplayabiliyor. Aksazlar Camping özellikle yaz aylarında son derece dolu olduğundan kesinlikle çadırda dahi konaklama yapılsa birkaç ay önceden rezervasyon yaptırılması gerekmekte.

, değişik tarzıyla Fethiye kamp merkezleri arasında yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken bir başka tesis. Bu tesisin en önemli özelliği ise çadır alanında hazır bir şekilde duran Kızılderili çadırlarında konaklama yapılmasına imkân verilmesi. Yanlarında çadırı olmayanlar günlüğü 150 TL karşılığında bu çadırlarda konaklama yapabiliyorlar. Bununla birlikte tesiste standart ve iki yataklı olmak üzere bungalovlar da mevcut. Çadırda kalmak istemeyenler bu bungalovları tercih edebilirler. Bununla birlikte burası karavanla gelecek olanlara da her türlü imkânı sunmakta.

Orman Kampı Hizmeti

Biraz daha ormanla iç içe olmak isteyenler içinse güzel bir seçim olacaktır. Katrancı Orman Parkı’nın da kendisine ait bir plajı bulunmakta. Ancak bu tesis ormana da hâkim olduğu için kışın çadır kampı yapacak olanlar için de son derece cazip bir konumda. Fethiye kamp merkezleri arasında sunduğu orman kampı hizmetiyle de Katrancı Orman Parkı farklı bir konumda bulunuyor.

Bir önceki yazımız olan Bartın Gezilecek Yerler başlıklı makalemizde Bartın, Bartın Gezi Rehberi ve Bartın Gezilecek Yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın