Bu rehberimizde Fethiye yollarına düşüyoruz. Biri diğerinden güzel koylar, doğal koylar, enfes ormanlar, akıldan çıkmayan tatillerin destinasyonu Kelebekler Vadisi, eski zamanlardan kalan yerleşim alanları ve güneşin keyfini çıkaran gezginler… Yaz ayları gelmişken ülkemizin en popüler tatil merkezlerinden olan Fethiye; günlerini mutlu ve keyifli bir şekilde geçirmek isteyen herkese kollarını açıyor. Fethiye’de görmeniz gereken yerlere başlamadan önce “Fethiye Gezi Rehberi” yazımıza, Fethiye’ye ulaşmanıza yardımcı olacak bilgiler vererek başlayalım.

Fethiye Nerede, Nasıl Gidilir?

Harika koylarıyla bilinen Fethiye, Muğla şehrimize bağlı olan bir ilçedir. Dalaman ve Antalya gibi tatil için sık sık tercih eden şehirlere yakın olan Fethiye, uzun veya tadımlık tatiller için vazgeçilmez bir yer.

Fethiye gezilecek yerler, bölgenin değişik noktalarına dağılmış durumda.

Fethiye’ye ulaşmak için en kolay yol uçak ile gitmek olacaktır. Fethiye’ye yaklaşık 50 km uzaklıktaki Dalaman Havalimanı’na alacağınız uçak bileti ile yolculuğunuzu yapabilirsiniz. Uçaktan indikten sonra özel veya Havaş’ın servislerini kullanarak Fethiye’ye gidebilirsiniz.

Fethiye’de Ne Yapabilirsiniz?

Artık tüm dünyanın bildiği Fethiye’de bir tatilde yapabileceğiniz aklınıza gelen tüm aktiviteleri yapabilirsiniz. Fethiye’de gezebileceğiniz yerler hem antik hem de doğa harikası denebilecek seviyede. Eski çağlardan kalan antik şehirler, zaman yolculuğuna çıkmak isteyen gezginleri ilçeye çekiyor. Fethiye’nin etrafında çok sayıda tabiat parkı da yer alıyor. Doğa ile içli dışlı biriyseniz çokça hayvan ve bitki türünü doğal koşullarda görebileceğiniz Likya Yolu yürüyüşüne çıkabilirsiniz.

Fethiye hayal edebileceğiniz neredeyse tüm ekstrem sporları yapmanızı sağlayan tesislere sahip. Safari, bungee jumping, dalış, yamaç paraşütü Fethiye’de yapabileceğiniz ekstrem etkinlerden sadece bazıları… Fethiye, keyifli bir deniz tatilinden tutun da heyecanlı bir etkinliğe kadar tüm beklentileri karşılama potansiyeli bulunan bir ilçe.

Fethiye Gezi Rehberi

Fethiye’de görmeniz gereken çok fazla yer var. Biz doğal güzellikleri listelemeden önce şehir merkezi hakkında bilgileri aktaralım, ne de olsa tatiliniz burada başlayacak.

Uçağınızdan ineceğiniz Dalaman Havalimanı’na yaklaşık 50 km mesafede olan Fethiye merkez, ilçenin en hareketli konumu. Gece hayatının canlı olduğu mekanların çoğu burada bulunuyor. İlçe merkezi, Likya Yolu yürüyüşüne çıkmayı planlayanlar için tüm ihtiyaçların karşılanabileceği bir yer. Burada alışverişe çıkmak istiyorsanız merkezde el yapımı ve hediyelik eşyalar satan satıcılarla karşılaşabilirsiniz.

Fethiye’de Gidebileceğiniz Yerler

Kelebekler Vadisi

Ölüdeniz

Kayaköy

Kabak Koyu

Fethiye Kral Mezarları

Katrancı Koyu

Saklıkent Kanyonu

Kıdrak Tabiat Parkı

Likya Yolu

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

1 YORUM

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın