Otel Ve Motel Arasında Ne Fark Var?

Otel ile hotel arasında pek fark yoktur. Motel ise daha çok tırcı ve uzun mesafe yolcularının konaklama yaptığı yol kenarı oteli oluyorç 17.03.2012 20:37
Aralarında hiç bir fark yoktur. Daha Avrupai ya da Amerikanvari tarzda lansmanını yapan konaklama merkezleri kendilerine HOTEL derken, Anadolu’da bulunan daha küçük oteller OTEL adını kullanmaktadır. Ancak bir tanesi aynı terimin İngilizcesi, diğeri Türkçe’sidir.

Pansiyonun otelden farkı nedir?

Oteller, pansiyonlara göre daha fazla olanağı sahiptir. Bu neden fiyat olarak da pansiyondan daha pahalı olması yadsınamaz bir gerçektir. Özellikle havuz, oda servisi, tam pansiyon konaklama olanağı gibi seçeneklerle pansiyondan ayrılır. Otellerde tüm gün bulunarak güzel vakitler geçirebilirsiniz.

Küçük otellere ne denir?

Ucuz konaklama fırsatı sağlayan hosteller küçük oteller kategorisindedir. Bazılarının özel odaları olsa da genellikle 6 – 10 kişi arası tek odada konaklama ve ortak banyo – WC sunan tesislerdir.

Otel tanımı nedir?

Otel, belirli bir ücret karşılığında yolcu ve turistlere konaklama ve yemek hizmeti veren tesis.

Apart Otel özellikleri nelerdir?

‘Apartman’ ve ‘otel’ kelimelerinin birleştirilmesi ile ortaya çıktı. Apart otel, otel işletme tiplerinden biridir. Normal bir otel odası yerine tamamen mobilyalı bir süit, villa veya daire olarak kiraya verilir. Bir otel odasından ayıran en büyük farklı kendine ait bir mutfağının da olmasıdır.

You might be interested:  Robot Otel Nerede?

Butik otelde neler olur?

Butik Otel Konseptleri & Boutique Hotellerin Özellikleri

 • Ücrete dahil oda kahvaltı veya açık büfe kahvaltı
 • Ufak ve şirin bir otel havuzu.
 • Şık ve memnun edici detaylara sahip oda.
 • Müşteri memnuniyeti.
 • Dış mimarisi, doğayla iç içe konsept veya bahçe peyzajı
 • Merkezi konum & kolay ulaşım.
 • Ultimate ve ultra herşey dahil ne demek?

  ultra her şey dahil’in de fevkindedir. ultra’dan farkı içkinin limitsiz olduğu zaman aralığının daha geniş olması, ithal içkilerin de ücrete eklenmesi, ayrıca a la carte restoranlarda bir ya da birden fazla gün ücretsiz yemek yeme olanağının tanınmasıdır.

  Otelcilikte EB ne demek?

  Erken rezervasyon (Early Booking) turizm sektöründe kullanılan kısaltması ile EB, turizm sektöründeki seyahat acentaları ve turistik oteller tarafından yurtiçi ve yurtdışı tatilcileri için ekonomik cazip fiyat seçenekleri ile satın alma imkanı sunan satış pazarlama sistemidir.

  A la carte herşey dahil ne demek?

  A la carte hersey dahil nedir? Bu konsept ise oda konaklamasının yanında sabah kahvaltısının ve akşam yemeğinin ücrete dahil edilmesidir. Konaklamanın yanında kahvaltı ve akşam yemeği dışında otelden alınan tüm yiyecekler ve içecekler ekstra ücrete tabidir ve siz otel çıkarken hepsi hesaplanarak size fatura edilir.

  Butik otel nedir makale?

  Butik otellerde oda sayısı azdır, öyle 5 yıldızlı otellerde ya da tatil köylerindeki gibi yüzlerce odası bulunmaz. Tıpkı oda sayısı gibi çalışan sayısı da azdır bu otellerde. Bununla birlikte personel kişiye özel hizmet verir. Hemen hemen tüm butik otellerde kendinizi özel hissedersiniz.

  Şehir oteli ne demek?

  kent merkezi içinde olduklarından, genellikle resort oteller gibi geniş alanlara yayılmamış olan, buna bağlı olarak golf sahası, açık hava spor kompleksleri, plaj gibi tesislere sahip olmayan otellerdir.

  You might be interested:  Seyahat Namazı Nasıl Kılınır?

  Apart otel kaç odalıdır?

  Bir, iki veya salon dahil en fazla 3 odalı, yeme içme ihtiyaçlarınızı kendinizin karşılayabileceği açık mutfağı ve yine kendine ait banyo ve wc si olan dairelere apart daire denmektedir. Apart dairelerde daireler ev konforunda olup dayalı döşelidir.

  Apart kuralları nelerdir?

  Apartımızın Kuralları

 • Apart İdaresi tarafından yapılacak her türlü tebligat ve çağrıya uymak ve gereğini yapmak.
 • Apart huzur ve düzenini bozacak hareketlerden kaçınmak.
 • Apart binası ile müştemilatına ve her türlü eşya ve malzemeye zarar vermekten kaçınmak.
 • Apart giriş ve çıkış saatlerine itina ile uymak.
 • Tapuda apart ünite ne demek?

  Yukarıda da görüldüğü üzere apart daire, bir veya iki odalı açık mutfaklı küçük dairelere deniyor.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *