Hvar adası gece hayatı

Hırvatistan’da büyüklük, nüfus ve karakter bakımından birbirleri arasında dağlar kadar fark olan 1000’den fazla ada vardır. Bunlardan en küçüğü olan Smokvica Vela, sadece bir kilometre karelik bir alanla tamamen hiç kimsenin yaşamadığı bir bölgedir. Bunun yanı sıra en büyük ada olan Cres ada üzerinde yaşayan 3184 yerliye sahiptir.

Kimi adalar enerjik gece hayatı ve yaz aktiviteleri ile tanınırken kimisi de huzur dolu bir tatil geçirmek isteyenlere gözlerden uzak sahiller sunar. Hepsinin ortak özelliği ise kristal mavi deniz, muhteşem iklim ve uzun sahil şeritleridir. Aşağıdaki listemizde sizin için herkesin hayatının bir bölümünde ziyaret etmesi gereken 10 Hırvat adasını derledik.

10. Susak

hvar adası gece hayatı

Susak, Adriyatik kıyısının kuzeyinde kalan 200’den az yerlinin yaşadığı, yolların olmadığı ve sadece bir köyün bulunduğu küçük bir adadır. Adadaki belirgin sarı toprak bu koca toprak yığınını oluşturan şeydir.  Adanın cazibesi koca gezegende sadece 200 kişinin tamamen anlayabileceği bir lehçe ve adanın mistik varoluşunu öğrenmesinin neredeyse imkansız olduğu gerçeğidir. Buraya tekne ile ulaşmak adada kalacak yer bulmak gibi tam bir maceradır. Fakat bu tüm uğraşınıza değecektir. Uçsuz bucaksız kumlu sahilleri, koyu sarı renkli falezleri ve resmedilmeye değer yürüyüş yolları tarafından hayrete düşmeye hazır olun. Yine de bu adayı eşsiz yapan asıl şey her kim olursa olsun onu bu dünyadaki tek insanmış gibi hissettirmesidir.

9. Krk

hvar adası gece hayatı

Krk adası Adriyatik Denizindeki en büyük ve en kuzeydeki adadır. Bu ada aynı zamanda en ulaşılabilir, en çeşitli ve bunlar nedeniyle de Hırvatistan’daki en çok ziyaret edilen adadır. Ada size tarihi şehirlerden dünyanın otantik ruhunun hala var olduğu kırsal köylere, kalabalık şehir plajlarına ve gözden uzak koylarına, gece kulüplerine ve bir o kadar aileye özgü restoranlara kadar her şeyi sunar

8. Pag

hvar adası gece hayatı

Pag adası Hırvatistan’daki en büyük ellinci adadır ve en uzun kıyı şeritlerinden birine sahiptir. Bu Kuzey Dalmaçya adası efsanevi Hideout Festivali ve birçok diğer yaz etkinliğinin yapıldığı Zrce sahili sayesinde aynı zamanda Hırvatistan’ın parti adası olarak da bilinir. Bununla birlikte Pag, iki adet birbirinden farklı yüze sahip bir adadır. Birisi yaz boyunca süren birçok müzik festivalinin olduğu yüzü bir diğeri ise yılın dört mevsimi bu adada yaşayan yaklaşık olarak sekiz bin yerlisidir. Ziyaretçiler, yazın bile yerli insanların, adanın kendine özgü muhteşem el yapımı dantel ve koyun peynirlerini sattıkları Pag şehrindeki markete gittiklerinde orada yaşayanların hayatlarını bir an olsun görebilirler.

7. Cres

hvar adası gece hayatı

Cres, Krk adası ile aynı boyuttadır. Bu da Crec adasını Hırvatistan’daki en büyük iki adadan biri yapar. Bu ada Adriyatik Denizi’nin kuzey bölgesinde bulunur ve buraya asma köprü ile ulaşmak mümkündür. Adanın büyük bir bölümü halen oldukça gelişmemiş durumdadır ve bu durum adayı maceralı bir seyahat için harika bir yer haline getirir. Adanın en büyük şehrinin de adı Crec’dir. Burası Venedik mimarisine meraklı olanların kesinlikle görmesi gereken bir yerdir. Bir başka ziyaret etmeye değer yer ise denizin ve komşu adaların muhteşem manzarasını size sunan Lubenice’in dikkat çekici güzellikte olan antik dağ köyleridir. Crec aynı zamanda adanın tek temiz su kaynağı olan, bununla birlikte Doğu Avrupadaki en derin temiz su kaynaklarından biri olan ve deniz seviyesinden 50 metre daha aşağıya kadar inen Vrana Gölüyle oldukça tanınır.

6. Lastovo

hvar adası gece hayatı

Lastovo adası, toplamda 792 insan nüfusuna sahip 46 ayrı adadan oluşan Lastovo adası yerel yönetiminin bir parçasıdır. Söylememize bile gerek yok, bu özelliği Lastovo’yu gerçekten huzur dolu bir tatil rotası için ideal bir yer yapıyor. Resmedilmeye değer kıyıları, derin, temiz denizi ve bozulmamış doğasının yanı sıra Lastovo aynı zamanda adanın lezzetli mi lezzetli yerli uzmanlık alanları, yüksek kalitedeki şarapları ve muhteşem deniz yolculuklarıyla tanınır.

5. Rab

hvar adası gece hayatı

Rab adası, Hırvat Adriyatik Denizinin kuzey bölgesindeki Kvarner takımadalarına bağlı adalardan biridir. Bu ada çoğunlukla sonsuz gibi görünen kumlu plajları ve dört farklı beyaz çan kulesiyle orta çağa özgü Rab şehri ile tanınır. Rab adası gösterişten uzak bir tatil rotası, sahilde uzun yürüyüşler yapmak ve okyanusta yüzmek için mükemmel bir yerdir.

4. Mljet

hvar adası gece hayatı

Mljet Hırvatistan’ın en güneyindeki adadır. Bu ada iç kısımlardaki iki güzel tuzlu su gölü ve yemyeşil bitki örtüsünün bulunduğu Ulusal Park’ı ile tanınır. Burada iki gölden büyük olanının da içinde bulunduğu küçücük bir ada üzerinde 12. Yüzyıldan kalma Aziz Benedict Rahibi manastırı bile vardır. Mljet adası ormana doğru giden birçok gizli yolu keşfetmek, yüzmek ve ada üzerindeki gözden uzak sahillerde güneşlenmek, bisiklet sürmek ve kano ile gezmek için mükemmel bir yerdir. Bu ada aynı zamanda efsanevi Ulysses Mağarası’nın da bulunduğu yerdir.

3. Vis

hvar adası gece hayatı

Vis Hırvatistan anakarasına en uzak olan nüfusa sahip adadır fakat Split şehrinden buraya uzun bir feribot yolculuğuna tamamen değer. Adanın güzel, çakıllı sahillerine, kristal mavi denizine ve ağız sulandıran yerel lezzetlerine rağmen Vis adası şaşırtıcı bir şekilde huzur dolu ve turistlerden yoksun bir adadır. Burası eski Akdeniz cazibesinin çoğuna halen sahip olmasıyla birlikte kesinlikle ziyaret etmeye değer bir yerdir. Ağzının tadını bilenler arasında, bu ada çoğunlukla küçük balıkçı köyleriyle ve deniz yemeklerinin bolluğuyla bununla beraber ise yerel beyaz şarap ve birçok şarap imalathanesi ile tanınmaktadır.

You might be interested:  Dijital pazarlama ve aktörleri

2. Hvar

hvar adası gece hayatı

Hvar adası, Brac, Vis ve Korcula adalarının arasında yer alır. Bu ada, temiz bol su kaynağına, çam ormanlarına, üzüm bağlarına ve tarlalara sahip olması nedeniyle diğer Dalmaçya adalarından farklıdır. Göz kamaştırıcı Venedik stili mimarisi, güzel sahilleri, hoş havası ve Hırvat kıyısındaki en sıcak gece hayatı nedeniyle Hvar ünlüler, sırt çantalı gezginler ve aileler için Akdeniz kıyısındaki en popüler turist noktalarından birine dönüştü.

1. Korcula

hvar adası gece hayatı

Top 10 Most Beautiful Croatian Islands

Hvar Gece Hayatı: Güneşlendikten Sonra Heyecanlandırmak, Bir Çentik Daha Yüksek! – 2021

Hvar adında bir Hırvat adasındaysanız, gece hayatını tecrübe etmeniz gerekir. Gece hayatı aktivitelerine katılmak, genellikle salon alanında oturmak, rahatlamak ve gençleşmek demektir.

Hvar, yıl boyunca güzel bir hava ile küçük bir Hırvat Dalmaçya adasıdır. Böylece gezginler yılın herhangi bir zamanında dolaşıyorlar. Bu kadar çok turistik mekânla ziyaret edilecek liste sınırsız olabilir.

Ancak onu ziyaret edecek en iyi zaman Haziran-Eylül ayları arasında olacak ve gece hayatı zirvede olacak.

Bu kulüp ve barlarda Hvar gece hayatının tadını çıkarın

İşte burada, Hvar gece hayatının gerçekten harika hissetmesi için geceleri ziyaret etmeniz gereken 10 kulüpleri ve barlarının listesi. Arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle bu canlı şehrin ışıltılı gece hayatının tadını çıkarmaya başlayabileceğiniz her yeri görün:

1. günü yakala

hvar adası gece hayatı

Bu, ziyaret edilmesi gereken en heyecan verici, heyecan verici ve ünlü destinasyonlardan biridir. Size şehrin en lezzetli kokteyllerinden birini sunacak bir kokteyl barı. Carpe Diem Beach, eğlence ve eğlenceye katkıda bulunmaktadır.

Yer: Riva 32, 21450, Hvar, HırvatistanTemas:: + 385 21 742 369Açık zaman ::: 9AM – 2AM

Avrupa Tatil Paketleri Açık

Paris'ten Venedik kanallarına ve Yunan adalarından İsviçre Alpleri'ne, Avrupa'da ziyaret edilebilecek en güzel yerleri keşfedin. Özelleştirilmiş paketlerin uzman aracılar tarafından rezerve edilmesi . Havaalanı transferleri, taksi, tatil köyü, gezi ve yemekler dahil. En iyi tatil deneyimi Garantili. Şimdi Rezervasyon Yapın

2. Veneranda Disko Kulübü

hvar adası gece hayatı

Burası eski manastırın yakınındaki çam ormanlarında bulunur. Adına göre, tüm endişelerini bırakıp yere gitmen için sana büyük bir sahne veriyor. Bütün gece dans etmekten ve doğru notaları vurmaktan daha eğlenceli değildir. Ve sonra bir fincan kahveyi yudumlamak için sabahları havadar bir ortamda kolayca hareket eder. Bu kulübü ziyaret ettikten sonra bu hayal gücünü hayata geçirin.

Yer: 21450, Hvar, Hırvatistan

3. Kiva

hvar adası gece hayatı

Bir sahil barıdır. Plaj bar ile eğlenceli bir şey istediğiniz zaman yudumlayabilirsiniz ve dans ya da çıkış yolu oynamak olabilir. Böylece tüm neşeli kalabalıklar tatillerini geçirirken, eğlence öğenizi eklemek için onlara katılabilirsiniz. Birlikte harika bir akşam olurdu.

Yer: Hırvatistan, Fabrika 26, 21450, Hvar, HırvatistanTemas:: + 385 97 609 6113

4. Pembe Şampanya Hvar

hvar adası gece hayatı

Adından da anlaşılacağı gibi, bu şampanya sevenler için biridir. Atmosfer, ambiyans bir ipucu bile olmadan gece boyunca yelken açmanıza izin vermeyecek kadar iyidir. Birkaç kişi için biraz pahalı görünebilir, ancak kesinlikle eğlencelidir. Çiş saatlerine kadar açık kalmıyor, böylece bir şişe şampanya içebilir ve başka bir yere atlayabilirsiniz.

Yer: Ive Miličića 4, 21450, Hvar, HırvatistanTemas:: + 385 21 742 283Açık zaman ::: 12AM – 11: 30PM

5. Atelier veya Archie's Bar

hvar adası gece hayatı

Ayrıca Archie'nin barı olarak da bilinir. Konumu mükemmel ve iç mekanlar da aferin. En önemlisi, personel yabancı bir ülkedeki her ihtiyacınızı karşılayacak kadar samimi ve cana yakın. Yemek de harika. Bu yüzden mutlaka yemek yeme ve içme deneyimi sizi bekliyor.Yer: Trg Sv. Stjepana, 21450, Hvar, Hırvatistan

6. Hula Hula

hvar adası gece hayatı

Hızlı bir şekilde plaj kısmına kaçmak için eğlenceli plaj barı. Kalabalık bir yer olabilir o iki otele yakındır. Heyecan verici ve yüksek sesli müzik, enerjik kalabalık, yakınlarda yürürseniz sizi mıknatıs gibi çeker. Orada arkadaşlarınızla ya da barda yeni bulunan arkadaşlarınızla zaman geçirmek tüm uyuşukluk ve yorgunluğunuzu giderir. Ayrıca muhteşem gün batımının doğal ortamı sizi rahatlatır.

Yer: Ul. Vlade Avelinija 10, Hvar, HırvatistanTemas: + 385 95 911 1871Açık zaman: 8AM – 11PM arası

7. Loco Bar

hvar adası gece hayatı

Kendinizi rahatlatacak etkinliklere katılmak ve kendinizi şımartmak için lüks bir ortam. İç mekanlar, tabloları süsleyen duvarlarla bir amaç ve vizyon ile hazırlanmış ve bu kadar güzel mobilyalar, mekanı terk etmenizi istemez. Kendisi ile uğraşmak isteyeceği kulüp ve bar hayatı dışında şehirdeki en iyi kahveye sahip. Bütün bunlar çok uygun fiyatlarla geliyor. Sunulan atıştırmalıkların tadına bakmak için bir ipucu içecekle tadamayacak kadar iyi.

Yer: Trg svetog Stjepana, 21450, Hvar, Hırvatistan

8. Falko Bar

hvar adası gece hayatı

Bu, diğer seçeneklerin yanı sıra Hvar'daki en gençleştirici yeri sunan bir sahil barıdır. Çiş saatlerine kadar açık kalmaz, ancak görkemli salataları, sandviçleri ve çok daha fazlasını 9pm'e kadar kendi tarafına sunmak için oradadır. Ayrıca, günlük spesiyaller sizi her gün şaşırtacak. Bu yüzden Hvar'da gece hayatını deneyimlemek için bir başlangıç ​​yapmak için iyi bir yer olabilir.

Yer: Ul. Vlade Avelinija, 21450, Hvar, HırvatistanAçık zaman: 10AM – 9PM arası

9. Pinetta Bar

hvar adası gece hayatı

Teklifi farklı olan kendi türlerinden biri. Herhangi bir kafe ya da restoranda sizi ilk başta yemeklerin dışında çeken şey iç ve ambiyanstır. Bu şarap barı, karo ve taş zeminli ve taş duvarlarla harika bir iç mekan sergilemek için böyle bir yerdir. Bu farklı ayarlar sizi tamamen farklı bir yere götürür. Tüm bu görsel muamele ile sunulan yiyecek de iyi ve çekici.

Yer: Ul Ljudevita Gaja 3P, 21460, Stari Grad, HırvatistanAçık zaman ::: 12PM – 1AM

10. Nautica

hvar adası gece hayatı

Burası diğer ünlüler kapandıktan sonra dikkat çeken bir yer. Ve sonra durdurulamaz gibi olur. Heyecan verici müzik eşliğinde disko ve ünlü DJ'ler size bütün gece bir pompalama barı sunar. Hvar'daki en iyi barlardan biri, en azından bir ziyaret talep ediyor. Geldikleri ünlü ve ilginç içecekler ise unutulmaz.

Yer: Fabrika 8, 21450, Hvar, HırvatistanTemas:: + 385 91 123 4567Açık zaman ::: 5PM – 2AM

Yani bu, biri Hvar gibi bir ada kentindeyken geçirmeyi bekleyebileceği gece hayatıyla ilgiliydi.Hırvatistan. Öyleyse böyle bir yere atlayın ve iyi bir müzik, etrafta neşeli insanlar bir araya gelin ve Avrupa gezinizde Hvar'ı keşfedin.

You might be interested:  Hvar adası görülecek yerler

Hırvatistan & Karadağ

hvar adası gece hayatı hvar adası gece hayatı hvar adası gece hayatı

Hırvatistan; başta Dubrovnik, Split ve Hvar olmak üzere yaz aylarında turistlerle dolup taşan yerler. Adriyatik Denizi kıyısında yer alan bu ülkenin; dantel gibi örülmüş kıyıları bulunmakta. Dağların hemen kıyıdan yükselmesi sebebiyle muhteşem manzaralara sahip. Bu sebeple, araç kiralayarak Dalmaçya kıyılarını gezmek; size kartpostallık manzara resimleri çekme imkanı verecek. Onlarca adaya sahip Dalmaçya kıyılarını keşfetmenin bir diğer yolu da deniz yolculuğu. Bir Cruise’a katılabileceğiniz gibi; adalar arası katamaran ulaşımıyla island hopping de yapabilirsiniz. Akdeniz ikliminin hakim olduğu Dalmaçya kıyılarını keşfetmek için en güzel zaman bahar ve yaz ayları. Hırvatistan’ın bir başka ön plana çıkan yeri ise, UNESCO tarihi miraslar arasında yer alan Plitvice Gölleri Milli Parkı. Tam bir tabiat güzelliğine sahip bu bölgede; birbiriyle bağlantılı onlarca göl bulunmakta. Doğa yürüyüşü için ideal. Başkent Zagreb ise, kısa bir hafta sonu tatili geçirebileceğiniz küçük ve şirin bir şehir.

HIRVATİSTAN LÜKS TATİL

Hırvatistan’da en tanınan yer Dubrovnik. Kale surlarıyla çevrili eski şehir, arnavut kaldırımları ve limanıyla daha çok bir İtalyan sahil kasabasını andırıyor. Yaz aylarında çok kalabalık olan bu şehrin çevresinde; kendi özel koyu olan birçok lüks tesis bulunmakta.

Tabi tarihi dokuyu hissetmek için Dubrovnik merkezde tarihi bir butik otelde kalmanızı öneririz. Dubrovnik’ten Karadağ’a rahatlıkla geçebilirsiniz. Burada önce Kotor’a uğramanızı öneririz. Yine tarihi surlarla kaplı olan bu şehir; size geçmişe bir yolculuk yaptıracak.

Karadağ, bembeyaz kumsalları ile daha henüz keşfedilmemiş bir yer. Budva ve Sveti Stefan, deniz tatili için en ideal yerler. Hırvatistan tatilinize Dubrovnik ile başlayıp buradan adalara deniz yoluyla geçebilirsiniz. Hvar en ünlü adası.

Adriyatik’in St Tropez’i olarak tanınan bu ada; sosyetenin ve ünlülerin de gözdesi. Renkli eğlence hayatıyla ve plaj partileriyle, size hareketli bir tatil sunacak. Hvar’dan yine deniz yoluyla geçebileceğiniz Brac adası; tarihi Bol şehri ve plajlarıyla daha çok deniz tatili ve dinlenme isteyenlerin tercihi.

Buradan rahatlıkla Split’e geçip; bu tarihi şehri keşfedebilirsiniz. Hırvatistan; Akdeniz iklimi, tarihi yerleri, birbirinden güzel adalarıyla size unutulmaz bir tatil vaat ediyor.

 GMT +1  Zagreb
 2 saat  Kuna

Gitmeniz İçin9Neden

 • 1Dalmaçya kıyıları
 • 2Yazları dolup taşan Dubrovnik
 • 3Adriyatik’in St Tropez’i: Hvar
 1. 4Berrak ve tertemiz sularda deniz tatili
 2. 5Adalar arası Island Hopping
 3. 6Tarihi Split ve Zadar şehirleri
 • 7Plitvice Gölleri: Bir doğa harikası
 • 8Renkli gece hayatı
 • 9Karadağ’da Kotor, Budva ve Sveti Stefan
Ocak Şubat Mart
Nisan Mayıs Haziran
Temmuz Ağustos Eylül
Ekim Kasım Aralık

HIRVATİSTAN – Ağustos 2017 Balayı tatilimiz için seçmiş olduğumuz Dubrovnik & Hvar tatilinden çok memnun kaldık. Hem tarihi hem de eğlence ve deniz bir arada olsun istiyorduk tercihimizi dogru bir sekilde yonlendirdiler.Otellerimiz çok guzeldi önerdikleri mekanlar ve gezilecek yerler en populerleriydi , bu kadar ilgi ve destek için sonsuz teşekkürler Bir dahaki yurt dışı…

AVRUPA GRUBUNDAKİ DİĞER DESTİNASYONLAR

hvar adası gece hayatı hvar adası gece hayatı hvar adası gece hayatı hvar adası gece hayatı

hvar adası gece hayatı

hvar adası gece hayatı

Karadağ: Hırvatistan'dan kara yoluyla rahatlıkla Karadağ'a geçebilirsiniz.

Bosna Hersek: Hırvatistan'dan kara yoluyla rahatlıkla Saray Bosna'ya geçebilirsiniz.

 1. Saat Dilimi: 
 2. UTC+1:00
 3. Telefon Kodu: 
 4. +385
 5. Resmi Dil: 
 6. Hırvatça
 7. Diğer Diller: 
 8. Başkent: 
 9. Zagreb
 10. Din: 
 11. Hristiyan

Önerilen Havayolları: 

THY, Croatia Airlines

Ana Havalimanı: 

Dubrovnik

 • Para Birimi: 
 • Euro
 • Vize: 

Var. Schengen.

Priz: 

Tip F Fiş (2 dişli)

Bahşiş: 

İsteğe bağlı olmakla birlikte 10% civarında bir bahşiş genel kabul gören uygulama.

Ocak Şubat Mart
Nisan Mayıs Haziran
Temmuz Ağustos Eylül
Ekim Kasım Aralık

HIRVATİSTAN – Ağustos 2017 Balayı tatilimiz için seçmiş olduğumuz Dubrovnik & Hvar tatilinden çok memnun kaldık. Hem tarihi hem de eğlence ve deniz bir arada olsun istiyorduk tercihimizi dogru bir sekilde yonlendirdiler.Otellerimiz çok guzeldi önerdikleri mekanlar ve gezilecek yerler en populerleriydi , bu kadar ilgi ve destek için sonsuz teşekkürler Bir dahaki yurt dışı…

Hvar Adası sahillerinde tatil – saklı koylar, en iyi tatil yerleri ve dinlenme alanları

hvar adası gece hayatı   Hvar’ın çoğu plajı çakıl taşıdır ve adanın her çare cazibesi ve benzersiz özellikleri ile doludur. Milna, misafirlerine dört mükemmel lagün sunan en popüler tatil beldelerinden biridir. Plajlar, sahil boyunca tatil otellerinin ve eğlence yerlerinin iyi seçimi ile çok sakin ve rahat. Bu, çocuklar ve doğal tabiat düşkünleri ile turistler için mükemmel bir alandır. Milna plajları boyunca mükemmel çam ormanları, geniş üzüm bağları ve meyve bahçeleri yetişmektedir.   Hvar sakinleri tüm çelişkileri ile tipik Hırvatlar. Birçoğu hala tartışıyor, ki bu da Hırvat zihniyetinde daha çok – Slav veya Roman. Tam olarak cevap vermek zordur ve gerekli değildir – sadece yerel sakinlerin … Açık Dubovica çakıl taşlı plaj adanın en büyük ve yalnız eğlence arayan turistler için tavsiye edilir. Plaj formu lagüne benziyor ve hatta yüksek sezonda dinlenmek için ücretsiz bir yer bulmak çok zor değil. Bu doğal kumsalın tek dezavantajı sadece suyla erişilebilmesidir. Aynı adı taşıyan doğal köyün yanında bulunan Gdinj Plajı, pitoresk doğa tutkunları için iyi bir seçimdir. Bu çakıl taşlı plaj oldukça büyüktür; yüksek kayalık uçurumlarla çevrili harika ve sakin lagün içinde yer almaktadır. Güneş banyosunda uyumlu bir atmosfer ya da sahildeki hamaksız yürüyüşler için mükemmel bir yerdir. www.orangesmile.com tüm hakları saklıdır.   Arkeologlara göre, Hvar çağımızdan üç bin yıl önce yaşadı. Eğer inanmıyorsan, o zaman Grapceva mağarasına git. Bu bir yelkenli teknenin kalıntılarının, silahların ve Neolitik Çağın çeşitli araçlarının … Açık Hvar Şehri de eğlence için uygun sahil kısımlarına sahiptir. Başkentin plajı gayri resmi olarak insan yapımı olan iki bölüme ayrılıyor. Bonj plajı büyük beton levhalarla donatılmıştır; Konforlu bir tatilden hoşlananlar için iyi bir seçimdir, ancak çakıllı taş sahilinde güneş banyosu yapmayı sevmeyin. Öte yandan Vela plajı mükemmel ekipmanlara sahiptir; bu gerçekten güzel bir yer. Hvar plajları, canlı atmosferiyle bilinir. Konuklara dinlenebilecekleri çeşitli eğlenceler ve yerler sunmaktadır. Büyük popülariteye rağmen, her iki plaj da iyi ekolojik performanslarıyla bilinir; Vela plajı bir dizi prestijli ödüle sahip. Başkentin uzak kısımları kesintisiz tatil için daha sakin plajlara sahiptir. En çekici olanları Amfora ve Hula Hula plajları. Bu kıyı bölgelerinin ekipmandan yoksun olmasına rağmen, bahsetmeye değer. Kum plajlarını tercih edenler, Sveta Nedjelja beldesinin tadını çıkaracaklar. Adanın güney kesiminde yer alan muhteşem manzaralarla çevrilidir. Plaj büyük turist merkezlerinden uzaktadır ve bu nedenle asla çok kalabalık değildir. Büyük turistler ve çocuklu gezginler arasında çok popüler.   Hvar, Hırvatistan adaları arasında yılda güneşli gün sayısı bakımından birinci sırada yer alıyor. Ada sakin yürüyüş, bisiklet turları ve dalgıçlar için idealdir. Yeni yerler keşfetmek isteyenler, Hvar’dan … Açık Pitoresk Bocic kayalık plajı, Jelca kasabasının yakınında yer almaktadır. Bu doğal alan uygarlık tarafından neredeyse el değmemiş ve Bocic plajı adanın en güzel plajı gibi davranıyor. Yakın Mükemmel Soline beach, doğanın başka bir pitoresk parçasıdır; Bu ada güzellikleri zevk için mükemmel bir yer. Hvar’ın yanında bulunan çok sayıda küçük ıssız ada vardır. Birçoğu çıplaklar tarafından işgal ediliyor ve onlara bir botla kolayca ulaşabilirsiniz. Gezi yaklaşık 20 dakika sürecektir.

You might be interested:  Sofyada görülecek yerler

Hvar Adası – rehber bölümleri 1 2 3 4 5 6 7 8

hvar adası gece hayatı Başka bir benzersiz yer, Kuzey Dalmaçya'nın kayalık dağlarında bulunan ve Zadar'dan uzak olmayan Paklenica Ulusal Parkı'dır. Park çok sayıdaki kanyon ve kayalarla ünlüdür. Burası kaya tırmanışı severleri arasında popüler. En pitoresk kanyonlar Mala Paklenica ve Velika Paklenica'dır. Parkta bulunan en yüksek ve en ünlü kayalıklardan biri Anica Kuk. Turistler arasında inanılmaz bir popülerliğe sahiptir. Her yıl Vigansky Vrch ve Sveto Brdo zirvelerine tırmanmak için çok sayıda insan gelir. Paklenica'nın karst mağaralarında 20. yüzyılın 50'li yıllarında savaş durumunda Yugoslav hükümeti için potansiyel bir sığınak vardı. … Aç OrangeSmile araç kiralama hvar adası gece hayatı hvar adası gece hayatı Almanya, Avrupa'da Seyahat Hedefi Olarak Lider Konumunu Geliştiriyor

UNESCO Dünya Mirası siteleri listesine en yeni eklenenler şunlardır: Darmstadt'taki Mathildenhöhe sanatçı kolonisi, Avrupa'daki Büyük Kaplıca Şehirleri (Baden-Baden, Bad Kissingen ve Bad Ems) ve Roma İmparatorluğunun Sınırları (Batı) Tuna Kireçleri ve Aşağı Alman Kireçleri Segmenti).

Bu yeni simge yapılarla birlikte, Almanya'da şu anda 51 UNESCO Dünya Mirası alanı bulunmaktadır. Bu, Almanya'yı, yalnızca İtalya (58 alan) ve Çin (56 alan) ile dünyanın en fazla dünya mirası alanına sahip üçüncü ülke yapıyor.

Almanya'nın doğal ve kültürel simge yapılarının hayranlarına sunacağı çok şey var. Oku bunu

15.09.2021

 • hvar adası gece hayatı

Gözlerden uzak ve sakin bir yaz tatili için, Hvar Adasi’nın en iyi doğal dinlenme yerleri rehberi. Hvar Adasi’nın büyüleyici saklı sahilleri, güneşlenilen ve sakin sularında yüzülen muhteşem körfezleri ve koyları.

OrangeSmile.com – Güvenilir araç kiralama ve otel rezervasyon servisi saglayan online tatil rezervasyonu uzmani. Dünya çapinda 25.000'den fazla varis noktasinda 12.000 araç kiralama acentesi ve 900.000 otel yayinliyoruz.

Güvenli Baglanti Merkez ofis: Weegschaalstraat 3, Eindhoven 5632 CW, Hollanda

+31 40 40 150 44

Kullanım Şartları | Gizlilik Politikası | Hakkımızda

Copyright © 2002 – OrangeSmile Tours B.V. | OrangeSmile.com | Kamer van Koophandel (KvK), The Netherlands No. 17237018

Hvar Adası Gezi Rehberi ile Ulaşım, Konaklama, Gezilecek Yerler

Hvar Hvar Adası gezisi de nereden çıktı demeyin. Türkiye’den aracımız ile Hırvatistan‘a kadar gelmişken haydi şu meşhur, herkesin anlata anlata bitiremediği Hvar’da neler oluyormuş bir de biz keşfedelim dedik. Dedik demesine de, pek de umduğumuz gibi olmadı durumlar.

Hırvatistan’daki ilk durağım olan Split şehrine ait maceralarımı anlattığım yazıma buradan ulaşabilirsiniz.

Hvar Adası neden mi bu kadar popüler?

Dalmaçya kıyı şeridinin pırıl pırıl bir denize sahip olmasının dillendirilmesi ile dünya üzerinde deniz tatili için gidilecek destinasyonlar arasınada ilk 20’ye girmeyi başarmış ,zenginlerin senelerdir uğrak yeri olan bir ada Hvar Adası. AB’ye girmeden önce ucuza kaliteli tatil yapıp, lezzetli deniz ürünleri tüketebileceğiniz ada, şimdilerde daha çok eğlence hayatını doruklarda yaşamak isteyenlerin en çok tercih ettiği bir yere dönüşmüş.

Fransa’da bulunan Saint Tropez, zenginlerin yatları ile geldikleri gözde bir tatil destinasyonu iken, bu yatçıların rotalarını Hvar Adası ‘na çevirmeleri ile buralardaki fiyatlar da almış başını uçmuş maalesef. Limanda oturup akşam üstü şöyle bir takılayım etrafı izleyeyim derseniz offff gelen yatlarda aklınızın kalacağına dair garanti verebilirim.

Gelen herkes ultra zengin mi hayır, sırt çantalı bir çok gezgin de gördüm. Ne fark eder ki buralarda insan ayrımı yoook. Eşitsin. Aynı kalitede, aynı hizmeti gece kulübünde, barda, restoranda her yerde alabilirsin.

Ben buralara kadar nasıl geldim biraz ondan bahsedeyim. Türkiye’den arabamız ile yurt dışında 8 ülkeyi gezmek üzere yollara düştük. 15 günde 6.000km kadar bir yol yapma hedefimiz vardı ve bunu da gerçekleştirdik. Sırasıyla Yunanistan, Arnavutluk, Karadağ, Sırbistan, Macaristan ve Avusturya’dan geçerek Hırvatistan’a geldik. Bu ülkelerdeki maceralarımı merak ederseniz bloga bir göz atın.

 • Özel araçla yurt dışına çıkacaksanız, yolculuğa nasıl hazırlandım, araç için gerekli izinler neler ve road trip planlaması nasıl yapılır yazılarım için aşağıda linkleri paylaşıyorum.
 • Road Planlaması okumak için tıklayın.
 • Özel Araçla Yurtdışına Çıkarken Hayat Kurtaran 4 Bilgi okumak için tıklayın.

Hırvatistan gezisi sırasındaki ilk durağımız Split şehriydi. Yaklaşık 4 saatlik bir gezinin ardından Hvar Adası‘na geçiş için yollara koyulduk.

Hvar Adası’na nasıl ulaşılır ?

Cevap veriyorum TEK seçenek deniz yolu.

Farklı noktalardan kalkan feribot ile adaya ulaşabilirsiniz.. SplitDubrovnik ya da Drvenik üzerinden . Feribotu araçlı ya da araçsız olarak tercih edebilirsiniz.

Biz biraz çakallık yapıp Split‘den Drvenik ‘e gelip buradan geçmeyi tercih ettik.

Aslına bakarsanız burada bir vakit kaybı oluyor,yani Split – Drvenik arası yaklaşık 2 saat sürüyor.

Vaktimiz bol ve yeni yerler keşfetmeyi de sevdiğimiz için küçük kasabalardan, harika manzaralar eşliğinde geçerek Drvenik‘e ulaşıyoruz. Burası yaklaşık 400 kişinin yaşadığı küçük bir köy.

hvar adası gece hayatıDrvenik Feribot Biniş Noktası

Can alıcı noktayı açıklıyorum Drvenik-Sucuraj geçiş ücreti 140 Kuna yaklaşık 20€ yapıyor. Yolculuk 45dk sürüyor. Split-Hvar geçiş yapsaydık bu tutar 3 katına kadar yükseliyordu.

Hızlı ve normal feribot olarak ayrım var bu arada bilginiz olsun Split üzerinden gelmek isterseniz. 50dk ve 2 saat şeklinde değişiyor ee tabi durum böyle olunca fiyatlar da yükseliyor.

Fiyatlar ve saatler hakkında detaylı bilgi için buraya klik klik !!!1

hvar adası gece hayatıHvar Adası’na Feribot İle Geçiş

Sucuraj adanın doğu ucu yani Hvar merkeze gidebilmeniz için feribottan indikten sonra yaklaşık 1 saat yol gitmeniz gerekecek. Bizim acelemiz olmadığı için ve kalacağımız yeri de ayarlamadığımız için,kafamıza göre nerede kalsak, ada nasıl bir yermiş gibisinden geze geze gitmeyi tercih ettik.

hvar adası gece hayatıSucuraj Feribotun Yanaştığı Kasaba

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *