Bozcaada tatilinizi renklendirecek aktiviteler

Kuru kuru “Spor yapın” demekten öteye geçerek,  hayatı gerçek anlamda zenginleştirdiğine inandığımız, ruhunuzu, zihninizi veya bedeninizi uyaran ve kendi hayatımıza da uyguladığımız 10 süper öneriyle geldik.

Gerçekten hayatınıza uygulayabilmeniz için nerede/nasıl yapılır gibi bilgileri de yazımıze ekledik.

bozcaada tatilinizi renklendirecek aktiviteler

2017, bu Evde Yok reçetenin sizi uçurduğu efsane bir yıl olsun!

Not: Sizin de insanların hayatlarına pozitif anlamada katkı sağlayacak, bu kafada önerileriniz varsa,  yorumlar kısmında önerilerinizi bekliyoruz! Sizin de 2017‘ın başkalarının en dolu dolu senesi olmasında tuzunuz olsun ????

10.
Haftana Aksiyon Kat: Evden Kaçış Oyunları & Macera Yarışları

bozcaada tatilinizi renklendirecek aktivitelerSultanahmet’in sokaklarında haldır haldır yarışmanın bir etabından öbürüne koşuyoruz ????

Evden kaçış oyunları sadece bir saat sürse de, hayatınızın akışında küçük bir sıçrama yaptıracak kadar modunuzu yükseltiyor. ???? Artık neredeyse Türkiye’nin her şehirinde de varlar. Üstelik, işten ya da okuldan yorgun argın veya geç çıkanların programlarına uydurması çok kolay. Arkadaşlarla vakit geçirmenin en eğlenceli ve pratik yollarından.

Define avının yetişkinler için süper eğlenceli bir versiyonu olan macera yarışlarına da katılın! Hem heyecan, hem şamata, hem hareket, hem de saksıları çalıştırma, hepsi var.

 Şehirde ya da doğada olmak üzere iki türü var: Şehirde olanlar daha gırgır, oyuncu ve herkese uygun oluyor. Bir harita ve bulmacalarla yarışa başlıyorsunuz. Bulmacaları çözerek bir sonraki durağınızı ya da tamamlamanız gereken görevi öğreniyorsunuz.

Mesela; bulmacayı çözünce bir sonraki aşamaya ilerlemek için gerekli olan anahtarın , falanca manavdaki büyük karpuzun altında olduğunu öğreniyorsunuz.  ???? Haritadan bakarak o manavı bulup, anahtarı alıp, bi sonraki aşamaya geçiyorsunuz.

Doğada yapılan versiyonlarında bulmaca yok, ve daha fazla teknik beceri istiyor: işaretli yerleri topografik harita okuyarak bulmanız gerekiyor.

Kullanabileceğiniz kaynaklar:
Türkiye’deki Tüm Evden Kaçış Oyunları‘nın eksiksiz listesini burada bulabilirsiniz.

Oryantiring & Macera Yarışı – Bilgiler & Etkinlikler – Oryantiring nedir, nasıl yapılır, ülkede başka ne etkinlikler var…
Kadıköy Macerası – Şehir içindeki yarışlarla örnek
İstanbul Orienteering Cup – Hem şehir de, hem de doğa etapları olanlara örnek

9.
Yaşadığın Şehrin Hakkını Ver: Semt/Şehir Kültür Turları & Sokak Sanatı Turları & Yemek Turları

bozcaada tatilinizi renklendirecek aktivitelerFoto Kaynak: Flickr/ Moyan Brenn

İnsan her gün baktığı şeylere karşı körleşiyor, bazen burnunun ucundaki hazineyi göremiyor. Kalkıp Bursa’ya iskender yemeye gidiyoruz  da şehrindeki yüzyıllık kahvehaneyi ya da baklavacıyı es geçiyoruz. Yanlış mı? Sürprizler ve enteresan hikayeler öyle çok uzaklarda değil. Mahallende, şehrinde… Şehrini tanı ve tat.

bozcaada tatilinizi renklendirecek aktiviteler
Kullanabileceğiniz kaynaklar : (İstanbul için)
– Bizim Galata Kulesi ve Galata Mekanları  derlememiz rehberliğinde kendiniz gezin! Yine kendi kendinize Balat’ı Haritalı Balat Turu Rehberi’mizle gezebilirsiniz.
Semt turları: Geziciyak, Fest Tur, Saffet Emre Tonguç ‘nun düzenlediği semt turları
Yemek Turları: Fest Travel, Sonradan Gurmeler turları.
Turlar yerine kendiniz keşfetmek istiyorsanız aşağıdaki kaynaklardan faydalanabilirsiniz.

– Murat Belge’nin İstanbul Gezi Rehberi

– İstanbul Belediyesi’nin yayınladığı İstanbul’un 100 Binası/ Adeti/ Deyimi /Köşk ve Konağı/ Ağacı… gibi uzayıp giden derleme kitapları
– Yemek için İstanbul Arka Sokak Lezzetleri kitabı

– Sokak sanatı için Street Art İstanbul uygulamasını indirin. Hem haritada yerlerini gösteriyor, hem de kısaca bilgi veriyor. İçerikte eksiklikler var,  büyük işlerin önemli bir kısmını ve yerlerini haritada gösteriyor olması işinizi çok kolaylaştırıyor. Yada Istanbul Tour Studio’nun düzenlediği günübirlik turlara da katılabilirsiniz.

– Şehirler için hazırlanmış telefon uygulamalarını kullanabilirsiniz. Bu şehir rehberleri harita ve ses ile de destekleniyor ise, gerçek bir rehberle geziyormuşçasına şehrin tadını çıkarabilirsiniz.

8.
Hem Ruhunu, Hem De Vücudunu Besle: Yemek kursları

bozcaada tatilinizi renklendirecek aktivitelerTayland yemekleri kursundan aldığımız Pad Thai tarifini isteyenler Bangkok’ta Pad Thai Nerede Yenir yazımızın sonuna bakabilir. 

Kendine şefkat göstermenin en basit yoludur kendine güzel bir yemek pişirmek. Aynı zamanda eşi dostu şımartmanın da! ????

Mutfak tecrübenizin az ya da çok olması fark etmez, bi yemek kursuna gidin.  Bu kurslar hiç ehlilik gerektirmiyor, ama yanı zamanda mutfakta iddalı olanlar için de yepyeni bilgiler sunuyor. İtalyan’dan Japon mutfağına, evinin şefi olmak isteyenlerden mutfağa profesyonel olarak bakanlara, her zevke ve ihtiyaca uygun bir sürü kurs var.

Mutfağınızdan dünyayı gezebilirsiniz.

Kullanabileceğiniz Kaynaklar:
Türkiye’nin Tüm Yemek Kursları Listesi – İl il ve konu konu listelenmiş yemek kursları.

7.
Her Sene Kaçırdığın O Etkinliğe Artık Git! – Konserler, Şenlikler, Festivaller…

bozcaada tatilinizi renklendirecek aktiviteler

Eğri oturalım, doğru konuşalım. Herkesin kafasında, kendi zevkine göre, her sene niyet edip edip ıskaladığı bir etkinlik var.. Kimisi için o Bozcaada’da bağ bozumu, kimisi içinse Ayder Kardan Adam Festivali ya da memleketinin şenliği. Hatta daha da basit şeyler: mesela merak edilen ama her hafta kurulduğunu bilmenin rahatlığıyla ertelenen antika pazarı ya da organik pazar. Ne olduğu fark etmez, bu sene artık bir hedef değil, anı olsun. Takvimine düş, ayarlamalarını yap ve artık erteleme! Dünyada ne festivaller var bir bilsen!

Kaynaklar:
Herkesin listesinde olup, kollektif olarak ertelenen bazı etkinlikler: 29 Ekim Havai Fişek Gösterisi, Film Ekimi, !F İstanbul, Runİstanbul, Vodafone İstanbul Maratonu (eski adıyla Avrasya Maratonu), Anzak Günü, Chill Out Festival, Tüyap Kitap Fuarı, Boat Show, Gökova Bisiklet Turu, Nike RunIstanbul, Kış Festivali, ve az sonra listenin 5 numarasında anlattığımız türlü yöresel etkinlikler… (Siz de aklınıza gelen diğer etkinlikleri yorumlara yazın!)

6.
Hayata Farklı Bak: Karanlıkta Yemek & Karanlıkta Dialog

bozcaada tatilinizi renklendirecek aktiviteler

Sadece bir kaç saatte, algıların açılabilir ve tüm dünyayı nasıl algıladığın değişebilir. Üstelik, hem kendin, hem de dünya için çok güzel birşey yapmış olursun. Üstelik çok özel bir deneyim yaşayarak!

Karanlık İşler – Biz Karanlıkta Yemek’e bayıldık. Karanlık İşler olarak da bilinen Karanlıkta Yemek, adı üzerine misafirlerini zifir karanlık bir odada ağırlıyor.
Kapıdan içeri girdiğiniz andan itibaren diğer 4 duyunuzu kullanmanız gerekiyor.

Hiç göremeden bir yemeği yemenin insan algısında yarattığı inanılmaz farkları deneyimliyor, arkadaşlarınızla karşı karşıya oturup da birbirinizin suratını görmeden muhabbet etmenin yarattığı hiç beklenmedik duyguları yaşıyorunuz. Daha sonra canlı müzik eşliğinde eller havaya vakti geliyor ve görünmezliğin getirdiği dokunulmazlıkla dans ediyorsunuz.

Amaçları, insanlara iyi bir vakit geçirtirken aynı zamanda karanlığın getirdiği anonimlik ve özgürlük ortamında önyargısız bir çok tabuyu ele almak. Burası aynı zamanda görme engellilere de istihdam sağlamaya hizmet ediyor. Garsonundan müzisyenine burada çalışan herkes görme engelli.

Aynı zamanda acapella korosunun çıktığı ya da stand upların olduğu tematik geceler de oluyor. Programlarına websitelerinden bakabilirsiniz. (4. Levent /Istanbul)

Karanlıkta Diyalog – İstanbul Gayrettepe metro istasyonundaki Karanlıkta Diyalog ise görme engellilerin dünyasından kısa bir zamanda geniş bir kesit sunuyor.

Ziyaretçiler için kolaylaştırılmış parkurda elinizde baston, yanınızda görme engelli rehberiniz, İstanbul’u gözlerinizi kullanmadan deneyimliyorsunuz: Vapura biniyor, manav alışverişi yapıyor, Taksim’de geziyorsunuz.

Turun sonunda, cafede rehberinizle karanlık kafede çaylarınızı alıp, sohbet etme imkanınız da var.

5.
Çok Kültürlü Mirasımıza Karış: Yöresel Festivaller & Azınlık Kültürü

bozcaada tatilinizi renklendirecek aktivitelerAhırKapı’da Romanlar, Foto Kaynak: Flickr/ Festival Durance Liberon

Taa Osmanlı’dan gelen, zengin bir kültür mirasımız var ama ilgi göstermezsek ellerimizden kayıp gidecek. Türkü, Kürdü, Lazı, Zazası, Rumu, Arnavutu, Boşnağı, Arabı, Gürcüsü, Pomağı, Romeni, Yahudisi, Ermenisi ve Süryanisi’nin ülkemiz kültürüne kattığı bir sürü gelenek, lezzet, deyiş ve etkinlik var bize yepyeni deneyimler vaad ediyor.

Romenlerle Türkiye’nin en büyük panayırı ve 100 yıllık bir gelenek olan olan Pavli Panayırı‘ında göbek atmalı, Lazların ne kadar gözü kara olduğuna birinci elden Formulaz yarışında tanıklık etmeli hatta yarışmalı, birçok yabancı dilde olan “Türk gibi güçlü” kalıbının nasıl yerleştiğini Kırkpınar Yağlı güreşlerinde görmeli, Kars’taki Altın At Festivali‘nde kar üzerinde cirit atanlarla Orta Asya kavimlerine uzanmalı, Paskalya vakti İstanbul Kurtuluş’ta paskalya çöreği yemeli…

4.
Aktif Yaşarken Gez Ve Sosyalleş: Bisiklet Grupları & Koşu Grupları

bozcaada tatilinizi renklendirecek aktivitelerKarya Bisiklet Turu’nda tanıştığımız bisikletçi dostlarımız

Kendinize verebileceğiniz en güzel hediye hayatınıza bisikleti sokmak! Ne seviyede bisiklete bindiğiniz fark etmez, nerede yaşadığınız da. Artık bisiklet grupları neredeyse her şehirde var.

Bu gruplar, düzenli olarak bisikletle gezilere çıkıyorlar. Siz de hem yeni yerler görüyor, hem bisiklet camiasının eşsiz dayanışmasında sımsıcak bir aile ediniyor, hem de pedallayarak vücudunuzu dinç tutuyorsunuz.

You might be interested:  Çıralıya otobüsle ulaşım

Hayatınızda mutluluk sıçraması yaşayacağınızı garanti ederiz.

Kullanabileceğiniz Kaynaklar:
Bisiklet şimdiye kadar hayatınızın bir parçası değildiyse, Bisikletli Hayata Geçin rehberimiz sizin için bunu çok kolaylaştıracak.
Ayrıca, Türkiye’deki Tüm Bisiklet Grupları ve Toplulukları listenden de şehrinizdeki gruplarla temasa geçebilirsiniz.

Keza, koşu grupları da koşuya başlamak için biçilmiş kaftan. Daha sosyal ve fit bir hayata geçmek için tek yapmanız gereken bu Türkiye’deki Koşu ve Atletizm Grupları listesinden şehrinizdeki grubu bulmak. Sonra gelsin sabah koşuları, gelsin üzerine yenen kalabalık kahvaltılar. Koşu ve bisiklet grupları yeni bir çevreye, hem de sağlıklı bir hayata geçişin altın anahtarları!

3.
İnsan İnsanın İlacıdır: Paylaşım Ekonomisi

bozcaada tatilinizi renklendirecek aktiviteler

Sonra alıp biriktirmeye başladık. Bugün hepimizin elinde bir sürü atıl kaynak var: kırkta yılda bir tıngırdatılan gitar, masaj aleti, spor eşyaları, saç düzleştirici, sanki hancıyız da her gün 20 kişilik yemek çıkartıyoruz gibi dev tencere, say say bitmez…

Son senelerde insanlar fark ettiler ki paylaşmak daha tatlı, daha ekonomik ve pratik. Dünyada paylaşım ekonomisi patladı. Artık insanlar kaynaklarını hem başkalarına, hem ekolojiye, hem de kendilerine daha faydalı olacak şekilde paylaşmak istiyor. Ülkemizde de bu alanda yeşeren çok güzel oluşumlar var:

Kullanabileceğiniz kaynaklar:
Zumbara – Bilgisayar yazılımdan, fitness özel dersine, ev boyamaktan, siz yokken köpeğinize bakmaya çeşit çeşit servisin bulunduğu muazzam servis hazinesi. Ve güzel insanlarla dolu dev bir topluluk.

Mutlaka göz atın! Bu toplulukta para geçmiyor, ödemenizi zaman ile yapıyorsunuz. Siz de karşılığında zamanınızı ayırarak başka bir servis sunuyorsunuz.
Bookserf – Kitap paylaşım platformu.

Kitapların yine sizde kalıyor, sadece birileri istedikçe 2 haftalığına ödünç veriyorsunuz. Bookserf de aynı zamanda benzer zevkteki insanları bir araya getiriyor.
Freecycle – Artık işinize yaramayan bir eşyanız mı var?  Freecycle’a koyun.

İhtiyacı olan birileri çıkıp sizden almaya gelecektir. Ya da başkalarının vermek istediklerine buradan talip olabilirsiniz.
Bla Bla Car

Türkiye’de Glamping Yapmak İsteyenler İçin 10 Yer!

bozcaada tatilinizi renklendirecek aktiviteler

Hem doğada olmak isteyen hem de lüksünden ödün veremeyenler için son yılların en gözde tatil trendi: Glamping!

Özellikle Pandemi sürecinde yeniden şekillenmeye başlayan tatil alışkanlıkları ile birlikte adını sıkça duymaya başladığımız glamping için kamp tatilinin lüks dokunuşlar ile yeniden yorumlanmış hali diyebiliriz.

Yani yine doğa ile baş başasın, çadırda kalacaksın ama mesela jakuzili… Uyku tulumu yerine konforlu bir yatak, akşamları ılık bir duş alabileceğin özel tasarlanmış bir banyo, 5 yıldızlı otel mutfağını aratmayan yiyecek içecek zenginliği… Nasıl? Kulağa hoş geliyor değil mi?

Özellikle de salgından kendini korumak isteyip de bir yandan da buram buram tatil ihtiyacı isteyenler için glamping yerleri adeta bir cazibe noktası oluyor!

,

Glamping Nedir?

İngilizce bir sözcük olan ve büyüleyici, cazibeli anlamlarına gelen “glamorous” ile kamp yapmak anlamına gelen “camping” kelimelerinin birleşiminden doğan glamping, doğa içerisinde yüksek konfor ile tatilini geçirmek isteyenlere hitap eden bir tatil seçeneği olarak tanımlanabilir.

İzole ve yalıtılmış bir alanda, muhteşem doğal manzaralara şık ve göz alıcı dekoratif dokunuşların ve konfor vadeden hizmetlerin eşlik ettiği glamping turizmi, dünyada oldukça rağbet görüyor.

Glamping Fikri İlk Nasıl Ortaya Çıktı?

Biz her ne kadar adını son yıllarda yeni yeni duymaya başlasak da glamping’in tarihi aslında oldukça eskilere uzanıyor. Kampçılığa yeni bir yaklaşım getiren glamping, tarihte ilk kez 16. yüzyılda görülüyor. O dönemlerde kralların ve hükümdarların, bu lüks çadırları saray çadırı olarak kullandığı görülüyor.

1900’lü yıllara gelindiğindeyse, Afrika’ya safariye giden Avrupalı ve Amerikalı gezginlerin konaklama tercihlerinde glamping’in izlerini görüyoruz. Konforuna düşkün olan zengin gezginler, vahşi doğanın ortasında kurdukları lüks çadırları ile hem macerayı hem de konforu bir arada yaşıyorlar.

Günümüzde ise 5 yıldızlı otel tatilinden sıkılan ve yeni arayışlara giren tatilcilerin, doğa ile baş başa kamp ruhunu yaşayıp konforlarından da hiçbir ödün vermeden tatil yapmak için glamping’e yönelmesiyle bu yeni trend artık seyahat tutkunlarının gündemine giriyor.

bozcaada tatilinizi renklendirecek aktiviteler

Glamping ile Kamp Arasındaki Farklar Neler?

Normal bir kamp için öncelikle çadırını sırtlaman gerekiyor. E tabii doğanın ortasında sıfırdan bir yaşam kuracağın için iş çadır ile de bitmiyor.

Yatmak için uyku tulumu, oturmak için portatif sandalyeler, bir masa, yemek pişirmeyi planlıyorsan bir kamp ocağı, kamp ortamında muhafazaya uygun gıda ürünleri, kap-kaçak… Liste çok büyük değil mi? Çadır kampının tadı ayrı tabii; tutkunları için bu saydıklarımız adeta bir keyif unsuru…

Eğer glamping yapacaksan, yine doğanın ortasında büyük lüks bir çadır, tüm donanımı ile seni bekliyor. Normal koşullarda belki 10-15 kişinin barınabileceği büyüklükte bir çadır, glamping söz konusuysa en fazla iki kişilik olabiliyor. Son derece konforlu bir yatak, şık oturma alanları, lüks bir banyo…

bozcaada tatilinizi renklendirecek aktiviteler

Bu görsel temsilidir, yazıda geçen tesislere ait değildir.

Bazı glamping alanlarında çadıra alternatif olarak bungalovlar ya da rengarenk dekore edilmiş karavanlar bulunuyor.

Bungalov tipi olanların bazılarında muhteşem bir manzaraya açılan bir teras bile olabiliyor.

Sen yine doğa ile baş başa olma hissini yaşıyorsun ancak bir yandan yemeğini hazırlayan usta şefler, aktivite olanakları, yoga ya da pilates dersleri gibi pek çok detay tatilini renklendiriyor.

Doğanın ortasında eşsiz manzaralar ve dekoratif dokunuşlarla oldukça romantik ambiyanslara da ortam hazırlayan glamping alanları, sundukları romantizm ile son yıllarda çiftlerin ve balayı tatili planlayanların da gözdesi…

bozcaada tatilinizi renklendirecek aktiviteler

  • Bu görsel temsilidir, yazıda geçen tesislere ait değildir.
  • Türkiye, doğal güzellikler bakımından zengin bir coğrafya olmasından dolayı glamping turizmi açısından oldukça elverişli… Son yıllarda ülkemizdeki glamping kamp alanlarının sayısı da her geçen gün artıyor.
  • Bu kadar bilgi bana yetti, artık önerilere geçelim diyorsan lafı daha da fazla uzatmadan Türkiye’deki en güzel glamping yerlerini senin için listelemeye başlıyoruz.

1- Perdue

Fethiye’nin doğal cenneti Faralya’da rüya gibi bir atmosfere sahip olan Perdue, hem doğa ile iç içe hem de konforun üst sınırlarda olduğu bir tatil deneyimi sunuyor. Ahşap iskele üzerine kurulu safari çadırları ile yerleştiği yamaçtan muhteşem bir deniz manzarasına hakim olan Perdue, kendinizi her şeyden izole hissedeceğiniz rüya gibi atmosfere sahip.

Lüks çadır kavramını doyasıya yaşayacağınız konaklama alanlarında klima, yatak, banyo mevcut.

İşin en cezbedici kısmı ise çadırdan dışarı çıktığınızda sizi bekleyen SPA küveti… Sabahları yöresel ürünlerle hazırlanan serpme kahvaltı, Akdeniz mutfağından özenle hazırlanan lezzetler sunan a la carte restoran, keyif alanları, her yeri saran narenciye kokuları, büyüleyici gün batımı manzaraları ve özel zevklere hitap eden pek çok detay Perdue’de seni bekliyor.

Özellikle balayı çiftleri re romantik tatil planı yapanlar için de öne çıkan Perdue’yi buradan inceleyebilirsin.

Lokasyon: Faralya / Fethiye, Muğla Aktiviteler: Tekne turu, yamaç paraşütü, jeep safari, dalış, kano, yoga

bozcaada tatilinizi renklendirecek aktiviteler

Perdue

2- Adaperest

Adaperest, şehirdeki hayatlarını geride bırakıp Bozcaada’da yeniden yaşam kuran bir çift tarafından hayata geçirilmiş. Tatlı bir bahçe içerisindeki evlerinde yaşayan çift, bahçede bulunan karavanlarını ise yaz-kış kiraya veriyor. Ada merkezine 4 km mesafede bulunan bahçede tek karavan mevcut.

Bu da izole bir tatil hayali kuranlar için oldukça cezbedici… 4 kişiye kadar konaklama yapılabilen karavanda 3 yatak ve bir de banyo mevcut. Bir karavanda olma hissini doyasıya yaşayabileceğin Adaperets’te gün kuş sesleri ve kekik kokuları eşliğinde başlıyor.

Kümesten taptaze yumurtaları, bostandan ise doğal sebzeleri toplayarak kendine keyifli bir kahvaltı hazırlayabiliyorsun. Karavanda kahve makinesinden internet erişimine kadar konforun için pek çok detay düşünülmüş.

Akşamları ise kamp ateşi etrafında ya da hamakta, adanın eşsiz atmosferine ve doğada olmanın büyüsüne kendini bırakabilirsin.

Lokasyon: Bozcaada, Çanakkale

Aktiviteler: Ada turu, dalından taze sebze-meyve toplama, kamp ateşi etrafında yıldızları izleme bozcaada tatilinizi renklendirecek aktiviteler

Bu görsel temsilidir, yazıda geçen tesislere ait değildir.

3- Cunda Fora Glamping

Cunda Adası’nda oldukça geniş bir alan üzerine kurulu Cunda Fora Glamping, şehirlerdeki betonarme yapılaşmadan uzak, doğa ile iç içe olmanın tadına varacağın bir tatil sunuyor. Şirin karavanları ve prefabrik evleri ile hem izole hem de aktiviteye doyacağın bir deneyim yaşayabileceğin Cunda Fora’da plaj, yüzme havuzu, restoran, bar ve keyifle dinelenebileceğin çardaklar bulunuyor.

Aile tatili için de tercih edilebilecek bir yer burası… Çocuklar için eğlence dolu vakit geçirebilecekleri plaj alanı dışında doğa ile uyumlu oyun parkları bulunuyor. Tesisin organik bahçesinden toplanan ürünlerle kahvaltı yapabilir, şık restoranında ise Ege lezzetlerini tadabilirsin. Cunda Fora Glamping hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsin.

Lokasyon: Cunda Adası, Balıkesir Aktiviteler: Yüzme, fitness, yat turu

bozcaada tatilinizi renklendirecek aktiviteler

Cunda Fora Glamping

4- Kocabahçe Glamping

Muğla’nın doğal güzelliği ve sakinliği ile öne çıkan yerlerinden Bozburun’da, Dirsekbükü Koyu’nda bulunan Kocabahçe Glamping hem yetişkinler hem de çocuklar için bir cennet. Kamp kültürünü konfor ve lüks dokunuşlar ile buluşturan glamping alanında; lüks glamping çadırı, büyük kamp çadırı, lotus çadır, izci çadırı süit ya da standart tipte bungalov gibi konaklama seçenekleri bulunuyor.

Yalnızca tekne ile ulaşılabilen ve kara ile ulaşım imkanı olmayan Kocabahçe Glamping, gerçek anlamda izole ve doğa ile baş başa bir tatil atmosferine sahip.

Bölgeye özgü narenciye ve muz ağaçları arasında hamak keyfi yapmak, pırıl pırıl denizde yüzmek, eğlence dolu aktiviteler, atölyeler ile dolu dolu bir tatil geçirmek istersen burayı tercih edebilirsin.

Bostanında yetişen doğal ürünler, zengin bir mutfak, dalından meyve koparıp yeme keyfi ve çok daha fazlası burada seni bekliyor.

Lokasyon: Bozburun, Muğla Akitiviteler: Kano, trekking, balık tutma, masa tenisi, yoga kampları, masaj, atölye çalışmaları, eğitimler

You might be interested:  Antalyaya otobüsle ulaşım

5- Chakra Beach 

Chakra Beach, Fethiye’nin özellikle de alternatif tatil arayışında olanlar için son yıllardaki en popüler duraklarından biri olan Kabak Koyu’nda bulunuyor. Özel olarak tasarlanmış ağaç evleri ile doğa ile uyumlu bir konaklama deneyimi sunan Chakra Beach aynı zamanda denize 100 m mesafede oluşu ile de hem yeşilin hem de mavinin tadını çıkarmak isteyenler için ideal bir adres.

Doğa ile iç içe bir kamp alanı sunan Chakra Beach; zengin bir menü sunan a la carte restoranı, barı, izole tatil imkanı sunan bungalovları, doğada vakit geçirme imkanı sunan, keyifli açık mekanları, marketi ve yoga alanları ile kamp deneyimini bir üst noktaya taşımak istiyorsan seni bekliyor. Chakra Beach hakkında detaylı bilgi için buraya bakabilirsin.

Lokasyon: Kabak Koyu / Fethiye, Muğla Aktiviteler: Yüzme, yoga

bozcaada tatilinizi renklendirecek aktiviteler

Chakra Beach

6- Bonjuk Bay

Gökova’nın doğa harikası koylarından birinde konumlanan Bonjuk Bay, ülkemizde glamping deneyimini tam anlamıyla yaşayabileceğin bir yer. Konsept olarak diğer alternatiflere göre de biraz farklı bir sistem sunuyor.

Tesiste direkt rezervasyon yapılmıyor. Konaklamak isteyenlerden bir talep formu doldurulması ve referans göstermeleri isteniyor. Bir de glamping alanında misafirlerin uyması gereken kurallar listesi var. Böyle anlatınca çok katı bir yer nasıl tatil yapılır orada diye düşünmen normal; ancak misafirin kendini daha mutlu hissedeceği bir atmosfer yaratmak için böyle bir sistem uygulanıyor.

Lotus çadırı, bungalov, taş ev ve Afrika safari çadırları konaklama seçenekleri arasında bulunuyor.

Günlük yaşamdan izole, organik ve taze ürünlerle hazırlanan yemekler tadabileceğin, tinsel bir yolculuğa çıkabileceğin, meditatif aktiviteler gerçekleştirebileceğin bir yer burası… Yaratıcı sanatlar, gastronomi kültürü ve doğa aktiviteleri açısından pek çok deneyim yaşayabileceğin Bonjuk Bay, grup olarak çıkılacak tatillerde de tercih ediliyor.

Lokasyon: Gökova, Muğla Aktiviteler: Yoga, orman koşusu, dalış, bisiklet turu

7- Avalon Steppes

Kayaköy’de kurulu Avalon Steppes de Türkiye’deki ilk glamping alanlarından biri… Oba çadırı tarzındaki konaklama alternatifleri geleneksel Osmanlı tarzı ile modern çizgileri buluşturan renkli bir atmosfere sahip. Masif mobilyalarla dekore edilen lüks çadırlarda misafirlerin ihtiyaç duyabileceği pek çok detay düşünülmüş.

Çadırların bir diğer özelliği ise gece büyüleyici gök yüzünü yattığınız yerden izleme imkanı sunan kubbeleri… açık havuzu, yemyeşil alanı, güneşlenme alanları da tatilde keyfine keyif katacak diğer detaylar…

Lokasyon: Kayaköy, Muğla Aktiviteler: At binme, ATV, bisiklet, tırmanış, dalış, doğa yürüyüşleri

bozcaada tatilinizi renklendirecek aktiviteler

Longosphere Glamping

8- Longosphere Glamping

Kırklareli’nin doğal cenneti İğneada’a, Longoz Ormanları Milli Parkı ile çevrelenmiş bir huzur durağı Longosphere Glamping… Kamp deneyimini lüks konaklama, eğlenceli aktiviteler ve bolca huzur ile birleştiren glamping alanı İstanbul’dan da kısa sürede ulaşılabilir olması ile şehir yorgunları için eşsiz bir adres…

Eşsiz bir sahil, yemyeşil longoz ormanı ve göller ile çevrelenmiş muhteşem bir doğal atmosferde geçireceğin 2 gün bile yenilenmek için yeterli…

Böyle bir konumda doğayı doyasıya yaşama imkanı sunan Longosphere Glamping sincap ve kaplumbağa çadırları olmak üzere iki farklı konaklama seçeneği sunuyor.

Kaplumbağa çadır; yatak odası, minibar, klima, berjer, tuvalet, veranda, bahçe oturma takımı gibi olanaklar sunuyor.

Sincap çadırlar ise yatak odası, klima, minibar, oda önü bahçe alanı gibi olanakların yanı sıra; panoramik tavan görüntüleri ile gökyüzünü odanıza taşıyor. Longosphere Glamping hakkında detaylı bilgi istersen, buradan ulaşabilirsin.

Lokasyon: İğneada, Kırklareli Aktiviteler: Gölde kano turu, bisiklet turu, trekking, oryantiring, yaban hayatı gözlemciliği, kuş gözlemciliği, ATV safari, doğa turları, yoga

9- Club Amazon Bördübet

Marmaris ve Datça arasında, muhteşem doğası ile bir kaçış rotası olan Bördübet’te bulunan Club Amazon, ülkemizdeki glamping alanlarının en eskilerinden biri…

Doğa içinde kamp deneyimini konforla buluşturan Club Amazon, orman içerisinde farklı tipte konaklama alternatifleriyle misafirlerini ağırlıyor. Butik Van, Taş Oda, Mini Bungalov, Teras Oda, Küp Oda, tesisin konaklama seçeneklerinden bazıları… Bonibon Oda ve Çingene Arabası seçenekleri ise şeffaf tavanları ile geceleri gökyüzünü izleme fırsatı sunuyor.

Restoranı ve havuzu da bulunan Club Amazon’da kanola ile dere üzerinden plaja ulaşmak oldukça eğlence dolu bir deneyim… Zengin aktivitelerle renklenen izole bir doğa tatili için Club Amazon’u tercih edebilirsin.

Lokasyon: Bördübet, Muğla Aktiviteler: Kano, orman yürüyüşü, bisiklet, tekne turu, 7 Adalar gün batımı izleme, gece pikniği

bozcaada tatilinizi renklendirecek aktiviteler

Mola Glamping

10- Mola Glamping

Cunda’nın tarihi ve doğal güzellikleri buluşturan büyülü atmosferinde misafirlerini ağırlayan Mola Glamping, 2 karavan ve 4 çadır ile konforlu bir kamp deneyimi yaşamak isteyenleri bekliyor.

Doğa ile iç içe ve gözlerden uzak bir tatil için tercih edebileceğin Mola Glamping, özel plajı ile Ege Denizi’nin de tadını çıkarabilme imkanı sunuyor. Özel lezzetler sunan restoranı da bulunan tesiste dilersen bu olanaktan yararlanabilirsin.

Geniş çadırlarda 3 kişiye kadar konaklama yapılabiliyor. Çadırlarda banyo, minibar ve klima gibi detaylar tatiline konfor katacak. Bahçede izole bir tatil imkanı sunan karavanlarda 3 kişiye kadar konaklama yapılabilir. Mutfak ve banyo bulunan karavanlarda sakin ve huzurlu bir glamping deneyimi yaşayabilirsin. Mola Glamping hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsin.

Lokasyon: Cunda Adası, Balıkesir Aktiviteler: Yoga, pilates, bisiklet, Ayvalık-Cunda kültür turu, doğa yürüyüşü, masa tenisi

Nisan Ayı Tatil Önerileri

Eğer siz de Nisan ayında nerelere gidilir diye merak ediyorsanız Nisan Ayı tatil önerilerimizi incelemeye hemen başlayabilir, otel ve turlar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Yılın en güzel aylarında içinizi kıpır kıpır edecek aktivitelerle tatilinizi daha da renklendirmeyi ihmal etmeyin.

Bütün yılın yorgunluğunu üzerinizden atmaya ne dersiniz? Nisan ayının gelmesiyle birlikte büyük ilgi gören erken rezervasyon otelleri ile arzuladığınız yaz tatili indirimli fiyatlarla şimdiden sizin olabilir.

Nisan ayında nerede denize girilir sorusunun cevabını Tatilbudur.com ile bulabilir, harika bir deniz tatili yapma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Deniz-güneş-kum tatili hayali kuruyorsanız ülkemizin turizm cenneti Antalya veya Alanya’ya gidebilir, masmavi plajların, sıcacık kumların, eğlence dolu gecelerin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Bodrum, Alaçatı, Çeşme, Marmaris, Kuşadası, Fethiye ve daha birçok doğal güzellikleri, plajları, tarihi yerleri ve aktiviteleriyle ünlü yaz rotaları için rezervasyonunuzu şimdiden yaptırın, erken rezervasyon otellerinin avantajlı dünyasından yararlanın.

bozcaada tatilinizi renklendirecek aktiviteler

Kıbrıs’ta tatil yapmayı hemen hemen her tatil sever ister. Nisan’da Kıbrıs tatili düşünüyorsanız hiç tereddüt etmeden plajları, gece hayatı, eğlenceleri ve tarihiyle ünlü bu rotaya gitmek için harekete geçmenin tam zamanı.

Eğlencenin hiç bitmediği Kıbrıs otelleri, bahar döneminde tatil yapmak isteyenler için özellikle Girne, Lefkoşa, Gazimağusa bölgeleri ile sürprizlerle dolu.

Yavru vatana gittiğinizde camileri, kiliseleri ve müzeleri gezilecek ve görülecek yerler listenize eklemeyi unutmayın.

Üstelik Kıbrıs balayı tatillerinin de vazgeçilmez adresi olmasıyla 2019 yılında da ön plana çıkıyor.

Romantik anlarla süslü balayı tatilinizde Kıbrıs’ın eşsiz gün batımını izleyebilir, doğa yürüyüşlerine ve aktivitelerine katılabilir, eğlenceli saatler geçirebilirsiniz. Balayı Kıbrıs otellerinin lüks konaklama imkanlarından TatilBudur.

com farkıyla uygun fiyatlarla yararlanabilirsiniz. Unutulmaz bir balayı için Kıbrıs otellerini hemen incelemeye başlayabilirsiniz.

Kültür Turları ile ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini Nisan ayında da keşfedebilirsiniz. Yılın her ayında talep gören Kültür Turları 7’den 77’ye herkesin ilgisini çekiyor.

Farklı lezzetlerin masaları süslediği bu rotalarda, doğa ve tarihle iç içe çeşitli turlar sizi bekliyor olacak. Gezip gördüğünüz yerlerde çektiğiniz her fotoğraf karesi hayatınızda unutamayacağınız bir anı olarak kalacak.

Nisan ayı tatil önerilerimizden bir rota seçin ve hemen yola koyulun. 2019 erken rezervasyon turlarımızı incelemeyi unutmayın.

Nisan’da Türkiye’de nereye gidilir sorusunun cevabı Kültür turlarında bulabilirsiniz. Kültür turları eşliğinde yeşilin her tonuna şahit olacağınız Karadeniz turları, Batı Karadeniz turları, Batum turlarına katılabilirsiniz.

Ülkemizin tarihi ve doğal güzelliklerini keşfetmek için Kapadokya turları, Eskişehir turları veya Assos Ayvalık Bozcaada turlarını tercih edebilirsiniz.

Şayet daha sıcak iklimlere doğru yola çıkmak istiyorsanız Nisan ayı tatil önerilerimiz arasında bulunan Ege Akdeniz turlarını da tercih edebilirsiniz.

Nisan ayında yurt dışına çıkma planlarınız varsa tatil önerilerimizi inceleyip yola çıkabilirsiniz. Bu ayda da yurt dışında keşfedilecek çok güzel yerler olduğunu unutmayın. Tarih, doğal güzellikler, farklı kültürler ve dahası Nisan ayı tatil önerilerimizde sizi bekliyor.

Nisan ayında gidilecek ülkelere Tatilbudur.com aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Nisan ayının gelmesiyle birlikte uzayan günlerin can alıcı güzelliklerini keşfetme zamanı geldi. Baharın tadını doyasıya çıkaracağınız yurt dışı turları ile yıllarca hayalini kurduğunuz rotalar için Nisan ayı tatil önerilerimizi incelemeye başlayabilirsiniz.

Nisan ayında yurtdışında nereye gidilir sorusunun cevabını içeriğimizde bulabilirsiniz. Eğer aklınızdan geçen deniz-kum-güneş tatiliyse; Nisan ayında denize girilecek yerler ve Nisan ayında sıcak olan ülkelerden bazılarını sizler için önerebiliriz. Tayland, Pattaya, Bali, Yunanistan deniz tatili için ideal olabilir.

Aktiviteler, kültür ve sanat, eğlence ve alışveriş odaklı bir tatil yapmak istiyorsanız; Balkanlar (Saraybosna, Üsküp), Barcelona, Amsterdam, İspanya, İtalya (Venedik), Orta Avrupa şehirleri ve aşıkların şehri Paris turları size göre olabilir.

Balayı turları eşliğinde farklı yerleri keşfedip, romantik anlar geçirebileceğiniz tatil fırsatlarımızı da incelemeyi unutmayın.

You might be interested:  Elitar sabunları, doğanın mucizesini en doğal haliyle sizlere getiriyor

Ayrıca küçük bir tatil kaçamağı yapmaya ihtiyacınız varsa; ülkemizin en güzel yerlerini 23 Nisan turlarıyla da keşfe çıkabilirsiniz.

Günübirlik Turlar eşliğinde yaşadığınız yerden çok uzaklaşmadan eğlenceli bir gün geçirmeye ne dersiniz? Doğal güzelliklerin ve eğlencenin tadını çıkaracağınız Günübirlik turlar ile kendinizi doğanın kollarına bırakabilirsiniz. Sevdiklerinizle birlikte geçireceğiniz her an Nisan ayı tatil önerilerimiz ile çok özel olacak.

Dört mevsim tatil fırsatları sunan Günübirlik turları eşliğinde ülkemizin doğal güzellikleriyle ünlü yerlerini Nisan ayında ziyaret edebilirsiniz.

Baharın ilk günlerini romantik bir tatille birleştirmek istiyorsanız, İstanbul’a yakınlığıyla bilinen Bolu Abant, Ağva, Şile, Maşukiye, Sapanca, Polonezköy ve Trilye’yi tercih edebilir, tarihi ve şirin evleriyle ünlü rotalar için ise; Edirne ve Safranbolu’yu Nisan ayında gidilebilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz.

Bozcaada butik otel | Hem uzun hem kısa tatiller için denenmeye değer öneriler..

Ege kıyıları

Ada hayatının etkileyici atmosferini yaşamak, Ege Denizi’nin kuzey sularına dalmak, yerel üreticilerin şaraplarını tatmak isteyen gezginlerin bir kere ziyaret ettikten sonra tutkuyla bağlandıkları Bozcaada, konaklamaktan memnun kalacağınız bir masal diyarı.

Baharın gelişini kutlamak ya da romantik bir tatil yapmak için Bozcaada’yı tercih ettiyseniz konaklamayı hayal ettiğiniz oteli bulmanızı kolaylaştıracak önerilerimize bir göz atın. Aralarından seçim yaptıktan sonra gönül rahatlığıyla bavullarınızı toplamaya başlayabilirsiniz. Bu arada ana karaya ulaşımın belli aralıklarla olduğunu da hatırlatalım.

Tuzburnu sırtlarındaki konumu sayesinde engin denizi ve Kaz Dağları’nı izleme fırsatı sunan Mavi Karga, berrak denizle çevrelenen ve yeşil doğasıyla büyüleyen Bozcaada’da ev rahatlığında bir konaklama tercih edenlerin uğrak noktası.

Bölgenin gizemli ve dingin havasına uyum sağlayan otelde, içlerinde küçük birer mutfak da bulunan ve adını kuşlardan alan odalar; zarif mobilyalar, açık kirişler ve toprak tonlarıyla donatılmış. Kapıların bahçeye açıldığı sakin veranda alanı ise açık havada günün ilk kahvesini yudumlamak için birebir.

Gündelik yaşamında sabahları kendine yeterince vakit ayıramadığını düşünenlere Mavi Karga’nın zengin kahvaltısıyla güne başlamak iyi gelecek.

Ev yapımı reçeller, taze meyveler, yöresel peynir ve zeytin çeşitleri, özgürce dolaşan tavukların yumurtaları, otelin kendi bostanında yetişen sebzeler ve taze pişen poğaçalara eşlik eden demli çaylar aklınızı başınızdan almaya aday.

Akşamlarınız da sabahlarınız gibi lezzetli geçsin isterseniz mezeleri ve balıklarıyla ünlü Bozcaada lokantalarını mutlaka denemelisiniz.

8.7 Mükemmel (18 incelemeler)Fiyatları gör

Eski bir Rum evinin restore edilmesiyle ortaya çıkan Ela Tenedos, Bozcaada Kalesi manzarası ve tarihi binasıyla yerel kültürün başarılı bir yansıması.

Merkeze yakınlığına rağmen sessiz bir tepenin üzerinde yer alıyor olması, adayı her haliyle yaşamanıza fırsat sunuyor. Tarihi bir yapının içerisinde bulunmanın verdiği haz, açık renklerin hüküm sürdüğü odalarda daha da artıyor.

Tasarımda kullanılan Ege tonları, rustik yataklar ve akşamüstü meltemiyle salınan perdeler romantik atmosferin sessiz ayrıntıları.

Taze demlenmiş çay, kızarmış ekmek kokusu, kendinizi kaptıracağınız ev yapımı reçeller, peynirler ve dalından yeni toplanmış domatesler cam göbeği sulara dönük teras alanında sizi bekliyor.

Manzarayı izleyerek kahvaltı ettikten sonra yediklerinizi yakmak için merkeze kısa bir yürüyüş yapabilir ya da yıllar boyunca adayı korumuş, günümüzde ise etnografya sergisi ve açık hava müzesiyle turistleri çeken görkemli kaleyi ziyaret edebilirsiniz.

Bölgenin doğal ürünlerinden ya da şaraplarından evinize de götürmek isterseniz tüm seçenekleri tadabilmek için biraz zaman ayırmanızı öneririz.

9.1 Mükemmel (149 incelemeler)Fiyatları gör

Armagrandi Bozcaada, mistik havasını sade bir dekorasyon ve aydınlık bahçelerle harmanlayan sıcak bir ev gibi. Şarap fabrikası olarak inşa edilen 100 yaşındaki taş bina, özenle restore edilerek bir butik otele dönüştürülmüş.

Ortak alanlarda tavanlara süsleme amaçlı yerleştirilen ya da masa olarak karşınıza çıkan şarap fıçıları, otelin bu geçmişine atıfta bulunan hoş detaylar.

Renkli kilimler, kar beyazı tekstil ürünleri ve ahşap mobilyalarla dekore edilen otelde aile ve arkadaş gruplarının bir arada konaklayabildiği bahçeli seçeneklerin yanı sıra ateş başında sıcacık bir dinlence planlayanlar içinse şömineli seçenekler mevcut.

İç avlusunda 80 yaşında bir tekneyi kucaklayan otelin arka bahçesinde ise kuş cıvıltıları eşliğinde kahvaltı servis ediliyor. Süt ürünleri ve körpe yeşilliklerle zenginleştirilen doyurucu bir kahvaltıdan sonra otelin konuklarını yetenekli sanatçıların eserleriyle buluşturduğu sergi salonu mutlaka ziyaret edilmeli.

Deniz kıyısında vakit geçirmek isterseniz sahil kısa bir yürüyüş mesafesinde sizi bekliyor. Şarap fabrikalarında ilk elden ürünlerin hikayesini dinleyerek, tepe noktasında kale manzarasını karşınıza alıp fotoğraf çekerek geçirdiğiniz gününüzü akşam güneşi eşliğinde denizden yeni çıkmış balık çeşitlerini deneyerek sonlandırabilirsiniz.

8.1 Çok iyi (30 incelemeler)Fiyatları gör

Gittiği yeri kendine özgü kimliğiyle yaşamayı sevenlerdenseniz Bozcaada’nın tüm güzelliklerinin bir araya geldiği Aral Tatil Çiftliği tam size göre.

Ahırıyla, kümesiyle, taş binalarıyla yıllarca çiftlik olarak kullanılan tarihi mekan, ruhunu kaybetmeden konforlu bir butik haline getirilmiş. Küçük birer evi andıran binalar, kırmızı ahşap çerçeveleriyle iç ısıtan bir görünüme sahip.

Her biri taş döşeme yollarla birleşen bahçelere açılan odalar, perde eteğindeki çiçekli işlemeler ya da sehpa üzerindeki mor menekşelerle süslenmiş.

Çeşitliliğiyle iştah kabartan açık büfe kahvaltı zengin görünümüyle göze, tadıyla damaklara hitap eden taze ürünlerin buluşma noktası. Güzel bir ziyafet çektikten sonra merkeze inip sokaklarda dolaşarak, müzedeki koleksiyonları görerek ya da manastırın çevresinde fotoğraf çekerek vakit geçirebilirsiniz.

Bozcaada butik otellerinden Aral Tatil Çiftliği’nin tavus kuşu, ördek, keçi, kaz gibi hayvanları bir araya getiren minik bir hayvanat bahçesi de var; dilerseniz çamlarla dolu korusunda yer alan hamaklara uzanıp kitabınızı da okuyabilirsiniz.

Üstelik korunun içinde misafirlerin dalından yiyebildiği nar, erik, üzüm gibi pek çok çeşitte meyve ağacı da bulunuyor.

9.0 Mükemmel (120 incelemeler)Fiyatları gör

Hayata bir ara verip soluklanmak isteyenlerin sıklıkla tercih ettiği Bozcaada Vitis, konuklarının özenli ve güler yüzlü hizmetinden memnun kaldığı bir aile oteli.

Merkezi konumu limana karşı köpüklü bir kahve içmek istediğinizde ya da çiçeklerle süslü sokaklarda dolaşmaya niyetlendiğinizde her yere kısa bir yürüyüşle ulaşabilmenizi sağlıyor.

Etrafı keşfederken yerel üreticilerinin kendi bağlarından topladıkları üzümleri şaraba dönüştürme serüvenine tanık olmayı ve yaz mevsimindeyseniz el değmemiş plajlardan denize girmeyi ihmal etmeyin.

Otelin geneline yayılan ferah görünüm odalarda da kendisini hissettiriyor. Deniz temasının hakim olduğu, ahşap dokunun ve beyaz rengin bir araya geldiği odalar rustik perdeleriyle hoş bir ambiyansa sahip.

Konforlu yataklara serilmiş tertemiz çarşaflar, banyolardaki yumuşacık havlular, etrafı saran mis gibi koku hatırda kalan bir titizlik anlayışının göstergesi.

Temizliği kadar lezzetli ürünleriyle de öne çıkan Bozcaada Vitis; ev yapımı reçeller, özenle seçilen peynirler ve taze meyvelerle zenginleştirdiği kahvaltılarından tam not almayı başarıyor.

8.9 Mükemmel (86 incelemeler)Fiyatları gör

Bozcaada’nın Anadolu yarımadasına bakan Tuzburnu mevkiinde, dört dönüm alana sahip Rüya Bozcaada ruhunuzu dinlendirmeye her ihtiyacınız olduğunda sizi sarıp sarmalayacak hoş bir mekan.

Bir otele değil güler yüzlü bir dostun çiftliğine konuk olduğunuzu hissettiren otel, bohem bir havaya sahip taş odalardan oluşuyor.

Mekana canlılık ve renk katan mavi ahşap pencereleri, ahşap parkeleri ve modern banyolarıyla hem konforlu hem de sessiz bir tatil vadediyor.

Meşe ve zeytin ağaçlarının arasında yürüyüş yapabileceğiniz, geceleri yıldızların altında sohbet edebileceğiniz özel bir alanının olması da cezbedici bir diğer özelliği. Dostlarınızla birlikte konaklayabileceğiniz bir butik otel tatil hayal ediyorsanız Rüya Bozcaada, on kişilik kapasitesiyle bu deneyimi yaşayabileceğiniz uygun bir seçenek.

Bozcaada butik otellerinden Rüya Bozcaada’nın açık havada gerçekleşen kahvaltıları da son derece zengin.

Capcanlı renkleriyle organik salatalıklar ve domatesler, yöreye özgü yeşillikler, taze süt ürünleri ve reçellerle tamamen doğal ürünlerin bir araya geldiği enfes bir öğün sunuluyor.

Ada yaşamının hem eğlenceli hem de dinlendirici yönlerini yaşamak için tercih etmekten memnun kalacağınız Rüya Bozcaada, mutlulukla hatırlayacağınız bir tatil mekanı.

9.2 Mükemmel (59 incelemeler)Fiyatları gör

Küçük bir kaçamak yapmak ya da uzun bir süre şehirden uzaklaşmak için Bozcaada’yı tercih edenlerdenseniz Kalinda Hotel’le mutlaka tanışmalısınız.

Beyaz ağırlıklı dekorasyonu renklendiren bir tablo ya da yere serilmiş bir kilimle canlılık kazanan özel ses yalıtımlı odalarda kendinizi sadeliğin ve huzurun kollarına teslim olmuş buluyorsunuz.

Ferforje karyolalar, el işi perdeler, klasik koltuklar birbiriyle uyum içinde.

Daracık sokakların etkileyici atmosferi içinde karşınıza çıkan otel, nostaljik görünümüyle gerçek bir ada evine konuk olduğunuzu hissettiriyor.

Sabah sofralarındaki sunum ve ikram edilen birbirinden lezzetli seçenekler de bunu destekler nitelikte.

Şehir hayatında dilediği gibi kahvaltı edemeyenlerin kalbini kazanan yöreye özgü peynirler, çeşit çeşit reçeller ve dalından yeni kopmuş sebzeler rengarenk sandalyelerin çevrelediği masalarda buluşuyor.

Bozcaada butik otellerinden Kalinda Hotel’in bir ritüel gibi gerçekleşen sabahlarını köpüklü Türk kahvesiyle taçlandırdıktan sonra etrafı görmek için yürüyüş yapmak, hem sabah yediklerinizi yakmak hem de gününüzü dolduracak eğlenceli aktiviteler gerçekleştirmek için iyi bir başlangıç. Cıvıl cıvıl kafeler, aklınızı çelecek şık hediyelikler ve şarap üreticilerinin beğeninize sunduğu seçeneklerle vakit geçirdikten sonra adanın gün batımı geleneğini yaşamak için Batı Burnu’na gitmeyi ihmal etmeyin.

9.0 Mükemmel (87 incelemeler)Fiyatları gör

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *