Estonya Gezi Rehberi

3
41

Estonya Gezi Rehberi

5 33 500x208 - Estonya Gezi Rehberi

Baltık ülkelerinden biri olan Estonya, doğal güzelliklerinin yanı sıra turistik ve tarihi yerlerinin zenginliği ile de biliniyor. Ülkenin yüzölçümü 45 bin 226 kilometrekare, nüfusu 1,5 milyondan biraz fazladır. Ülkenin başkenti, en büyük ve en kalabalık kenti Tallinn’dir. Küçük bir ülke olmasına rağmen Avrupa’nın en güçlü ekonomilerinden birisine sahip Estonya, 1991 yılında bağımsızlığına kavuşmuştur. Bugünkü yazımızda sizler için Estonya’da gezip görebileceğiniz önemli yerlerin listesini çıkarttık.

 

Kadriorg Sarayı

4 34 470x300 - Estonya Gezi Rehberi

Rus Çarlığına bağlı iken Büyük Petro tarafından yaptırılan Kadriorg Sarayı, muazzam bir görünüme sahip. 1718 ile 1725 yılları arasında yapımı tamamlanan sarayın mimarisinde, Mikhail Zemtsov, Gaetano Chiaveri ve Nicola Michetti gibi ünlü mimarların imzaları bulunuyor.

 

Alexander Nevsky Katedrali

3 37 453x300 - Estonya Gezi Rehberi

Başkent Tallinn’de bulunan Alexander Nevsky Katedrali, şehrin en önemli turistik noktalarından biri olmasının yanı sıra ayrıca Ortodoks bir katedraldir. Estonya’nın hemen hemen tüm tarihi yapılarında olduğu gibi Alexander Nevsky Katedrali de Rus hakimiyetinin olduğu yıllarda yapılmış.

 

Tallinn Televizyon Kulesi

2 34 449x300 - Estonya Gezi Rehberi

1975 senesinde inşası başlayan ve 1980’de tamamlanan Tallinn Televizyon Kulesinin boyu tam tamına 314 metredir. Ülkenin en uzun yapısı olan bu telekomünikasyon kulesini, Estonya seyahatinizde mutlaka uğramanızı öneririz.

 

Raekoja Plats

1 44 450x300 - Estonya Gezi Rehberi

Estonya’nın en eski tarihi meydanı unvanını elinde bulunduran Raekoja Plats, birçok restoran ve kafelere de ev sahipliği yapıyor. Festival, organizasyon, düğün, karnaval, eylem ve gösteri gibi birçok organizasyonun yapıldığı bu meydan, ayrıca kentin en bilinen buluşma noktalarından biridir.

 

 

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

3 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin