İstanbul’da yaşayanların hafta sonlarını değerlendirebilecekleri yerlerden bir tanesi de Kilyos. Burada denize girilebilecek pek çok plaj bulunmakta. Bununla birlikte İstanbul dışından bu noktaya gelip burada dönemlik tatil yapmak da mümkün.

Kilyos denilince insanın aklına temiz bir deniz geliyor. Bu bölgede bulunan dünya standartlarında hizmet veren pek çok plaj mevcut. Şehirden çok fazla uzaklaşmadan, belki de gündüz mesainizi yapıp akşam güzel vakit geçirmek için buraya gelebilirsiniz. Bu konuda da Kilyos pek çok insan için cazip bir yer. Denize girmeye vakit olmasa da deniz havasını solumak dahi yorgunluğunuzu alacaktır.

Kilyos ‘da bulunan plajlar arasında en çok bilinenleri , , , , ve tabii ki . Çok fazla plaj seçeneği bulunan bu doğa harikası bölgede kendinize uygun bir plaj bulabilmek hiç de zor değil.

Temiz Hava Burada

Yeşil alanı bol olan bir plaj arıyorsanız Babylon Beach sizin istediğiniz bir plaj olabilir. Babylon Beach ’de yeşil alanlar ziyaretçilere dört mevsim hizmet sunmakta. Burada kış aylarında da şehrin soba ve kalorifer dumanından uzaklaşıp temiz havayı bulabilirsiniz. Yemeklere de önem veriyorsanız, o zaman Tırmata Beach’i seçenekleriniz arasına almanız iyi olacaktır. Güzel bir koyda konumlanmış Tırmata Beach yemekleriyle tatilcilerin gözdesi.

En Güzel Kilyos Plajları Sizleri Bekliyor

Yıllardır hizmet veren Kilyos Halk Plajı yaz aylarında müdavimleri sayesinde son derece kalabalık bir plaj olmakta. Günübirlik tatilciler genellikle buraya akın etmekteler. Tatil yaparken güzel deniz ürünlerinin de tadına bakmak isteyenler için Uzunya Beach nokta atışı olacaktır. Burası Kilyos‘da bulunan en zengin deniz ürünleri mutfağına sahip bir yerdir. Baykuş Plajı ise Gümüşdere köyü sınırları içinde yer alan bir plaj. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi burayı işletiyor. Burası da Kilyos’un güzide plajlarından bir tanesidir.

Bir önceki yazımız olan Yılbaşında Nerelere Gidilir ? başlıklı makalemizde yılbaşı hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın