El Salvador Gezi Rehberi

2
73

Orta Amerika’nın en küçük ülkesi olan El Salvador yıllar boyunca İspanya’nın sömürgesi olarak kaldı. Bu bakımdan ülkenin resmi dili İspanyolcadır. Ancak halk arasında çeşitli yerel diller de konuşulmaktadır. Ülke 14 değişik bölgeye ayrılmıştır. En büyük kenti ise başkent San Salvador’dur.

Görülmesi gereken en önemli ülkelerden bir tanesi olan El Salvador doğal güzellikleri ile ön plana çıkmaktadır. Ülkede bulunan nehirler, şelaleler, volkanik dağlar yıl içinde turistlerin büyük ilgisini çekmektedir. El Salvador’da tropikal iklim hüküm sürmektedir. Ancak konuşu olduğu ülkelerden çok daha yüksek bir rakıma sahip olması sebebiyle burada hava sıcaklığı bunaltıcı değerlere çıkmamaktadır. Yine rakımın yüksek olması burada yağışların görülmesine sebep olur.

elsalvador02 - El Salvador Gezi Rehberi

El Salvador’a Ne Zaman Gidilir?

El Salvador’a turist olarak gelmek isteyenler için en iyi zaman aralığı Kasım-Nisan ayları arasındaki zamandır. Bu dönemde yağışlar nispeten azalır ve turistler için gezmek bir sorun yaratmayacaktır.

elsalvador03 - El Salvador Gezi Rehberi

El Salvador’un en önemli gelir kaynağı turizmdir. Her yıl binlerce turist bu ülkeye gelerek tropikal iklimin ve doğanın tadını çıkarabilirler. En çok yetişen ürün ise kahvedir. El Salvador dünyanın her yerinde önemli oranda kahve ihraç eder. 6 buçuk milyon nüfusu olan ülke geçmişteki suç oranlarına bakıldığında güven vermeyen bir ülkedir. Ancak bu durum son yıllarda azalmıştır. Yerel halk oldukça misafirperverdir. Ülkenin yaş ortalaması ise 26’dır.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin