Ekvator Ginesi Gezi Rehberi

Ekvator Ginesi, Afrika kıtasında bulunan bir ülkedir. 900 bin nüfusa sahip bu ülke, ekvatora yakın olduğu için oldukça sıcaktır. Afrika kıtasında bulunan diğer ülkelere kıyasla ufak bir ülkedir. Ekvator Ginesi’nin doğusunda Gabon, kuzeyinde Kamerun, batısında Gine Körfezi yer almaktadır. Farklı bir kültürü bulunan Ekvator Ginesi’ne uğrarsanız mutlaka görmeniz gereken yerleri sizler için derledik.

 

Ekvator Ginesi Gezi Rehberi

Malabo şehri, Ekvator Ginesi’nin başkentidir. Ülke nüfusunun %15’i başkentte yaşamaktadır.  Malabo, Ekvator Ginesi’nin en büyük ikinci kentidir. Malabo’da görmeniz gereken birçok tarihi yer bulunmaktadır.

 

Ekvator Ginesi Gezi Rehberi

Ekvator Ginesi’nin en büyük şehri unvanına sahip Bata, 250 bin nüfusu ile Atlas Okyanusu kıyısında bulunuyor. Ekvator Ginesi’nin en işlek liman şehri olma özelliğine sahiptir.

 

Ekvator Ginesi Gezi Rehberi

Ekvator Ginesi’nin en değerli yerlerinden biridir. Bunun nedeni, yaz sezonunun gelmesiyle turistlerin en çok uğradığı noktalardan biridir. Oldukça sıcak bir bölge olan Rio Muni’ye yaz aylarında mutlaka gelmenizi tavsiye ederiz.

 

Ekvator Ginesi Gezi Rehberi

Güney bölgesinde yer alan Elobey Grande, mutlaka görmeniz gereken yerlerin arasında bulunuyor. Muhteşem bir ada olan Elobey Grande’ye gelerek sevdiklerinizle birlikte keyifle vakit geçirebilirsiniz.

 

Pico Basilé Dağı

Ekvator Ginesi Gezi Rehberi

Ekvator Ginesi’nin Bioko adasında yer alan Pico Basilé Dağı, ülkenin en büyük ve en uzun dağıdır. Volkanik dağ olan Pico Basilé Dağı, ara ara faaliyete geçmektedir. En son ciddi patlaması, 1923 senesinde görülmüştür.

 

Bir önceki yazımız olan Uganda Gezi Rehberi başlıklı makalemizde Bwindi Geçilmez Milli Parkı, gezi rehberi ve Masaka hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın