Efes’e gitmek isteyen kişilerin öncelikle, İzmir iline gelmesi gerekir. Hangi ilden gelecekseniz, İzmir’e geldikten sonra; Selçuk ilçesine gitmeniz gerekecek. Selçuk ilçesine ulaşım sağlamak için, minibüs ve treni tercih edebilirsiniz. Selçuk ili sınırlarında yer alan Efes, oldukça görkemli bir yapıya sahiptir. Tren ile gitmek isteyen kişiler, Konak ilçesine bağlı Basmane garından trene binerek, Selçuk ilçesinde inmelidir. Selçuk otogarından Efes’e, sürekli olarak sefer yapan minibüslere binerek, 15 dakika içerisinde Efes’e ulaşmış olursunuz. Tren ile ulaşım sağlamak bazı kişiler için zahmetli olabilir, bu durumda minibüsü tercih etmek daha doğru bir seçim olacaktır.

Efes Antik Kent 'e Nasıl Gidilir?

Efes Yol Tarifi

İzmir otogarından her 30 dakikada bir kalkan minibüsler, Selçuk ilçesine gitmektedir. Bu minibüsler ile Selçuk ilçesine ulaştıktan sonra, Selçuk otogarından Efes minibüslerine binmeniz gerekecektir. Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi, minibüs ile Selçuk-Efes arası 15 dakikalık mesafededir.

Efes Antik Kent 'e Nasıl Gidilir?

Efes’e nasıl gidilir sorusuna, detaylı olarak cevap verdik. Efes’e ulaşım sağlamak oldukça kolay ve zahmetsizdir. Yukarıda hem tren, hem de minibüs ile ulaşımın nasıl yapılmasına dair paylaşımlarda bulunduk. Hangi ulaşım aracı sizin için uygunsa, onu seçmenizi tavsiye ediyoruz.

Bir önceki yazımız olan Anıtkabir’e Nasıl Gidilir? başlıklı makalemizde Anıtkabir’e nasıl gidilir hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

1 YORUM

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın