Düşük Bütçeyle Seyahat Edebileceğiniz

Yaz kış demeden seyahat edip hem ruhunu hem de kafasını dinlendirip yeni keşiflere çıkmak kuşkusuz herkesin hakkı. Lakin seyahat etmek her ne kadar keyifli bir iş olsa da aynı zamanda bizler için bütçemizi oldukça zorlayacak bir o kadar da masraflı bir iş  Düşük bütçeli seyahat araştırmalarımızı sizler için yaptık ve sizlere düşük bütçe ile seyahat edebileceğiniz şehirler listesini sizlere sunuyoruz.

Avrupa’ da düşük bütçeyle seyahat edebileceğiniz en güzel şehriler!

Macaristan / Budapeşte

Düşük Bütçeyle Seyahat Edebileceğiniz Avrupa Şehirleri

Macaristan ülkesinin başkenti olan Budapeşte Krakow’ dan biraz daha pahalı yaşam standardına sahip bir ülke olmakta. Lakin gezi ve benzeri alanda daha geniş yelpazeye sahip diyebiliriz.

Polonya / Krakow

Düşük Bütçeyle Seyahat Edebileceğiniz Avrupa Şehirleri

Tarihi açıdan oldukça zengin formlu olan ve aynı zamanda Polonya’ nın eski başkenti olan Krakow en eski ve en büyük şehirlerden bir tanesidir. Ülke yıllar boyunca kültür, sanat ve bilime ev sahipliği yapmış olan önemli bir yerleşim merkezi aynı zamanda da Polonya’ nın kalbidir. Para birimi Zloty PLN olmakta. Polonya’ ya seyahat edebilmeniz için Schengen vizesi çıkarmanız gereklidir. Diğer Avrupa ülkelerine göre Polonya için vize almak daha kolay ve zahmetsiz diyebiliriz. Her ne kadar ülkede yaz ayları çok fazla sıcak geçmese de seyahatinizi yaz mevsiminde gerçekleştirmeniz gezi açısından daha verimli olacaktır. Çünkü kış mevsiminde Krakow oldukça soğuk ve kar yağışlıdır.

Litvanya / Vilnius

Düşük Bütçeyle Seyahat Edebileceğiniz Avrupa Şehirleri

Avrupa ülkeleri arasında seyahat edebileceğiniz en uygun maliyetli bir şehir diyebiliriz. Litvanya’ nın başkenti olan Vilnius son derece otantik ve göz dolduran bir şehir olmaktadır. Para birimi Euro’ dur. Kışı son derece sert olan ülkenin ortalama sıcaklıkta bir yaz dönemi geçirdiğini söyleyebiliriz.

Alkollü içecekler son derece ucuz fiyatlandırmadadır. Lakin belde de saat akşam 10′ dan sonra alkol satışı yapılmamaktadır. Et ürünleri ve benzeri yiyecek madde alımı konusunda orta seyirli bir satış durumu söz konusudur.

Çek Cumhuriyeti / Prag

Düşük Bütçeyle Seyahat Edebileceğiniz Avrupa Şehirleri

Ülke olarak gerek tarihi yapılar gerekse mimari yapısı olarak son derece hoş ve göz alıcı bir güzelliğe sahip olan Avrupa ülkesi şimdilerde biraz maliyetli olsa da seyahat ettiğinizde asla pişman olmayacağınız nadide güzelliklere sahip şehirlerden bir tanesidir. Prag seyahati için çok uzun bir zamanınız yok ise 4 gün şehrin tüm bölgelerini görebilmeniz adına yeterli olacaktır. Yılın her döneminde yerli yabancı turistlere rastlamak mümkündür. Özellikle ise yaz döneminde Old Town meydanının boş olduğu bir vakte rastlamanız mümkün değildir.

Yunanistan / Atina

Tarihi değerlendirmeler baz alındığında önemli yapılanmaların söz konusu olduğu bir şehir diyebiliriz. İsmini tarihte bölgenin koruyucusu Athena’ dan alan Atina Yunanistan’ ın merkezi konumunda bir şehirdir. Kullanılan para birimi ise Euro olmakta. Atina’ da dışarıda çokça vakit geçirebilirsiniz. Özellikle sonbahar ve ilkbahar mevsimlerinde belde adeta açık hava müzesi gibi oldukça güzel bir yapıya dönüşür.

Almanya / Berlin

Düşük Bütçeyle Seyahat Edebileceğiniz Avrupa Şehirleri

Kültür, sanat merkezi olarak anılan şehir geniş caddeleri ile oldukça tercih edilen turistik alanlardan bir tanesidir diyebiliriz. Atmosfer yapısı son derece bohem tarzı yansıtan bu şehrimizde sanat galerilerinin çoğalması ile son derece önemli etkileşimler söz konusu olmuş ve seyahat ettiğinizde şehrin tarzını iliklerinize kadar hissedeceksiniz

Konaklama konusunda her bütçeye yönelik ekonomik fiyatlandırmalı konaklama alanları bulunmaktadır. Berlin’ de Checkpoint Charlie adı verilen Doğu Berlin ve Batı Berlin arasındaki noktayı keşfe çıkarak önemli bir gezi üstlenebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Ukrayna Gezi Rehberi başlıklı makalemizde Ukrayna, Ukrayna Gezi Rehberi ve Ukrayna Gezilecek Yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın