Samsun ilçesinde bulunan Şahinkaya Kanyonu eşsiz manzarası ile ziyaretçileri büyülüyor. Doğa keşifçileri ve ekstrem sporcuların yoğun ilgi gösterdiği kanyonda aynı zamanda; serbest atlayış, ipte yürüme, kanı, kaya tırmanışı gibi farklı doğa spor etkinlikleri de düzenlenmektedir. Bu anlamda Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu hem eğlence, hem de spor için yoğun ilgi görmektedir.

Dünyaya Açılan Kanyon: Vezirköprü!

 

Samsun’da gezilecek yerler için araştırma yapan kişilerin dikkatini çeken Şahinkaya Kanyonu, Altınkaya Baraj Gölü’nü ikiye ayırmakta ve bu özelliği ile ziyaretçilerine muazzam bir doğa manzarası sunmaktadır. Kanyon çevresinde asfalt ve yürüyüş yolu çalışmalarını tamamlayan belediye, bu alanda vatandaşların ve meraklıların gezi ve keşif yapmasını kolaylaştırmaktadır.

Dünyaya Açılan Kanyon: Vezirköprü!

Vezirköprü Şahinkaya Kanyonu Tekne Turları

Samsun Büyükşehir Belediyesi, il turizmine katkıda bulunduğunu her daim yeni projeleriyle göstermektedir. Bu anlamda belediye, Şahinkaya Kanyonu tekne turları düzenleyerek muhteşem doğal güzellikleri fotoğraflayabilmemize yardımcı oluyor. Bu bölgeyi yakından keşfetmek isteyenler için Şahinkaya Kanyonu tekne turu fiyat 10 TL’dir. Tur süresi yaklaşık 1 saat olmakta ve tekne kanyon boyunca ilerlerken yüksek dağların arasından geçiyorsunuz. Yeşil ve mavinin bir arada olduğu doğayı yakından keşfetmenin keyfini çıkarıyorsunuz.

Dünyaya Açılan Kanyon: Vezirköprü!

Tertemiz havayı ciğerlerinize çekerken aynı zamanda sessiz ve huzurlu doğanın verdiği o eşsiz hissiyatı yakalıyorsunuz. Bu anlamda tekrar tekrar gelmek isteyeceğiniz bir kanyon. Kanyon’un ziyaretçiler açısından tek kötü özelliği ise herhangi bir yeme-içme tesisinin olmamasıdır. Gelecek ziyaretçilerin bu yönde hazırlıklı olmaları gerekir.

Dünyaya Açılan Kanyon: Vezirköprü!

Vezirköprü Şahinkaya Kanyonuna Nasıl Gidilir?

Samsun Vezirköprü Şahinkaya Kanyonunda tekne turlarına katılmak isteyen vatandaşlar Vezirsuyu Tabiat Parkı’na gitmelidirler. Çünkü tekneler bu parktan kalkış yapmaktadır. Bu sayede Samsun gezilecek yerler planı yaparken, doğrudan geziye katılabilirsiniz.

Özel araçlarla da Vezirsuyu Tabiat Parkı’na kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu parkta aracınızı park edebileceğiniz pek çok güvenli alan mevcut. Böylelikle sevdikleriniz ile güzel bir doğa keşfi yapmaya başlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Özdere’de Gezilecek En İyi Yerler başlıklı makalemizde özdere hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın