Dünyanın En İlginç Yerleri

 

Dünyanın en güzel yerleri, kasabaları, tuhaf yapıları vb. gibi binlerce gezip görülecek yer bulunuyor. Bir ömür boyunca gezerek bitemeyecek birkaç ilginç yeri siz değerli ziyaretçilerimiz için yayınlıyoruz.

 

 1- Machu Picchu

Dünyanın En İlginç Yerleri

Günümüze kadar çok iyi bir şekilde korunarak gelen İnka antik şehridir. Machu Picchu, 7 Temmuz 2007 yılında Dünyanın Yedi Harikasından biri olarak seçildi.

 

2-

Dünyanın En İlginç Yerleri

Moskova’nın ünlü Kızıl Meydanı’nda rengarenk kubbe şeklinde çatısı ve soğana benzeyen görünümü ile muazzam bir katedraldir. Birçok insan burayı Kremlin Sarayı zanneder.

 

3- Kaieteur Şelalesi

Dünyanın En İlginç Yerleri

Guyana yağmur ormanlarında bulunan Potaro Nehri üstünde yer alan Şelale, 226 metre yüksekliğindedir. Dünyanın en güçlü şelalelerinden biri olan Kaieteur, ünlü Victoria Şelale’sinden yaklaşık 2 kat daha uzundur.

 

4- Swarovski Çeşmesi

Dünyanın En İlginç Yerleri

Avusturya’ya yakın bir kasaba olan Wattens’de bulunan tema parkta, Swarovski firmasının yapmış olduğu bir çeşmedir. Moai heykellerini andıran bu çeşme, yosun ve çimlerle kaplı bir kafadır. Swarovski taşlarından yapılan bu çeşme, çok sayıda çevreci tarafından tam not almıştır.

 

5- Hong Kong – Po Lin Manastırı

Dünyanın En İlginç Yerleri

Giant Buddha’nın yakınlarında yer alan bu manastır, 1906 senesinde yapılmıştır. The Bit Hut olarak anılan manastır, günümüzde Po Lin olarak bilinmektedir.

 

6- Capilano Köprüsü – Kanada

Dünyanın En İlginç Yerleri

Capilano asma köprüsü 1889 senesinde İngilizler tarafından yapılmıştır. Şu ana kadar başarılı bir şekilde yerinde duran bu köprü, Kanada’nın Vancouver Capilano Parkı’nda yer alır. Köprü toplam 137 metre uzunluğundadır. Capilano nehrininde yaklaşık 70 metre üstünde bulunuyor.

 

 

Bir önceki yazımız olan 7'den 70'e Herkesin Gitmesi Gereken Eğlence Merkezi Vialand başlıklı makalemizde Alışveriş merkezi, Eğlence merkezi ve Macera Dünyası hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın