Tatil insanların bütün kış beklediği ve bu amaçla usanmadan birikim yaptığı dönemdir. İnsanlar bütün yılın yorgunluğunu atmak ve yeni yerler görmek için tatil planları yaparlar.

Dünya Üzerindeki En Ucuz Tatil Yapılacak Yerler

Ülkemizde son yıllarda yurtdışı tatil planları yaygın olarak yapılmaktadır. Kişiler yurtdışına giderek farklı kültürleri de tanımak istemektedir. Yurtdışı tatili planlanırken ayrılan tatil bütçesi önemli olur bu nedenle yapılabilecek yerler aranır. Dünyada gerçekten çok ucuz tatil yapılabilecek yerler vardır.

Dünya Üzerindeki En Ucuz Tatil Yapılacak Yerler

Ucuz Tatil Yapılabilecek Yerler

Dünya üzerinde gerçekten ucuz yurtdışı tatili yapılabilecek yerler mevcut ve buraları seçen insanlar hem diledikleri gibi bir tatil yapma şansı hem de yeni kültürler tanıma olanağı buluyor. Dünya üzerinde en uygun tatil yapılabilecek yerler arasında Bolivya, Sri Lanka, Arjantin, Honduras, Tayland ve Filipinler sayılabilir. Bu bölgelerde tatil yapıldığında hem çok uygun konaklama ücretleri hem de ucuz yiyecek ve içeceğe ulaşma imkânı vardır.

Dünya Üzerindeki En Ucuz Tatil Yapılacak Yerler

Bolivya’da ortalama iki liraya bira içilebilir, Sri Lanka’da ortalama beş liraya konaklama yapılabilir. Arjantin’de eğlence çok ucuzdur, Honduras’ta ise yemek. Tayland ise uygun konaklama seçenekleriyle dikkat çeker. Her yerde olduğu gibi bu bölgelerde de çok lüks tatil seçenekleri de vardır. Fakat kısıtlı bir bütçeyle ucuz yurtdışı tatili yapmak isteyenler için de onlarca seçenek vardır. Bir ön araştırma yapılarak bu bölgelerde çok keyifli bir tatil geçirmek söz konusu olabilir.

Bir önceki yazımız olan Wroclaw Gezi Rehberi başlıklı makalemizde Wroclaw Gezi Rehberi, Wroclaw uçak ve Wroclaw'a Nasıl Gidilir? hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın