Denize girmek çoğu insan için normal bir durum olsa da bazı insanlar denize girilen yerlere diğerler insanlara göre daha fazla önem verirler. Onlar için farklı yerlerde denize girmenin vermiş olduğu farklı bir tat vardır. Öyle düşünen insanlar için dünya üzerindeki arasından birkaçını sıraladık.

Cala de Sant Vincent

Dünya üzerindeki en güzel plajlar arasında girmeyi hak eden yerlerden bir tanesi Cala de Sant Vincent plajı. İspanya’ya yolu düşenler ya da gerçekten eşsiz bir yerde denize girme deneyimi arayanlar için burası son derece güzel bir seçim olacaktır. Burası sadece İspanya’nın değil, Avrupa’nın da önemli plajları arasında yer alması bakımından her yıl milyonlarca turist çekmekte.

Bacuit Takımadaları

Dünya Üzerindeki En Güzel Plajlar

Pek çok kişi için pahalı bir yer olarak düşünülse de aslında Filipinler gidip görülmesi gereken ve fazla masraflı olmayan ülkelerden bir tanesi. Burada bulunan Bacuit Takımadaları unutulmayacak doğa manzaralarının yanında dünya üzerindeki en güzel plajlar sıralamasına kolaylıkla girebilecek bir plaja sahip. Filipinler’e gelip Bacuit Takımadaları’nın eşişiz denizine girmeden dönmek olmaz.

Myrtos

Dünya Üzerindeki En Güzel Plajlar

Çok fazla uzaklara gidemem diyenlerdenseniz eğer hemen yanı başımızda bulunan Yunanistan’ın Myrtos plajı. Kefalonia Adası’nda yer alan bu plaja geldiğinizde ilk ilginizi çekecek olan buranın beyaz renk kumları olacaktır. Sadece denize girmek ya da güneşlenmek için değil, eğer fotoğrafçılığa meraklıysanız ya da elinizde eşsiz güzellikte hatıraların kalmasını istiyorsanız Myrtos da dünya üzerindeki en güzel plajlar arasında.

Vik Siyah Kum Plajı

Dünya Üzerindeki En Güzel Plajlar

Plaj kumları her zaman açık renk olacak değil ya. Vik Siyah Kum Plajı gerçekten siyah kumlarıyla ün salmış bir plaj. Ancak burayı görmesi bazı insanlar için zor olabilir. Çünkü burası İzlanda’da yer alıyor. Ama gerçekten yeni yerler ve güzellikler görmek isterseniz burası da tam size göre.

Bir önceki yazımız olan Yeni Zelanda’ya Gitmek İçin 5 Sebep başlıklı makalemizde Neden Yeni Zelanda'ya gitmeliyim?, Yeni Zelanda'ya gitmek ve Yeni Zelanda'ya gitmek için nedenler hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın