Birleşik Arap Emirlikleri’nin 7 ülkesinden biri olan zengin bir yaşam ve turistik bir yer olarak dikkat çeker. 1800 lü yıllarda sadece bir balıkçı köyü olan ülke daha sonra ülkede bulunan petrol sayesinde gelişerek zengin bir devlet haline gelmeyi başardı. Şimdi 2de gezilecek yerleri sizlere sıralayalım.

Burj Khalifa

Dubai Gezi Rehberi

Bu bina dünyada çok büyük bir öneme sahiptir. Çünkü bu bina şu an dünyada bulunan en yüksek yapıdır. Toplam 828 m yüksekliğinde olan binanın içerisinde çok sayıda tesis yer alıyor. İçerisinde oteller, iş merkezleri ve çeşitli restoranlar yer alıyor bu binanın. Aynı zamanda binada seyir terasları da mevcut ve buradan tüm Dubai’yi görmeniz mümkün. Bu bina 2010 senesinde bitirildi ve 164 kata sahip. Binanın 124. Katında At the TOP,148. Katında At the TOP SKY isimli 2 tane seyir terası yer alıyor. Seyir teraslarının giriş ücretleri ise saatlik olarak belirleniyor.

Burj Al Arab

Burası ülkenin simgesi olan 7 yıldızlı bir lüks oteldir. Denizin doldurulması ile inşa edilen otel mimarisi bakımından yelken otel olarak da adlandırılıyor. Binanın en üst katında yer alan helikopter pisti ünlü isimler tarafından tenis kortu olarak kullanılmıştır ayrıca. Bu otelde kalabilmek için ise 6000 TL den başlayan bir fiyat ödemeniz gerekiyor. Restorana girmek için ise en az 370 TL civarında bir para harcamanız gerekiyor.

Dubai Müzesi

Bu müze şehirde bulunan en eski yerleşim yerlerinden olan Al Bastakiya Bölgesi’ndeki El Fahidi Hisarı içerisinde bulunuyor. Bu hisar Dubai2de bulunan en eski yapıdır. Portekiz esintilerinin olduğu yapı eskiden ikametgâh ve yönetim merkezi olarak kullanılıyordu. 1971 senesinde ise müzeye dönüştürüldü ve yerlilerin geçişteki yaşam tarzlarını yansıtıyor.

Palm Jumeirah

Dubai Gezi Rehberi

Dubai’de kesinlikle görülmesi gereken yerlerden birisi olan Palmiye Adaları eşsiz bir görünüme sahi. Toplam 3 adadan oluşuyor ve Palm Jumeirah Adası kıyı şeridinde denizin doldurulması ile yapılmış. Burada 30 dan fazla otel de yer alıyor. Ayrıca bu proje uzaydan bile görünebiliyor. Bu ada üzerinde yer alan evlerden birinde oturmak ülkede büyük bir zenginlik göstergesi olarak görülüyor.

Bir önceki yazımız olan Finlandiya Gezilecek Yerler başlıklı makalemizde Finlandiya, Finlandiya Gezi Rehberi ve Finlandiya Gezilecek Yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın