Dünya’ da En Büyük Atatürk Heykelini Görün

Atatürk’ ün Dumlupınar’ da düşünür pozisyonda bulunduğu heykeli ’ de bizleri karşılamakta. Lakin bu heykel 22 metre yükseklikte 40 ton çelikten ve 10 ton bakır kullanılarak yapılmıştır. merkeze yakın konumda bulunan Atatepe beldesinde bulunmaktadır. Bu heykel dünya üzerinde en büyük Atatürk heykeli olarak bilinmekte. Yapımı 1 yıl süren heykel halkı tarafından oldukça sahiplenilmiştir. Aynı zamanda tarihi alan içerisinde açık ve kapalı atış poligonları bulunmaktadır. Konum içerisinde işlek restoran vb alanlarda oldukça fazladır. Bu alanda silüetini görmeni mümkün.

Doğu Karadeniz' de Saklı Cennet Rota Artvin

 

Cam Teras ile Manzaraya Doyacaksınız

Ülkemizde en büyük cam teraslar arasında bulunan Artvin Hatila Vadisi’ ndeki Milli Parkımızda bulunan cam seyir terası yeşilin farklı tonları ile kapılarını sizlere aralamaktadır. Ayaklarınızı yerden kesen cam teras gümbür gümbür dere sesi akan dere sesi ile sizlere huzur vermektedir. Öyle ki yükseklik korkusu olan kişilerin pek sıcak bakacağını düşünmüyoruz çünkü terasın yüksekliği 490 metre rakımında. Konum olarak merkeze 16 km uzaklıkta olan cam teras 45 dakikalık bir yol sonrası sizleri karşılamakta. Yolun gidişatı oldukça virajlıdır.

Doğu Karadeniz' de Saklı Cennet Rota Artvin

Karagöl’ de Kamp Kurun

Borçka Karagöl her campingcinin büyük bir ilgi ile ziyaret ettiği alanlardan bir tanesidir. Araç ile göl kıyısına yanaşmak mümkün değildir. Lakin çadırınızı alıp Karagöl kenarına inerek muhteşem manzara eşliğinde doğanın tertemiz havasını içinize çekebilirsiniz. Muhteşem bir kamp günlüğü sizleri beklemekte. Gölün plajında ağaç altı keyfi yaparak ateş yakarak güzel bir gece geçirebilirsiniz. Artvin’ de iki farklı Karagöl bulunmakta. Bunlardan biri Borçka diğeri ise Şavşat Karagöl bunu göz önünde bulundurarak seyahatinizi devam ettiriniz. Borçka Karagöl Tabiat Parkı binek araçlar için giriş ücreti 9 tl talep etmekte, kamp kuracak olanlar için ise çadır başı 20 tl tahsis edilmekte.

Doğu Karadeniz' de Saklı Cennet Rota Artvin

 

Bir önceki yazımız olan Bir Nehir Güzelliği Amasya başlıklı makalemizde amasya hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın