ve Hakkında Her Şey

Disneyland Bilet Fiyatları ve Hakkında Her Şey

Paris’e gidip de Disneyland’a uğramadan olmaz. Sizler için hazırladığımız bu yazımızda, Disneyland seyahatiniz ile alakalı tüm bilgilere detaylı bir şekilde ulaşabileceksiniz.

Disneyland Bilet Fiyatları ve Hakkında Her Şey

Disneyland Bilet Fiyatları

Disneyland ile ilgili bilet fiyatlarına bakmak için siteye giriyorsunuz fakat kafanız iyice karışıyor değil mi? Bilet fiyatları alakalı şunu söyleyebiliriz, sabit fiyat politikaları yok. Dönemsel olarak fiyatlar değişiyor ve seçenekler arasında seçim yapabilmek için uzun dakikalar harcamanız gerekiyor.

Disneyland Bilet Fiyatları ve Hakkında Her Şey

Bir Günlük Biletler

1 günlük Disneyland seyahatiniz için 3 farklı bilet türü bulunur. Bunlar; Mini, Magic, Super Magic… Bu biletlerin ne gibi farkları var diye düşünebilirsiniz. Tek fark, tarih aralıklarıdır.

 • Mini: Bu bilet türü, hafta içini kapsar. Yani pazartesiden cumaya kadar olan tarihler arası kullanılır. Sömestr ya da hafta sonlarında kullanılmaz.
 • Magic: Magic isimli bilet türünü, Noel ve sömestr gibi eğitim yılı tatil vakitleri haricinde senenin her günü kullanabilirsiniz.
 • Super Magic: Bu bilet türünü tarih aralığı olmadan, senenin istisnasız her günü kullanabilirsiniz.

 Disneyland Bilet Fiyatları ve Hakkında Her Şey

Bilet türleri bu şekildedir. Tahmin edebileceğiniz gibi bilet türlerine göre, bilet fiyatları da değişkenlik gösterir. En ekonomik bilet türü Mini iken, en pahalı bilet türü ise Super Magic’tir.

Bunun dışında her bilet türü içinde 2 alternatif bulunuyor. Bunlar ‘’1 Park’’ veya ‘’2 Park’’

Güncel fiyatlar için Disneyland’ın kendi internet sitesinden teyit alabilirsiniz. Şu an itibari ile fiyatlar aşağıdaki gibidir.

 • Mini: Yetişkin 49 Euro, Çocuk 42 Euro
 • Magic: Yetişkin 63 Euro, Çocuk 56 Euro
 • Super Magic: Yetişkin 73 Euro, Çocuk 66 Euro

 

Disneyland Bilet Fiyatları ve Hakkında Her Şey

Disneyland Otelleri

Disneyland Paris’te eğlenceli bir gün geçirdiniz ve oradan oraya koştururken yorulduğunuzu anlayamadınız. Artık otele çekilip dinlenebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki otelleri incelemenizi öneririm.

 • New York Hotel
 • Newport Bay Club Hotel
 • Sequoia Lodge Hotel
 • Cheyenne Hotel
 • Santa Fé Hotel
 • Disneyland Hotel

Disneyland Bilet Fiyatları ve Hakkında Her Şey

Otel alternatifleri olarak son olarak Disney’s Davy Crockett Ranch Hotel’i de bulunuyor. Bu otel her ne kadar park otellerinden biri olsa da ulaşım için araç ile parkın dışına çıkmanız gerekiyor.

Otellerin fiyatı, sezona göre değişiyor. Bu sebeple size fiyat konusunda bilgi veremiyoruz ama ucuzdan pahalıya doğru sıralayabiliriz. Santa Fe Hotel, Cheyenne Hotel, Sequoia Hotel, Newport Bay Club Hotel, New York Hotel, Disneyland Hotel

Gördüğünüz gibi en ucuz otel Santa Fe Hotel, en pahalı otel ise Disneyland Hotel olarak karşımıza çıkıyor. Burada şöyle bir öneri sunabilirim. Tüm gününüzü Disneyland’a geçireceğiniz için oteli sadece uyuma amaçlı kullanacaksınız. Bu yüzden seçim yaparken bunu da göz önünde bulundurun.

Daha ekonomik otel seçenekleri de mevcut. Ancak bu oteller tema parkın dışarısında olduğu için ulaşımı da hesaba katmanızı öneririz.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Amerika Ulusal Havacılık ve Uzay Müzesi başlıklı makalemizde Amerika havacılık müzesi ve Amerika Ulusal Havacılık ve Uzay Müzesi hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın