Sessiz, sakin ve dingin bir tatil yapmak istiyorsanız alışılmışın dışında uğrak bir rota olan ’ yı tercih etmenizi öneririz.

Dinginliğin Huzurun Adresi Bozcaada

 

 

Gökçeada’ ya oranla çok daha küçük bir yüz ölçümüne sahip olan Bozcaada tarihi alanları, tekne turları, tertemiz plajları ve çeşitli aktiviteleri ile gidip görebileceğiniz beldelerden bir tanesidir.

 

Dinginliğin Huzurun Adresi Bozcaada

Polente Feneri

Adanın en güzel noktası ” Polente Fener’i ” adını verdiğimiz bölgedir. Dev rüzgar gülleri ile karşılaştığınız bu yolun sonunda fener ve eşsiz bir gün batımı sizleri karşılamakta. Buraya ulaşım yaklaşık 15-20 dakikalık toprak bir yol üzerinden yapılmakta. Eğer mümkünatı var ise yanınıza şarabınızı ve kadehlerinizi almanızı tavsiye ederiz.

 

Dinginliğin Huzurun Adresi Bozcaada

Bozcaada Müzesi

Bozcaada müzesi adanın küçük ve şirin bir tarihi mekandır. Adanın Rum kesiminde bulunan bu müze adanın tarihi özelliklerini yansıtmaktadır. Buradan hediye ve hatıra olarak temin etmek isterseniz kartpostallar alabilirsiniz.

Dinginliğin Huzurun Adresi Bozcaada

Bozcaada Kalesi

Bozcaada’ ya varırken sizi ilk olarak karşılayan bu tarihi yapı limanın hemen yanı başında yer almaktadır. Ada’ da mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Buradan şehri izlemek oldukça keyifli olacaktır. Kalenin tek eksi yanı bakımsız olmasıdır.

Dinginliğin Huzurun Adresi Bozcaada

Ada’ dan Hediyelik Eşyalar Alın

Hem kendiniz hem de sevdikleriniz için cam atölyesinden ve benzeri alanlardan özel eşyalar satın alabilirsiniz. Ada’ da bolca hediyelik eşya ve özel eşya dükkanları bulunmaktadır.

Dinginliğin Huzurun Adresi Bozcaada

 

Simyon Geleneksel Meyhane’ ye Uğrayın

Ada’ da samimi ve meze çeşidi bakımından memnun kalacağınız bir mekan. Makul fiyatla oradan memnun ayrılabileceğiniz mekanlardan bir tanesi. Balık severler gönül rahatlığı ile Ada’ nın merkezinde bulunan meyhaneyi ziyaret edebilirler. Bunun dışında Ada’ nın bir çok yanında restoran ve benzeri mekanlar bulabilmeniz mümkün.

Son olarak şunu söylemeliyiz ki Ada’ ya gidip de yapmanız gereken bir diğer alternatiflerden bir tanesi de tekne turuna katılmak olmalıdır. Tam bir deniz aşığıysanız Ada’ nın muhteşem görünüme sahip koylarını dolaşma fırsatını Bozcaada’ yı ziyaret ederek yakalayabilirsiniz.

 

Dinginliğin Huzurun Adresi Bozcaada

Bir önceki yazımız olan Pamukkale Gezilecek Yerler başlıklı makalemizde pamukkale hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın