Eğe’nin Gözdesi Didim’de Neresi Gezilir

Turistik yerlerden biri olan bakımından oldukça geniş bir yapıya sahiptir. Plajları ile ünlü olmasının yanı sıra, tarihi bölgelerinin güzelliği ile birçok ziyaretçinin durak noktası haline gelmiştir. Unutulmaz bir tatilin tadına varmak isteyenlere, burada çok fazla keşfedecek bölgelerin olduğunu söylemek isteriz.

Didim Gezilecek Yerler Bakımdan Çok Zengin

Didin ilçesi, Aydın ilinin en güzel ilçelerinden biridir. Antik yunan dönemine ait tarihi kentlere sahip olan Didim, aynı zamanda tarihi kalıntıların olduğu bir yerleşim biridir. Doğanın eşiz güzelliği ile tarihi mekanların bir araya gelmesi ile geniş bir yelpazeye sahip oluyor. Konuyu daha fazla uzatmadan, gelip hep beraber Didim’de gezilecek yerleri inceleyelim.

Didim Gezilecek Yerler Gözdesi

Altınkum

Altınkum plajı, ülkemizde nam vermiş olup, 2 kilometrelik bir uzunluğa sahiptir. Altınkum’da zaman geçirmek isteyen kişiler için şunu söyleyebiliriz: Burada geceler çok uzun.

Didim Gezilecek Yerler Gözdesi
Milet Antik Kenti

Milet Antik Kenti

Didim ilçesine olan uzaklığı ortalama 22 km’dir. Bu tarihi güzelliği mutlaka görmenizi tavsiye ediyoruz.

Didim Gezilecek Yerler Gözdesi
Apollon Tapınağı

Apollon Tapınağı

Apollon Tapınağı, yerli ve yapancı turistlerin mekanı haline gelmiş durumdadır. Didim ile Apollon Tapınağı arasındaki mesafe 2 kilometre’dir.

Didim Gezilecek Yerler Gözdesi
Saplı Ada

Saplı Ada

Kıyı ile bağlantısı bulunan bu küçük ada’da çok bir şey yapma imkanınız bulunmuyor. Buradan denize girebilir ya da oturup denizi izleyebilirsiniz. Bu küçük ada yürüme mesafesinde olup, buraya ulaşım sağlamak için her hangi motorlu taşıt kullanmanıza gerek yoktur.

Bir önceki yazımız olan Beyşehir Gölü Gezilecek Yer başlıklı makalemizde Beyşehir Gölü hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın