Sokaklarında evsizlerin yaşam sürdüğü, her alanda hemen hemen her yerde bir şeylerin satıldığı dünyanın en kalabalık kentlerinden bir tanesi. Tarihi binaları ve şık alışveriş caddeleri ile göz dolduran şehir Hindu tapınaklarından camiilere bir çok yapılanmayı bir arada bulundurmaktadır. ’ yi geziyoruz. Delhi gezilecek yerler  The Red Fort / Kırmızı Kale Saray kompleksi olan ve kırmızı taşlar ile inşa edilen saray bölgedeki en etkileyici gezi alanlarından bir tanesidir. Bir zamanlar bölgede çeşit çeşit takılar, ipek kumaşlar ve baharatların satıldığı dükkanlar yer almakta iken şimdilerde imparatorluk müzisyenleri yaşam sürmekte. Delhi gezilecek yerler  The Lotus Temple / Lotus Tapınağı İsminden de anlaşılacağı üzere bir nevi tasarımı lotus çiçeği olan Lotus Tapınağı beyaz beton ve mermerden yapılmıştır. Tapınak içerisinde herhangi bir imgenin veyahut simgenin olmaması oldukça dikkat çekici. Tapınağın en dikkat çekisi noktası ise görkemli kubbesi ve dokuz kenarlı olmasıdır. Delhi gezilecek yerler  İndia Gate / Hindistan Kapısı 90 bin ölen askerin anısına yapılan anıt kırmızı taştan inşa edilmiştir. Küçük bir kubbesi olan şehitlikte yapının altında yanmakta olan ve söndürülmeyen bir ateş bulunmaktadır. Delhi gezilecek yerler

Bir önceki yazımız olan Eskişehir gezilecek yerler başlıklı makalemizde balmumu, eskişehir ve kurşunlu hakkında bilgiler verilmektedir.

 
 
Delhi gezilecek yerler
The Red Fort / Kırmızı Kale Saray kompleksi olan ve kırmızı taşlar ile inşa edilen saray bölgedeki en etkileyici gezi alanlarından bir tanesidir. Bir zamanlar bölgede çeşit çeşit takılar, ipek kumaşlar ve baharatların satıldığı dükkanlar yer almakta iken şimdilerde imparatorluk müzisyenleri yaşam sürmekte.
Delhi gezilecek yerler
The Lotus Temple / Lotus Tapınağı İsminden de anlaşılacağı üzere bir nevi tasarımı lotus çiçeği olan Lotus Tapınağı beyaz beton ve mermerden yapılmıştır. Tapınak içerisinde herhangi bir imgenin veyahut simgenin olmaması oldukça dikkat çekici. Tapınağın en dikkat çekisi noktası ise görkemli kubbesi ve dokuz kenarlı olmasıdır.
Delhi gezilecek yerler
İndia Gate / Hindistan Kapısı 90 bin ölen askerin anısına yapılan anıt kırmızı taştan inşa edilmiştir. Küçük bir kubbesi olan şehitlikte yapının altında yanmakta olan ve söndürülmeyen bir ateş bulunmaktadır.
R
[ara1reklammm]
Delhi gezilecek yerler
 
 

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın