Danimarka Gezi Rehberi

ülkeleri arasında bulunan Danimarka, günümüzde oldukça modern bir görünüme sahip. Hikayelerden kalma muhteşem güzelliğe sahip kalelerin yer aldığı, şirin balıkçı köylerde enfes balıkların tadını çıkarabileceğiniz muazzam bir ülke. Lafı hiç uzatmadan Danimarka’da gezip görülecek yerlerin listesini paylaşacağız.

 

Ribe

Danimarka Gezi Rehberi

Ribe’de yer alan belediye binası, Danimarka’nın eski dönemlerinden kalma en yaşlı binasıdır. Bu belediye binası 1496 senesinde yaptırılmıştır.

 

Danimarka Gezi Rehberi

Danimarka’nın en eski şehirlerinden biri olan Aalborg, kültürel mirasın beşiği olarak adlandırılır. Opera, tiyatro ile beraber bu şehirle özdeşleşen karnavalı ile hem yerel hem de turistik açıdan en uğrak yerlerin arasında yer alır.

 

Roskilde

Danimarka Gezi Rehberi

Roskilde şehri, başken ’a yalnızca 35 kilometre uzaklıkta yer alıyor. Tıpkı Aalborg gibi oldukça eski ama bir o kadar da gelişmiş bir şehirdir. Viking gemi müzesinin de bulunduğu Roskilde Viking gemi müzesinin yanı sıra yaz aylarının başında gerçekleşen Roskilde Festivali ile rock müziğinin tadını çıkarabilirsiniz.

 

Skagen

Danimarka Gezi Rehberi

Danimarka’nın kuzey kesiminde yer alan bu şehirde, ülkenin en önemli balıkçı limanı da yer almaktadır. Her sene 2,5 milyon civarı turistin geldiği bu şirin şehirde oldukça güzel plajlar yer alıyor. Aynı zamanda manzarasıyla da turistlere muhteşem görüntü sunuyor.

 

Bornholm

Danimarka Gezi Rehberi

Bornholm şehri, İsveç ve Polonya’ya oldukça yakın bir adadır. Baltık Denizi’nde bulunan bu adanın ihraç kaynaklarının başında seramik ürünler geliyor. Bornholm’de, orta çağdan kalma kiliseler yer almaktadır. Bu tarihi adaya her sene milyonlarca turist gelmektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Litvanya Gezi Rehberi başlıklı makalemizde gezi rehberi, Litvanya ve şafak kapısı hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

1 YORUM

  1. 1 haftalık bir boş zamanım olacak bu zamanda danimarkaya gitmek istiyorum gerçekten şehirleri çok hoş.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın