İnsanların tatil anlayışları genellikle bir tatil yöresine gidip burada konaklama yapma üzerine kuruludur. Bir başka değişle tatillerini tek bir noktada geçirmeyi tercih ederler. Ancak bazı insanlar da sayıları az da olsa bunun tam tersi olarak birden fazla yer gezmeyi isterler. Bu noktada cruise gemisi ile tatil yapmak devreye giriyor. Her gün farklı bir ülkede ve farklı bir limanda tatil yapmak eşsiz bir deneyim.

Cruise gemileri sadece yolculuk yapılan taşıma araçları değil. Bu gemiler aslında yüzen birer otel. Bu yüzden bir noktadan diğer bir noktaya giderken geminin üzerinde de tatilinizi yapmaya devam ediyorsunuz. Bu gemilerin devasa boyutlarda olmaları, çok fazla yolcu taşıdıkları için değil, yolcuların hareket halinde de tatillerinden taviz vermemeleri için geminin üzerinden çok fazla aktivite merkezi olmasından kaynaklanmaktadır.

Cruise Gemisi ile Tatil Yapmak

Cruise gemisi ile tatil yapmak aslında yüzen bir plaj üzerinde tatil yapmak anlamına geliyor. Geminin güvertesinde isterseniz güneşlenebiliyor, isterseniz havuzun tadını çıkarabiliyorsunuz. Hatta bazı gemilerde bulunan havuzlar tamamen deniz suyu ile doldurulmakta ve bu sayede havuzdan daha fazla keyif almaları sağlanmakta.

Her Geminin Seyahat Programı Bulunuyor

Cruise gemileri genellikle 10 günlük bir seyahat programı sunmaktalar. Her firmaya ait gemilerin kalkış için belirledikleri bir ana liman ve gidecekleri güzergâh üzerinde uğrayacakları limanlar mevcut. Bunları inceleyerek tatilinizi hangi ülkelerde geçireceğinizin de planını yapabilirsiniz. Cruise gemisi ile tatil yapmak birden fazla ülke görmek isteyenler için de bulunmaz bir fırsat. Geminin uğradığı limanlarda konaklama için bir sıkıntı yaşamıyorsunuz. Çünkü eğer isterseniz gemide kalabiliyor, isterseniz gemi geceyi limanda geçirecekse bir otelde kalabiliyorsunuz. Seçim size kalmış. Ancak sakın geminizin limandan ayrılacağı zamanı unutmayı.

Cruise Gemisi ile Tatil Yapmak

Çocuklu aileler için de cruise gemileri çok cazip bir tatil seçeneği. Özellikle 5-10 yaş arası çocukların vakit geçirebilmeleri için bu gemilerde her türlü şey düşünülmüş. Gemide çocuğunuzun kaybolması gibi bir durum söz konusu olamayacağı için çocuklarınızı rahatlıkla serbest bırakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Seyahat Sırasında Tercih Edilecek Kıyafetler başlıklı makalemizde seyahat ederken giyilecek elbiseler, seyahat ederken neler giyilmeli ve Seyahat kıyafetleri hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın