Cezayir Gezi Rehberi

Kuzey ’nın en önemli merkezlerinden biri olan Cezayir, coğrafi ve kültürel özelliklerinden ötürü turistlerin en çok rağbet gösterdiği ülkelerden biridir. Özellikle son dönemlerde artan bu ilgi ile birlikte çeşitli tur organizasyonlarının da sayısı artmıştır. Eğer Cezayir’e gitmeyi düşünüyorsanız, sizler için hazırladığımız listemize kesinlikle göz atmalısınız.

 

Notre Dame d’Afrique

Cezayir Gezi Rehberi

1858 yılında tamamlanan Notre Dame d’Afrique bazilikası, mimar Jean Eugene Fromageau tarafından yapılmıştır. 2. Dünya Savaşı esnasında çok büyük hasar gören bazilika, bu savaştan sonra 2 kere restore edilmiştir. Cezayir gezinizde mutlaka görmeniz gereken yerler listenize ekleyebilirsiniz.

 

El Kala Ulusal Parkı

Cezayir Gezi Rehberi

El Kala Ulusal Parkı, Cezayir’in kuzeydoğusunda yer alıyor. Parkın toplam genişliği 800 km2’dir. Afrika kıtasında eşi benzeri görülmemiş doğal güzelliklere sahip bu parkta 9 tür deniz kuşu, 64 tür tatlı su kuşu, 25 tür av kuşu ve 40 tür memeli bulunur. El Kala Ulusal Parkında en çok geyik bulunuyor ve bununla birlikte nesli tükenmek üzere olan çok sayıda hayvan ve bitki türlerine de ev sahipliği yapmaktadır.

 

Essai du Hamma Bahçeleri

Cezayir Gezi Rehberi

1832 yılında yapımı tamamlanan Essai du Hamma Bahçeleri, dünyanın en büyük ve en önemli bitki testlerinin yapıldığı yer olarak görülüyor. 58 hektarlık bir büyüklüğe sahip bu yere, 1834 senesinde 25 bin, 1837 senesinde ise 87 bin bitki ekilmiştir. İçerisinde binlerce tür bitkinin haricinde alpaka, kirpi, lama ve çeşitli kuş türlerine de ev sahipli yapmaktadır.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan El Salvador Gezi Rehberi başlıklı makalemizde El Salvador nerede?, El Salvador'da iklim nasıl? ve El Salvador’a Ne Zaman Gidilir? hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

1 YORUM

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın