Tamamen doğal sahiller barındıran ilimiz ’ de deniz bulamamanız imkansız denecek düzeyde. Her ne kadar mimari özellik hususunda göz dolduran bir yapıya sahip olmasa da hem lezzetli tantunisi hem de ekonomik bir sahil kasabası arıyorsanız tatil kaçamağınız için doğru seçim olacaktır. Genel olarak baktığımızda gezilecek olan bölgeler çoğunlukla Erdemli ve Silifke taraflarındadır. Hadi Başlayalım! Bütçe Dostu Bir Tatil Eşittir Mersin  Yerköprü Şelalesi Mut İlçesi’ ne bağlı bir bölgede bulunan Yerköprü Milli Parkına giderek ziyaret edebileceğiniz yerlerden bir tanesi de Yerköprü Şelalesi’ dir. Korumaya alınmış olan Şelale yaklaşık 40 dakikalık bir yürüme mesafesindedir. Bütçe Dostu Bir Tatil Eşittir Mersin  Meşhur Lezzet Mersin Tantunisi Nasıl ki Adana denildiğinde akla ilk gelen Adana Kebap ise bu ilimizde de meşhur olan geleneksel lezzet tantunidir. Vazgeçilmez bir tada dönüşen Mersin’ e gidip de muhakkak tatmanız gereken lezzetlerdendir. Bilemeyenler için söyleyelim yapımında oldukça küçük şekilde doğranmış önce haşlanmış sonra kavrulmuş ve toz biberle donatılmış kuşbaşı et vardır. Et hazırlandıktan sonra dürüm yapılır. Bütçe Dostu Bir Tatil Eşittir Mersin  Kız Kalesini Görün Mersin’ de en bilindik gezi alanlarından bir tanesi de Kız Kalesi’ dir. Erdemli’ ye yaklaşık 23 km uzaklıkta olan Kız Kalesi bir diğer adıyla Deniz Kalesi olarak geçmektedir. Kız kalesine gitmek için deniz bisikletini kullanabilir veya yüzebilirsiniz. Kıyı kesim ile Kız Kalesi arası 600 metredir. Bütçe Dostu Bir Tatil Eşittir Mersin  Cennet Cehennem Obruklarını Ziyaret Edin Cennet obruğu inişi ve çıkışı çok zorlamayan ve sonunda merdivenlerden inildikçe bir mağaraya ulaşılan bir obruktur. Bu obrukların oluşumu mağaraların çökmesi sonucunda oluşmuştur ve Cennet obruğu ferah bir yapıya ev sahipliği yapar. 300′ ncü basamakta bir kilise sizleri karşılamaktadır. Cehennem obruğu ise ürpertici yapıda olup bir hayli derindir. Bütçe Dostu Bir Tatil Eşittir Mersin         

Bir önceki yazımız olan Boztepe - Trabzon başlıklı makalemizde boztepe hakkında bilgiler verilmektedir.

 
 
Bütçe Dostu Bir Tatil Eşittir Mersin
Yerköprü Şelalesi Mut İlçesi’ ne bağlı bir bölgede bulunan Yerköprü Milli Parkına giderek ziyaret edebileceğiniz yerlerden bir tanesi de Yerköprü Şelalesi’ dir. Korumaya alınmış olan Şelale yaklaşık 40 dakikalık bir yürüme mesafesindedir.
Bütçe Dostu Bir Tatil Eşittir Mersin
Meşhur Lezzet Mersin Tantunisi Nasıl ki Adana denildiğinde akla ilk gelen Adana Kebap ise bu ilimizde de meşhur olan geleneksel lezzet tantunidir. Vazgeçilmez bir tada dönüşen tantuni Mersin’ e gidip de muhakkak tatmanız gereken lezzetlerdendir. Bilemeyenler için söyleyelim tantuni yapımında oldukça küçük şekilde doğranmış önce haşlanmış sonra kavrulmuş ve toz biberle donatılmış kuşbaşı et vardır. Et hazırlandıktan sonra dürüm yapılır.
Bütçe Dostu Bir Tatil Eşittir Mersin
Kız Kalesini Görün Mersin’ de en bilindik gezi alanlarından bir tanesi de Kız Kalesi’ dir. Erdemli’ ye yaklaşık 23 km uzaklıkta olan Kız Kalesi bir diğer adıyla Deniz Kalesi olarak geçmektedir. Kız kalesine gitmek için deniz bisikletini kullanabilir veya yüzebilirsiniz. Kıyı kesim ile Kız Kalesi arası 600 metredir.
R
[ara1reklammm]
Bütçe Dostu Bir Tatil Eşittir Mersin
Cennet Cehennem Obruklarını Ziyaret Edin Cennet obruğu inişi ve çıkışı çok zorlamayan ve sonunda merdivenlerden inildikçe bir mağaraya ulaşılan bir obruktur. Bu obrukların oluşumu mağaraların çökmesi sonucunda oluşmuştur ve Cennet obruğu ferah bir yapıya ev sahipliği yapar. 300′ ncü basamakta bir kilise sizleri karşılamaktadır. Cehennem obruğu ise ürpertici yapıda olup bir hayli derindir.
Bütçe Dostu Bir Tatil Eşittir Mersin
 
 

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın