Gezi Rehberi

Burundi Gezi Rehberi

Orta Afrika’da bulunan Burundi’nin denize kıyısı bulunmuyor. Yaklaşık 12 milyon nüfusa sahip bu kara ülkesinde gezip görülecek çok sayıda yer bulunuyor. Bugünkü yazımızda sizlere Burundi seyahatinizde işinize yarayabileceğini düşündüğümüz yerleri, liste şeklinde hazırladık.

 

Burundi Gezi Rehberi

Rural eyaletinde bulunan ve 2 bin 700 metre yüksekliğe sahip Heha Dağı, Burundi’nin en yüksek dağı unvanına sahiptir. Genellikle buraya dağcılar ve adrenalin tutkunu gezginler ziyaret etmektedir. Dağın en üst noktasına çıkabilirseniz, muhteşem bir manzarayla karşı karşıya kalacaksınız.

 

Burundi Gezi Rehberi

Burundi’nin en büyük ikinci kenti olan Gitega, yaklaşık 50 binlik bir nüfusa sahiptir. Burundi’ye yapacağınız seyahatte, Gitega şehrine uğramanızı tavsiye ederiz. Çünkü çok sayıda doğal güzellikler ve tarihi yapılar bulunuyor. Burada yerel halk ile iletişim kurabilir ve geleneksel kültürleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

Bujumbura

Burundi Gezi Rehberi

Burundi’nin en büyük kenti ve başkenti konumundaki Bujumbura’da, çok sayıda gezip görülecek yer bulunuyor. Ülkenin ticaret ve ekonomi merkezi olan Bujumbura, konum olarak Tanganika Gölü’nün kuzeydoğusunda bulunuyor.

 

Burundi Gezi Rehberi

Bujumbura’nın yaklaşık 10 km altında bulunan Livingstone – Stanley Monument, ülkenin en önemli anıtlarından biridir. Gazeteci Henr Morton Stanley ile ünlü gezgin Dr. Devid Livingston’un onuruna yaptırılan bu anıt, Burundi’nin en önemli turistik noktalarından biridir. Bir gün Burundi’yi ziyaret ederseniz, bu harikulade anıtı görmeden ve resim çektirmeden kesinlikle dönmeyin.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Tanzanya Gezi Rehberi başlıklı makalemizde Kilimanjaro Dağı, Serengeti Milli Parkı ve tanzanya hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın