Bursa’ya iş seyahati ya da tatil için gelmek isteyenlerin en çok merak ettiği konu; Bursa ilinde konaklamak isteyenler için birçok otelin yanı sıra; pansiyonların yer aldığını söylemek gerekir. Bursa’nın şehir merkezinde kalmak isteyenler için Osmangazi semtinde oldukça fazla otelin olduğu bilgisini vermek isteriz. Osmangazi semti, Bursa’nın merkezi konumunda olduğundan dolayı merkez olarak kabul edilir.

Bursa’da Nerede Kalınır?

Bursa’da Kalacak Yerler

Bursa’nın en eski semtlerinden biri olan Osmangazi, konum bakımından ve tarihi yapısı ile gelenlerin ilk tercihi arasında yer alır. Yemyeşil yapısı ve Uludağ’ın yamaçlarında yer alması, temiz havası ile insanları resmen cezbediyor diyebiliriz. Burada tatil yapmanın yanı sıra; kısa bir gezintiye çıkabileceğinizi biliyor muydunuz? Yakın çevrede bulunan Karagöz Müzesi, Orhangazi Türbesi, Arkeoloji Müzesi  ve  Bursa Sanat Kulesi gibi tarihi yerleri ziyaret edebilir ve böylece zamanınızı dolu dolu geçirebilirsiniz.

Bursa’da Nerede Kalınır?

Kaldığınız bölgeye yakın olan, yani merkezde yer alan ULU CAMİİ’yi ziyaret edebilir ve temiz hava eşliğinde uzun bir yürüyüşe çıkabilirsiniz. Şehrin kalabalık yapısını sevmeyenlerdenseniz; Mudanya’da konaklamanızı tavsiye ederiz. Deniz kenarında bulunan otellerin birinde kalarak denizin o eşsiz güzelliğini izleyip, kendinizi dinlenmeye çekebilirsiniz. Mudanya’nın eşsiz güzelliği karşısında huzurun kendisini bulacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Bafra Gölüne Nasıl Gidilir? başlıklı makalemizde Bafra gölüne nasıl gidilir hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın