Bulgaristan Gezi Rehberi

Türkiye’nin kapı komşusu Bulgaristan, Avrupa kıtasında bulunan ve yaklaşık 8 milyonluk bir nüfusa sahip ülkedir. Tarihi yerlerden bakımından da oldukça zengin olan ülkede, birçok medeniyete ait eserler yer almaktadır. Ülkemize olan yakınlığından dolayı her sene milyonlarca Türk’ün ziyaret ettiği ülke, hareketli gece yaşamı, casinoları ve tarihi yapıları ile çok sayıda turiste ev sahipliği yapıyor. Bugünkü yazımızda Bulgaristan’da gezip görebileceğiniz kentlerin listesini paylaşacağız.

 

Filibe –

Bulgaristan Gezi Rehberi

Başkent ’dan sonra Bulgaristan en büyük ve en fazla nüfusa sahip kenti olan Plovdiv, renkli , restoranları ve tarihi yapıları ile bilinmektedir. Burada birçok medeniyete ait izler bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; Eski Kent Meydanı, Balabanov Evi, Etnografya Müzesi ve Roma Amfitiyatrosudur. Bulgaristan’a yapacağınız seyahatte Plovdiv’e gitmenizi mutlaka öneririz.

 

Bulgaristan Gezi Rehberi

Bulgaristan’ın turistik sahil kentlerinden biri olan Varna, yaz aylarında on binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle Rusya, Yunanistan ve Türkiye’den gelen binlerce turist hem uygun hem de keyifli zamanlar geçiriyor.

 

Sofya

Bulgaristan Gezi Rehberi

Bulgaristan’ın başkent ve en kalabalık şehri olan Sofya, ayrıca ülkenin ticaret merkezidir. 1,3 milyonluk nüfusa sahip kentte, tarihi yapıların haricinde çok sayıda doğal güzelliklerde bulunuyor. Gezip görülecek yerlerin büyük bir kısmının kent merkezinde olmasından dolayı yürüyerek ziyaret edebilirsiniz. Sofya’ya yapacağınız ziyarette özellikle yöresel yemeklerini tatmanızı kesinlikle tavsiye ederiz. Ayrıca fiyatların uygun olmasından dolayı bol bol alışveriş yapabilirsiniz.

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Güney Kore Gezi Rehberi başlıklı makalemizde gezi rehberi, Güney Kore ve Sambuyeon Şelalesi hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın