Gezi Rehberi

 

Futbolun ve dansın ülkesi Brezilya… Bugünkü yazımızda Brezilya’da gezip görebileceğiniz yerlerin listesini paylaşacağız. Birçok kişi için Brezilya denilince; plajda voleybol oynayanlar, Hindistan cevizi ile susuzluğunu bastıranlar, oynayanlar, Karnavalında çılgınca dans edenler aklına gelir. Ancak yüzlerce gezip görülecek harika yerleri de mevcuttur.

 

Morro de Sao Paulo – Bahia

 Brezilya Gezi Rehberi

Burada ayakkabı giyilmez. Herkes çıplak ayakla dolaşır. Buraya araç girişi yasaktır. Herkes yürür ya da bisiklete biner. Bu muhteşem yeri yazmakla anlatamayız ancak görmeniz gerekir. Morro de Sao Paulo, Brezilya’nın en çok turist çeken bölgelerinin başında yer alır.

 

Fernando de Oronha – Pernambuco

 Brezilya Gezi Rehberi

Pernambuco’nun kuzeyinde bulunan bu yer, tam 21 adacıktan oluşmaktadır. Yunus, deniz kaplumbağası ve birçok su canlısını görebilirsiniz. Çekeceğiniz resimlerle Instagram’ı sallayabilirsiniz.

 

Ouro Preto – Minas Gerais

 Brezilya Gezi Rehberi

Ayak parmaklarınıza giren kumlardan bıktınız mı? O zaman kültürel aktivitelere geçmelisiniz. Ouro Preto, geçmiş zamanda madencilerin oluşturduğu bir kent. Kara altın anlamına gelen bu yer Unesco tarafından ‘’Dünya Mirası Listesi’’ kapsamındadır.

 

Foz do – Parana

 Brezilya Gezi Rehberi

Dünyanın en büyük ilk 5 şelalesinden biri… Brezilya’nın Parana eyaleti sınırları arasında bulunuyor. Burası şüphesiz Brezilya’nın en çok turist çeken yeridir. Muazzam görüntülere şahit olabileceğiniz bu yere mutlaka gitmenizi öneriyoruz.

 

Porto de Galinhas – Pernambuco

 Brezilya Gezi Rehberi

Porto de Galinhas, ziyaretçilerinin verdiği oylarla tam 8 kez Brezilya’nın en mükemmel plajı olarak seçilmiştir. Doğa ananın elinden çıkmış orijinal havuzlarında yüzerken, ayak ucunuzda dolaşan balıkları fark edeceksiniz. Buradaki balıklar insan canlısı olduğu için çok güzel kareler yakalayabilir ve hatta balıklarla selfie bile çekebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Romanya Gezip Görülecek Yerler başlıklı makalemizde bükreş, drakula ve romanya hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın