Karadeniz bölgesinin muhteşem doğasını ve barındırdığı kültüre ait tüm izleri bulabileceğiniz Trabzon’da pek çok etkileyici yer mevcut. Bu yerler karşımıza kimi zaman eski, kültürel kalıntılar olarak, kimi zamansa tüm şehri ayaklarınız altına almanızı, muhteşem bir manzarayı izlemenizi sağlayacak noktalar olarak çıkmakta. İşte Trabzon’da bulunan tam olarak bu bahsedilen özelliklere sahip bir yer. Üstelik Boztepe’de yer alan muhteşem tesisler de cabası !

Boztepe - Trabzon

Boztepe, Trabzon ilinde yer alıyor. Konum olarak, şehrin tüm manzarasını görebileceğiniz bir yerde bulunan Boztepe, yüksekliği nedeniyle manzaranın çok daha rahat gözlemlenmesine olanak sağlamakta. Bu mekan, Trabzon’a il dışından gelen insanların uğrak noktası olduğu kadar, Trabzon’da yaşayan insanların da hava almak ve rahatlamak için sık sık ziyaret ettiği bir yer.

Boztepe - Trabzon

Boztepe, şehri kuş bakışı olarak gözlemlemenize olanak sağlıyor. Trabzon’da görülebilecek en iyi manzaraya sahip yer olarak da bilinen Boztepe’de şehrin tüm ihtişamını gözlemlemeniz mümkün. Karadeniz’in doğasının tüm özelliklerini yansıtan, muhteşem bir manzaraya sahip Boztepe’nin etrafı tamamen ağaçlarla kaplı. Bu da, bu bölgenin zaten oksijenle dolu olan havasını daha da güzelleştiriyor.

 

Boztepe - Trabzon

 

Boztepe’yi ziyaret eden ziyaretçilerin mutlaka gün batımı ve gün doğumunu tepede izlemesi önerilmekte. Trabzon’da en güzel manzaraya sahip bu mekanda izleyeceğiniz, özellikle gün doğumu, sevgilinizle veya eşinizle çok romantik anlar yaşamanız için ideal bir fırsat olacaktır. Eğer yalnız gidiyorsanız, mutlaka bir fotoğraf makinası almayı bulunmayı unutmayın. Bu muhteşem manzarayı ölümsüzleştirerek saklayabilirsiniz.

Boztepe - Trabzon

Boztepe’de tesisler bulunmakta. Boztepe’nin manzarasında estetik duygunuzu doyurduğunuz gibi, burada bulunan tesislerde, enfes Trabzon mutfağını tadabilir ve karnınızı doyurabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken bir ayrıntı mevcut, bu tesislere olan talep çok fazla ve çoğu zaman, özellikle gün batımı sırasında boş masa bulmakta zorluk çekebilirsiniz. Bu yüzden, rezervasyon yaptırmanızda fayda var.

Boztepe - Trabzon

Boztepe, Trabzon seyahatiniz sırasında, mutlaka gidilecek yerler listesine eklemeniz gereken yerlerden biri. Özellikle gün doğumu ve batımı manzarasıyla eşsiz görüntüler sunan Boztepe’de unutulmaz hatıralar edinebilirsiniz. Aynı zamanda muhteşem Karadeniz yemeklerini sunan tesislerde karnınızı doyurabilir ve damaklarda iz bırakan, organik karadeniz çayını yudumlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan KIZILŞEHİR BOLOGNA başlıklı makalemizde BOLOGNA hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın