Karadeniz bölgesinin muhteşem doğasını ve barındırdığı kültüre ait tüm izleri bulabileceğiniz Trabzon’da pek çok etkileyici yer mevcut. Bu yerler karşımıza kimi zaman eski, kültürel kalıntılar olarak, kimi zamansa tüm şehri ayaklarınız altına almanızı, muhteşem bir manzarayı izlemenizi sağlayacak noktalar olarak çıkmakta. İşte Trabzon’da bulunan Boztepe tam olarak bu bahsedilen özelliklere sahip bir yer. Üstelik Boztepe’de yer alan muhteşem tesisler de cabası !

Boztepe, Trabzon ilinde yer alıyor. Konum olarak, şehrin tüm manzarasını görebileceğiniz bir yerde bulunan Boztepe, yüksekliği nedeniyle manzaranın çok daha rahat gözlemlenmesine olanak sağlamakta. Bu mekan, Trabzon’a il dışından gelen insanların uğrak noktası olduğu kadar, Trabzon’da yaşayan insanların da hava almak ve rahatlamak için sık sık ziyaret ettiği bir yer.

Boztepe, şehri kuş bakışı olarak gözlemlemenize olanak sağlıyor. Trabzon’da görülebilecek en iyi manzaraya sahip yer olarak da bilinen Boztepe’de şehrin tüm ihtişamını gözlemlemeniz mümkün. Karadeniz’in doğasının tüm özelliklerini yansıtan, muhteşem bir manzaraya sahip Boztepe’nin etrafı tamamen ağaçlarla kaplı. Bu da, bu bölgenin zaten oksijenle dolu olan havasını daha da güzelleştiriyor.

 

 

Boztepe’yi ziyaret eden ziyaretçilerin mutlaka gün batımı ve gün doğumunu tepede izlemesi önerilmekte. Trabzon’da en güzel manzaraya sahip bu mekanda izleyeceğiniz, özellikle gün doğumu, sevgilinizle veya eşinizle çok romantik anlar yaşamanız için ideal bir fırsat olacaktır. Eğer yalnız gidiyorsanız, mutlaka bir fotoğraf makinası almayı bulunmayı unutmayın. Bu muhteşem manzarayı ölümsüzleştirerek saklayabilirsiniz.

Boztepe’de tesisler bulunmakta. Boztepe’nin manzarasında estetik duygunuzu doyurduğunuz gibi, burada bulunan tesislerde, enfes Trabzon mutfağını tadabilir ve karnınızı doyurabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken bir ayrıntı mevcut, bu tesislere olan talep çok fazla ve çoğu zaman, özellikle gün batımı sırasında boş masa bulmakta zorluk çekebilirsiniz. Bu yüzden, rezervasyon yaptırmanızda fayda var.

Boztepe, Trabzon seyahatiniz sırasında, mutlaka gidilecek yerler listesine eklemeniz gereken yerlerden biri. Özellikle gün doğumu ve batımı manzarasıyla eşsiz görüntüler sunan Boztepe’de unutulmaz hatıralar edinebilirsiniz. Aynı zamanda muhteşem Karadeniz yemeklerini sunan tesislerde karnınızı doyurabilir ve damaklarda iz bırakan, organik karadeniz çayını yudumlayabilirsiniz.

Gelen Aramalar: boztepe, https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1835 OJyCX4In5hej_bTLidGO_Xl7Q2r-8su80Yidi8Nz5KSTZzrEYOV7unD2337QpwG5 1ea226ca0ee62b8d967192bdf15fc58a3beb39a8&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme, https://yandex ru/clck/jsredir?from=yandex ru;search;web;;&text=&etext=1837 RYAzGox-hF7x9jOzLeu-GPqfZMyFLLH_5QgZiOA_KZlVn3WQXsR84RuEV0Vl1Z3m 716897a19ab8e150dac4adcf82e463ca74749a74&uuid=&state=_BLhILn4SxNIvvL0W45KSic66uCIg23qh8iRG98qeIXme

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın