Ege Denizi’nde bulunan ve kendine özgü bir doğası bulunan Bozcaada, tatilciler için de son derece cazip yerlerden bir tanesi. Bozcaada üzerinde pek çok tatil tesisi bulunmakta ancak fiyat anlamında bu bölge tatilciler için biraz pahalı. Bozcaada’da ücretsiz tatil yapılacak yerler arasında birkaç yer öne çıkmakta. Buralarda kendi imkanlarınızla konaklamak mümkün.

Bozcaada’da ücretsiz tatil yapılacak yerler arasında en çok rağbet gören yer elbette ki Batuk Gemi olarak adlandırılan yer. Aslında burası bir plaj, Buraya Batık Gemi denmesinin sebebi ise bu plajda terkedilmiş bir yük gemisinin durması. Gemi karaya oturmuş vaziyette bekliyor. Burada konaklama yapanlar ise rüzgâra karşı bu gemiyi kendilerine siper yaparak çadırlarda kalmaktalar. Bu gemi haciz dolayısıyla sahibi tarafından terkedilmiş. Batık Gemi denmesinin sebebi de bu yüzden. Zaman içinde gemi yağmalanmış ve talan edilmiş. Günümüzde ise cesareti olan insanlar bu geminin üzerine çıkabiliyorlar. Gemi şu anda sahipsiz durumda duruyor. Elbette buraya gelirken yanınızda kendi çadırınızı ve kıyafetlerinizi de almanız gerekiyor. Çünkü burada herhangi bir medeniyet belirtisi yok. Gerçek bir doğa tatili isteyenler için bu bölge son derece uygun.

Bozcaada’da Ücretsiz Tatil Yapılacak Yerler

İnsanların Koyduğu İsim Pikamp

Bozcaada’da ücretsiz tatil yapılacak yerler arasında bulunan bir diğer ise Pikamp Bozcaada. Aslında bu bölgenin bir adı yok. Pikamp ismi burada kalan insanlar tarafından buraya verilmiş bir isim. Bu bölgede sadece kumluk bir plaj var. Buraya çadırınızı kurarak isterseniz deniz de faydalanabilirsiniz. Tabi denizden faydalanmak için havanın biraz sıcak olması lazım. Çünkü burası gerçekten rüzgâr alan ve deniz suyunun çok soğuk olduğu bir yer. Pikamp, merkeze yakın olduğu için ihtiyaç duyulduğu zaman alışveriş yapılması da mümkün. Burada ücret ödemeden güzel bir tatil yapılabilir.

Bir önceki yazımız olan Balıkesir’de Tatil Yapılacak Yerler başlıklı makalemizde Balıkesir'de hesaplı tatil yerleri, Balıkesir'de Ucuz tatil ve Balıkesir’de Tatil Yapılacak Yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın