Bolivya Gezi Rehberi

Ekonomik sıkıntılarla boğuşan Bolivya’nın halkı da oldukça fakir bir durumdadır. Ancak buna rağmen her zaman neşeli ve turistlere karşı son derece ılımlıdır. Güney Amerika ülkelerinden biri olan Bolivya, bakir doğası ile özelliklede doğa severler tarafından sıkça ziyaret edilen ülkelerden biridir. Okyanusa kıyısı bulunmayan Bolivya’da gezip görülecek yerler için 1 hafta yeterli bir süredir. Bugünkü yazımızda Bolivya seyahatinizde gitmenizi önerebileceğimiz noktaları tanıtacağız.

 

Copacabana – La Paz

Bolivya Gezi Rehberi

Titicaca gölü yakınlarında bulunan Copacabana, oldukça sıra dışı ve sakin bir yer olarak bilinir. Burada günübirlik turlara katılarak civardaki adaları gezebilirsiniz. Adeta insanlara huzur vermesi için yaratılan bu adalarda, tüm sorunlarınızı unutacak ve manevi dünyanızda zirveye çıkabileceksiniz.

3 bin 600 metre yükseklikte yer alan La Paz ise dünyanın en yüksek rakımına sahip başkentlerinden biridir. Her ne kadar Bolivya’nın başkenti de olsa maalesef fakirliğin en çok hissedildiği şehirlerden biridir. Burada San Sebastian’a teleferik ile çıkarak, kenti kuş bakışı izleyebilirsiniz.

 

La Paz –

Bolivya Gezi Rehberi

10 bin 582 kilometrekare büyüklüğünde olan La Paz çölü ve tuz gölüne gitmek için tur şirketleri ile anlaşmanız gerekiyor. Çünkü bu alana 4 x 4 türü araçlar dışında gitmek imkânsız. La Paz, ayrıca dünyanın en büyük tuz gölü unvanına da sahiptir.

 

Uyuni – San Pedro de Atacama

Bolivya Gezi Rehberi

Uyuni’ye gitmek için turlara katılmak gerektiğini söylemiştik. Bu turlar sizi ’deki San Pedro de Atacama çölüne kadar götürüyor. Tur şirketine, ’ye de gitmek istediğiniz belirtmeniz durumunda size yardımcı oluyorlar. Muhteşem Uyuni seyahatinizden sonra ’ye gitmek ve oradaki kültürel zenginlikleri görmenizi kesinlikle tavsiye ederiz. gezi rehberi ismindeki yazımızı okuyarak, ’de gezip görülecek yerleri tanıma fırsatı bulabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Kosova Gezi Rehberi başlıklı makalemizde gezi rehberi, gezip görülecek ve Kosova hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

1 YORUM

  1. Çok büyük değil ancak gezilecek yeri ve tarihi kalıntıları o kadar fazla ki her sene bir çok turist ziyaret ediyor.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın