67 mavi bayraklı plajı ve harika doğasıyla tatilcilerin vazgeçilmez tatil beldelerinden olan Bodrum’ da açmaktayız gözlerimizi. Yazın sıcağından bunalıp kendini denize atmak isteyenler için bulunmaz bir alternatif. Lakin her ne kadar plajlar bu denli fazla olsa da şunu söylemeliyiz ki özellikle yazın Bodrum nüfusu 10 milyona kadar çıkmakta. Bu sebebiyetle kimi zaman Bodrum’ da deniz keyfi yapabilmek bazı beldelerde özellikle de bir nevi mücadeleye dönüşebiliyor. Sizlere kolaylık sağlamak adına ziyaret edebileceğiniz en güzel Bodrum plajları…

Bodrum' un Mavi Bayraklı Plajları

Bodrum’ un en güzel koylarından bir tanesi olan Kargıcak Koyu’ nun tek kötü yanı alçak tabanlı araçla yolculuk edenler için yaklaşık plaja ulaşırken ki 2 km’ lik yol olmakta. Yolu biraza bozuk olsa da sonucunda ulaşacağınız sahil son derece güzel. Bodrum’ a biraz uzak mesafede kalan bu koya daha çok bilir kişiler gitmekte. Onun için ailenizde burada daha sakin ve huzurlu bir gün geçirebilirsiniz.

Bodrum' un Mavi Bayraklı Plajları

Kıyısında çok fazla işletme barındırmayan Pekismet plajı ılık ve denize baktığınızda dibini görebiliyorsunuz. Bunun yanı sıra plajın sadece kum olduğunun da altını çizelim. Özellikle Pekismet de akşam gün batımını izlemenizi tavsiye ederiz. Adeta bir şölen.

Bodrum' un Mavi Bayraklı Plajları

Bodrum’ da bulunan nadir ormanlık alanlardan bir tanesi de Torba’ dır. Belde de maki iklimi vardır, sizler doğa ile iç içe huzurlu bir güne kapılarınızı aralıyorsunuz. Deniz suyu berrak ve ılıman. Lakin deniz taşlık.Torba koyu oldukça temiz ve bakımlı. İçerisinde gerekli olan tüm imkanlar bulunmakta.

Bodrum' un Mavi Bayraklı Plajları

Sahili bulunmayan lakin küçük bir işletme ile özellikle turistlerin tercih ettiği plajlardan bir tanesidir. Buraya kadar gelmişken Bitez Dondurmacısı’ nada uğrayın ve lezzetleri tadın.

Bodrum' un Mavi Bayraklı Plajları

 

 

Bir önceki yazımız olan Kuzeydoğunun incisi Palandöken başlıklı makalemizde Palandöken hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın