Beyşehir gölünü gezmek ve oralarda zaman geçirmek, yapılması gereken en güzel faaliyetlerden biridir. Beyşehir’in sembolü olan bu göl, birçok insanın uğrak kapısı olmuş durumdadır. Buraya yolu düşen herkesin, mutlaka Beyşehir Gölüne uğrayıp, bu güzelliği yakından görmesi gerekmektedir. Bu gölün etrafında 33 adet ada’nın yer aldığını biliyor muydunuz? Kazak Adası, Hacı Akif Adası, Çeçen Adası, İğneli Ada ve Mada Adası gibi adalar yer almaktadır. Gölün etrafında zaman geçirmek o kadar güzel ki, selvi ve çam ağaçlarının arasında yürümek, gölü izlemek bambaşka bir duygudur. Gölün kenarında oturup, gün batımını sevdikleriniz ile birlikte izleyebilir, beraber yürüyüş yapabilirsiniz.

Beyşehir Gölü Gezilecek Yer

Gölde bulunan sazan, levrek ve aynalı balık türlerinden faydalanabilirsiniz. Güzel bir balık ziyafeti ile gününüze değer katabilirsiniz. Göl kenarında bulunan plajlarda güneşlenebilir ya da gölde yüzerek tadını çıkarabilirsiniz. Yakın adalara gidebilir, orada güzel vakit geçirebilirsiniz. Eğer balık tutmayı seven biriyseniz, kendi balığınızı tutarak zamanınızı daha keyifli bir hale getirebilirsiniz. Bunun yanı sıra, yakın çevrede yer alan Kuduz Çayı’na gidebilir ve burada raftingin keyfini sınırsızca yaşayabilirsiniz.

Beyşehir Gölü Gezilecek Yer

Beyşehir gölüne gitmek için uzun süre düşünmenize gerek yok. Tek yapmanız gereken burayı gelip görmek ve burada güzel bir hafta sonu geçirmek en güzel seçimlerden biri olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Konya Gezilecek Yerler Hakkında Fikirler başlıklı makalemizde Konya Gezilecek Yerler hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın