Belçika Gezi Rehberi

Belçika, Avrupa’nın güzide ve en önemli ülkelerinden biri konumundadır. Başkenti Brüksel, ayrı zamanda Avrupa Birliği’nin de başkenti statüsündedir. NATO’nun da merkez üssü Brüksel’de yer alır. Belçika’nın çok eski bir geçmişi bulunmuyor. Başkent Brüksel bile birkaç asır önce bataklığın kurutulmasının ardından kurulan bir şehirdir. Bugünkü yazımızda Belçika’da gezip görebileceğiniz

 

Grand Place – Şehir Meydanı

Brüksel’in en kalabalık ve en hareketli yerlerinden biri olan Grand Place, ayrıca şehrinde en önemli buluşma noktalarından biridir. Çevresinde sayısız restoran, kafe ve alışveriş yapılabilecek mekanlara sahiptir. Buraya en yakın gezip görülecek yerler ise Belediye Sarayı, Bira Müzesi, Belçika Şehir Müzesi ve Eski Belediye Binası…

 

Hotel De Ville

İsminin Hotel ile başlaması sebebiyle birçok kişinin otel zannettiği Belediye Binası, Belçika seyahatinizde kesinlikle görmeniz gereken yerlerden biridir. Burada turistler için çeşitli bilgiler ve haritalar alabilirsiniz.

 

İşeyen Çocuk Heykeli – Manneken Pis

Brüksel’in simgesel yapılarından biri olan İşeyen Çocuk Heykeli’ni birçok kişi sosyal medya platformlarından ya da internetten görmüştür. Grand Place’a sadece 5 dakikalık bir yürüme mesafesinde olan İşeyen Çocuk Heykeli, ayrıca şehrin en çok turist çeken noktalarından biridir. Neredeyse günün her anı burada resim çeken turistlere rastlamak mümkün.

 

Atomium

1958 senesinde inşasına start verilen Atomium Kulesi, birçok otorite tarafından Belçika’nın simge yapısı olarak görülmektedir. Kulenin en etkileyici yanı ise atom çekirdeğinin yaklaşık olarak 165 milyon defa büyütülmüş şeklinde olmasıdır. Atomium Kulesi’ne girişin ücretli olduğunu da hatırlatmak istiyoruz.

 

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

3 YORUM

  1. Hotel De Ville’nin adını ilk duyduğumda otel sanmıştım ancak otelle uzaktan yakından alakası yokmuş, ama yine de kesinlikle gidip görmeniz gereken bir yer.

  2. İşeyen Çocuk Heykeli – Manneken Pis gitmeyene kadar inanasım gelmiyordu ancak gidip görünce inandım, zaten bir çok turisti gittiğiniz zaman görmeniz mümkün.

  3. Avrupada gezi yapacaksanız kesinlikle sıralamaya Belçikayıda koyun, gezilip görülmesi gereken o kadar fazla yeri var ki.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın