Her gezginin ya da yeni yerler görmeyi seven kişilerin, mutlaka görmesi gereken bir yer. Tayland’ın başkenti olan Bangkok, dünya üzerinde görülebilecek en iyi yer olarak listelere giriyor.

 

1- Jim Thompson Evi

 Bangkok Gezilecek Yerler

Amerikalı bir iş adamı olan Jim Thompson, burayı 1959 senesinde kendisi yapmıştır. Aynı zamanda mimarda olan Thompson, evi egzotik bir şekilde tasarlamıştır.

 

2- Wat Saket

 Bangkok Gezilecek Yerler

Golden Mount (Altın Dağ) tepesinde bulunan tapınağın çatısının çökmesi ve bu çöküntünün yaklaşık yarım asırdır doğayla iç içe gelmesiyle oluşmuştur. Bu tapınak, Kral V.Rama zamanında tamamlanmıştır. İçerisine ise Sri Lanka’dan getirilen bir ‘’Buda Heykeli’’ bırakılmıştır.

 

3- Büyük Saray ()

 Bangkok Gezilecek Yerler

Bangkok gezinizde muhakkak görmeniz gerek bir yer… Kraliyet Sarayı’nın, Tayland için önemi çok büyüktür. 1782 yılından beri Tayland Krallığı’na ev sahipliği yapmaktadır. 3 bölümden oluşan bu muazzam sarayın içerisinde, Tayland’ın en önemli tapınağı olan ‘’Wat Phra Kaew’’ yer almaktadır.

 

4- Zümrüt Buda Tapınağı (Wat Phra Kaew)

Bangkok Gezilecek Yerler

Zümrüt Buda Tapınağı, birçok sebepten dolayı Tayland’ın en önemli ibadethanesidir. Mutlaka görmeniz gereken harika bir eser olan Zümrüt Buda’ya sadece kralın yaklaşabildiğini belirtmek istiyoruz.

 

5- Wat Arun

Bangkok Gezilecek Yerler

Wat Arun ismini ‘’Hindu Şafak Tanrısı Arun’dan’’ almıştır.  Büyük Saray’ın karşısındaki kıyıda bulunan bu yerin tam ortasında, 82 metre yüksekliğinde kule bulunuyor.

 

6- Khao San Road

Bangkok Gezilecek Yerler

Bangkong’u gezmeye gelenlerin ortak noktası olduğunu söyleyebiliriz. Bu bölgede hem geleneksel yemeklerden yeme hem de alışveriş yapma imkanına sahipsiniz. Hareketin hiçbir zaman azalmadığı Khao San Road caddesine, kendinizi kaptırabilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Pattaya Gezi Rehberi başlıklı makalemizde gece hayatı, gezilecek yerler ve masaj hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

2 YORUM

  1. Gezmek için çok fazla yer var pek araştırma yapmadan gittiğim için çok yer göremedim ama siz tüm yerleri analiz yapıp öyle gidin.

  2. Büyük saray benim en çok bayıldığım yerlerden biri, gez gez bitmiyor hem gösterişli hemde çok sağlam bir yapıt

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın