Bambaşka Bir Şehir Eskişehir

0
314

Ülkemizde sanat ile iç içe yaşamakta olan şehirlerimizden bir tanesi de Eskişehir’ dir. Meydanlarından köprülerine hemen hemen her yerinde farklı bir heykel ve benzeri uygulamada sanat eseri görebilmeniz mümkün. Burada yapılan heykellerin tümü Eskişehir Belediye Başkanı tarafından yapılmış ve bu durumun en güzel yanı ise yapılan heykellerin kültürel değerleri geniş bir şekilde yansıtmasıdır. Heykelleri bir kenara bırakıyoruz ve Eskişehir’ i geziyoruz.

10 eskisehir 353907 628x414 - Bambaşka Bir Şehir Eskişehir

Frig Vadisi Sizleri Büyüleyecek

Doğanın kalbinde olan bu yer iş çıkışlarında veya hafta sonu etkinliklerinde yaklaşık 1 saat kadar yol yapılarak ziyaret edilmekte. Frigyalılar tarafından oyularak yapılan şehir tıpkı bizlere Kapadokya’ yı andırmakta. Eskişehir’ den yola çıkarak yaklaşık bir saatlik mesafede bulunan kalıntıları dolaşabilir ve burada büyüleyici eserler arasında bisiklet sürebilirsiniz.

frig09 - Bambaşka Bir Şehir Eskişehir

Şehirleşen Yerlerin Arasında Her Zaman Yeşil Kalan Şehir

Eskişehir’ in hemen her yerinde yeşilliğe rastlamanız mümkün. Evinizden çıktığınız gibi hemen parka varabileceğiniz belde yeşil alanları ile ünlü. 710 bin metrekarelik yeşil alanıyla doğaya doyacaksınız.

KENTparkı - Bambaşka Bir Şehir Eskişehir

Kent Parkı Ziyaret Edin

Açık ve kapalı havuzu, restoranları, manej ve cafeleri ile oldukça göz dolduran bir park. Yaklaşık 270 bin metrelik alanda kurulmuştur.

Sazova Parki 681x311 628x287 - Bambaşka Bir Şehir Eskişehir

Sazova Park

Bir diğer adı bilim sanat ve kültür parkı olarak bilinen park 400 bin metrelik dev bir park. Yapay göller, korsan gemisi, masa şatosu ve konser alanlarına kadar içerisinde bir çok şeyi barındırmaktadır. Burayı ziyaret ederek uzay merkezine ve gezmekten hiç bıkmayacağınız bir park alanına ulaşabilirsiniz.

eskişehir 628x353 - Bambaşka Bir Şehir Eskişehir

Şehr-i Aşk Adası

Metrekaresi küçük olan bu park peyzaj mimarisine en çok yakışan alanlardan bir tanesi.

maxresdefault 7 628x353 - Bambaşka Bir Şehir Eskişehir

Sanatsever Bir Şehir

Dünya opera ve bale repertuvarının etnik olduğu şehrimiz her sene opera ve bale etkinliklerine kapılarını aralamakta.

KENTparkı - Bambaşka Bir Şehir Eskişehir

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazın
Lütfen isminizi girin