Vizesiz Balkan ülkeleri Türkleri her daim cezbeden seçeneklerden biri oluyor. Doğası, kültürü ve tarihi yapısını en iyi şekilde yaşamak için Balkanlarda gidilmesi gereken yerler bulunuyor. İşte Balkanlarda mutlaka görülmesi gereken o yerler:

PostojnaCave

Slovenya’da bulunan bu mağarayı özel yapan şey, dünyanın en uzun mağarası olmasıdır. Gizemli yapısı ve tarihi dokusuyla oldukça heyecan verici gözüken mağara, aynı zamanda enteresan bir yapıya da sahip. Zira ilk olarak elektrik gelen yerlerden biridir. Hatta başkentten daha önce bu mağaraya elektriğin geldiği biliniyor.

Balkanlar Turu

Bulgaristan’da bulunan Plovdiv, tarihi mekanları ve doğasıyla hayranlık uyandıran turistik yerlerden biri olma özelliği taşıyor. Burayı ziyaret etmek isteyen kişiler, bölgenin en iyi halini görebilmek için Nisan ve Ekim ayları arasında ziyaretlerini gerçekleştirmelidir.

Balkanlar Turu

Karadağ’da bulunan Kotor, tüm doğa güzelliklerini içinde bulunduran kıyı şehirlerden biri. Özellikle turistlerin yoğun bir ilgi gösterdiği Kotor, sakinlik isteyenler için birebirdir. Tarihi yapısı ve doğasıyla dikkatleri üstüne toplayan şehir, Balkanlarda gezilmesi gereken yerler listesinin ilk sıralarında yer alıyor.

Balkanlar Turu

Saraybosna, Balkan turunu daha iyi bir hale getirebilmek için tura eklemeniz gerekenler arasında bulunuyor. Tarih açısından büyüleyici bir yapıya sahip olan kent, Osmanlı mirasını da bünyesinde bulunduruyor. Bu nedenle Balkanlar turu sırasında es geçilmemesi gereken adreslerden biri olarak gösteriliyor.

Balkanlar Turu

Gece hayatının renkliliği ile dikkatleri üzerine toplayan Belgrad, tatiline renk katmak isteyen kişilerin uğrak noktası halindedir. Özellikle bu açıdan kendi bölgesinin en çok tercih edilen yerlerinden biri olma özelliğini koruyor. Belgrad’da aynı zamanda gezip görülecek çok sayıda tarihi yerde bulunuyor. Srpskih Caddesi üzerinde yer alan Aziz Sava klişesi de buranın mutlaka görülmesi gereken tarihi yapılarından biri olarak ön plana çıkıyor.

Prizren

Kosova’da bulunan Prizren, kültürel yapısı ve doğal güzellikleriyle adından sıkça bahsettiren şehirlerden biridir. Özellikle buraya gidince Rumeli yemeklerinden tatmalı ve şehirde kısa bir kültür turuna çıkmalısınız. Zira her açıdan büyüleyici olan Prizren, uzun zaman boyunca unutamayacağınız zamanlar yaşamanıza neden olacak bir şehir konumundadır.

Balkanlar Turu

Bir önceki yazımız olan Ortaca Sarıgerme başlıklı makalemizde Marmaris Sarıgerme, marmaris sarıgerme gezi rehberi ve marmariste nereler gezilmeli hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın