Balıklıgöl’e Nasıl Gidilir?

Balıklıgöl’e ulaşım nasıl sağlanır diye soranlara kısa ve net bir şekilde anlatmaya çalışacağız. Balıklıgöl’e nasıl gidilir? Balıklıgöl’e ulaşım sağlamak sanıldığı kadar zor değil, aksine oldukça kolaydır. ? Balıklıgöl Şanlıurfa iline bağlı Eyyübiye ilçesinde bulunur.

Bu gölün hikayesi birçok kişi tarafından biliniyor olsa da hala bilmeyenlerin olduğunu görebiliyoruz. Hz. İbrahim yakılmak üzere hazırlanır ve etrafında bulunan odunlar tutuşturulur. Bu ateş Hz. İbrahim’e zarar veremez ve bu ateş birden suya dönüşür, ateşin içerisinde bulunan odunların ise balığa dönüştüğü halk tarafından söylenir. Oranın halkı için bu gölün önemi çok büyük olup, özenle korunmaktadır.

Balıklıgöl Nerede ve Balıklıgöl'e Nasıl Gidilir?
Balıklıgöl Nerede

Balıklıgöl’e Ulaşım Sağlamak

Yukarıda belirtmiş olduğumuz gibi bu kutsal yere ulaşım sağlamak oldukça kolaydır. Hangi şehirden gelecekseniz gelin, geleceğiniz yer Şanlıurfa’dır. Şanlıurfa’ya geldikten sonra ulaşım artık oldukça kolaydır. Çünkü bu göl Şanlıurfa’nın şehir merkezinde yer alır. Farklı otobüsle gelecek olanlar için otogar ile Balıklıgöl arası 2 kilometre olup, havalimanı ile arası ise 8 kilometredir.

Bu muazzam Gölü ziyaret ettikten sonra, mutlaka yörenin nefis yemeklerinden yemenizi tavsiye ediyoruz. Bunun yanı sıra oldukça farklı gezilecek yerlerin olduğunu da söylemek isteriz.

Bir önceki yazımız olan Bursa’da Nerede Kalınır? başlıklı makalemizde Bursa’da Nerede Kalınır? hakkında bilgiler verilmektedir.

SON YAZILARIMDAN HABERDAR OL

E-Mail adresime kayıt olursanız haftalık yazılarımdan haberdar olabilirsiniz.

Bir yorum bırak

Yorumunuzu yazınız
Lütfen isminizi yazın